Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 
Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

Национальный Проект «FoodMaster&PrivateLabel-2015;»
30.03.2015р.

30 апреля 2015 года, в Киеве, в рамках ежегодной...

11212
23.05.2011р. |
Крокуємо у ногу з часом Міні-завод на фермі – актуальна ідея для бізнесу

Співпрацюючи з проектом «Надання послуг з управління двома ланцюгами доданої вартості сільськогосподарської продукції в Україні» Віктор Касперський активно вдосконалює своє господарство і втілює у життя нові ідеї для розвитку. Про них, а також про здобутки та плани йтиметься у нашій розмові.

 – Пане Вікторе, Ви є одним з небагатьох фермерів, котрі займаються виробництвом козячого молока. Водночас, у Вашому господарстві є ще й корови, і цей сегмент Ви також активно розвиваєте. Яких тварин у Вас більше і чи можете порівняти ці два види діяльності?

– Нині дійне стадо нашого господарства – це 14 корів і 20 кіз. За результатами минулого року, середня продуктивність однієї корови становить близько 4 тонн молока на рік, кози – 400 кг. Порівнювати ці два види можна в багатьох аспектах. Зокрема, варто відзначити, що в Україні дуже важко знайти породистих продуктивних молочних кіз, в той час, як купити корову молочної породи значно простіше. Ще одним аспектом є те, що собівартість козячого молока майже  вдвічі вища, аніж коров’ячого, відповідно, це відображається у кінцевій вартості продукту.

Варто згадати також і про особливості реалізації обох видів молока. Якщо коров’яче – це звичний продукт з високим попитом, то козяче молоко споживачі в основному купують з лікувальною метою і на разі воно не розповсюджене як продукт широкого вжитку.

Якщо говорити про перспективність, то можливості розвитку є в обидвох напрямах. Якісне коров’яче молоко як кінцевий продукт і якісна молочна сировина нині затребувані продукти на ринку. Виробництво ж козячого молока – це практично незаповнена ніша, а тому цей вид бізнесу безумовно перспективний. Нині в Україні таких структур, як козяча ферма, є лічені одиниці, а тому поле для розвитку та ідей широке.

– Які ідеї у Вас та що робите для розвитку виробництва козячого молока?

Важливим кроком для втілення наших ідей у цьому напрямі є співпраця з датським проектом міжнародної технічної допомоги «Надання послуг з управління двома ланцюгами доданої вартості сільськогосподарської продукції в Україні», від якого ми отримали грант. Ще до співпраці з проектом я бачив можливості збільшення надоїв та поліпшення якості молока і водночас розумів, що деяких ресурсів для цього мені бракує, саме тому і звернувся за допомогою. 196 тис. грн гранту допомогли нам закупити 20 кіз зааненської породи (виведена у Німеччині молочна порода), які зараз і дають основні надої якісного молока. До цього, у нашому господарстві було 100 кіз, яких утримуємо і дотепер, але це непородисті тварини з невеликими надоями і нижчою якістю молока. Основні очікування покладаємо саме на зааненських кіз. Повноцінно результати такої інвестиції можна буде оцінити у 3–4 коліні, однак вже сьогодні помітне значний прогрес у кількості та якості козячого молока.

Також грантовою угодою передбачений ремонт тваринницьких приміщень, реконструкція доїльного залу, закупівля подрібнювача кормів, гноєтранспортера, доїльного обладнання, пастеризатора, косарки, причепа, прес-підбирача та ремонт силосної ями. Окрім цього, ми закупили нетелі для розширення діяльності у сегменті виробництва коров’ячого молока.

– Зараз ви готуєте бізнес-план та заявку на отримання ще одного гранту від проекту «Агро-Львів». Куди плануєте спрямувати нові інвестиції?

– Для початку слід коротко окреслити систему реалізації нашої продукції. Поки що реалізуємо її лише на ринках Львова – продаємо молоко на розлив. Однак, нас, так би мовити, наздоганяє вимога про облаштування точок продажу молочної продукції спеціальним холодильним устаткуванням або ж реалізація такої продукції у запакованому вигляді… Це нормальна світова практика цивілізованого продажу молока, слідуючи якій у нас виникла ідея створити переробний цех на базі власного агроформування. Також зазначу, що нещодавно ми провели переговори з однією мережею  супермаркетів «Сільпо» щодо співпраці.

Наступні інвестиції ми плануємо вкласти у реалізацію цих програм, а відтак, на закупівлю переробного обладнання.

– Програми зараз на етапі підготовки, та чи можете нині розповісти, яке саме обладнання закупите і яку продукцію виготовлятимете?

– В першу чергу виготовлятимемо кисломолочну продукцію. По-перше, незважаючи на цілу лінійку таких продуктів, технологія їх виробництва дуже схожа. Фактично, відрізняють тільки параметри, а процеси одні і ті ж. По-друге, виготовляти кисломолочну продукцію рентабельніше, аніж масло – вона за цінами доступніша більшій кількості споживачів, оскільки собівартість домашнього масла дуже висока. Перед цьогорічними Великодніми святами ми зробили пробну партію масла, і його собівартість склала 130 грн/кг – на кілограм готової продукції ми витратили 20 літрів молока.

Козяче молоко будемо тільки пастеризувати і фасувати, даючи на продаж упаковане незбиране козяче молоко.

– Які ризики вкладення коштів у молокопереробку?

– Певний час я працював на переробному підприємстві, тому маю досвід у цій сфері та сформував своє бачення її розвитку. Вважаю цей вид діяльності перспективним і потрібним напрямом, адже при невеликих вкладеннях вже за 2–3 місяці ми можемо вивести на ринок якісний запакований продукт.

Є ризик нерозуміння такої позиції з боку споживача. Так склалося, що до запакованої молочної продукції сформувалося дещо упереджене ставлення і побутує стереотип, що запакований – це обов’язково заводський продукт з додаванням штучних інгредієнтів. Домашню ж продукцію можна побачити та спробувати… Відтак, є побоювання, що високий попит на нашу продукцію може знизитися. Одне з  підприємств, яке виготовляє молоко на розлив і запаковане молоко, провело дослідження і виявило, що із запакованої продукції продається тільки 10%, при тому що розливне реалізовується майже повністю. Однак упаковка – це вимога та світова практика, спрямована на безпеку та захист продукції і ми будемо до неї прагнути.

Ще одним ризиком може бути сировинна база, адже для переробки потрібне постійне надходження потрібної кількості сировини. Однак цю проблему ми вже вирішили – окрім власної сировини будемо закуповувати молоко в інших господарств – учасників проекту «Агро-Львів». Така кооперація дасть змогу нам постійно мати у наявності потрібну кількість молока для переробки, а фермерам-партнерам забезпечить ринок збуту продукції.

Теги и ключевые фразы
де можна купити міні цех по переробці козячого молока в украіні, перспективні ідеї бізнесу козячого господарства, аналізи молока на козячих фермах, козяче молоко львів, Міні–ферма на Київщині для корів, кози міні ферми в україні, івано франківська обл скуп сільськогосподарських продуктів, ферма козяча за 7км від івано франківської обл., Продаж породистих кіз у львівські обл, міні доїльний зал для кіз
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



Інші статті
24.12.2010р.

Від проекту до здавання під ключ

Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».

24.12.2010р.

Для якісної оцінки молока 1

Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.

Більше статей за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.