Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 
Новости
Найнеобхіднішим продуктом життєдіяльності організму є вода. Вода джерело життя і здоров'я людського організму. Крім того, невід'ємними товарами дому та офісу є корисні напої такі, як смузі...

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх виробників якісних продуктів харчування та напоїв до участі українському міжнародному дегустаційному конкурсі, який пройде 26.01.2021р.

Більше новин за тегами
Статьи

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
1850
25.05.2015р.
Бути сильними в умовах кризи

Міжнародні фінансові організації та інвестиційні фонди, банкіри, інвестори, інноваційні компанії, влада та аграрії, спільно шукали вихід із кризи на Agri Invest Forum. Унікальність ситуації в тому, що як країна, так і бізнес, сьогодні потребує надзвичайно ефективних антикризових рішень, які б дозволили здолати війну та зробити економіку України потужною. І хоча це здається неможливим, на форумі зібралися саме ті, хто неможливе перетворює в реальність!

Організатори заходу – ГС «Всеукраїнська аграрна рада» та Українська агроінвестиційна рада, за підтримки ЄБРР та проектуUSAID АгроІнвест потурбувалися, щоб більше ніж 600 учасників: власники, генеральні та фінансові директори аграрних компаній та холдингів, мали можливість поспілкуватися з експертами та інвесторами і отримати досконалу інформацію про:

-       Фінансові інструменти;

-       Технологічні новинки;

-       Експортні можливості;

-       Аграрні законопроекти, ідеї та юридичні поради;

Відкривав захід Андрій Дикун, президент Асоціації виробників молока. Найбільше обговорення викликав фінансово-економічний блок.

Представник Міністерства аграрної політики України, заступник Міністра, Ярослав Краснопольський розповів про перспективи скасування 14 дозвільних документів, 6 ліцензій. Також він констатував факт, що держава не може бути ефективним керуючим державних підприємств. Були викриті схеми в Укрспирті та ДПЗКу, що завдали втрат більше 9 млрд. гривень. Саме тому ідея провести приватизацію державних підприємств є виграшною для країни – приватний бізнес більш ефективний.

Леонід Козаченко, народний депутат України, голова «Аграрного обєднання» ВРУ заявив:
«Україна має потенціал в експорті 120 мільйонів тон зерна. Для цього протягом десяти років потрібно інвестицій порядку 70 мільярдів доларів. Це доволі небагато. Особливо, враховуючи, що щороку в агросектор у світі інвестують 150 мільярдів. Думаю, таке фінансування може забезпечити Міжнародна фінансова корпорація (
IFC). Згодом Україна може займати друге місце в світі по експорту зерна. Тому закликаю міжнародні фінансові організації фінансувати тих, хто в цьому залі – аграріїв України».

Agri Invest Forum відвідали близько 100 представників фінансово-інвестиційного сектору – представники фінансових інституцій та міжнародних фондів таких як ЄБРР, МФК, Світового банку, KfW, СігмаБлейзер, данський Інвестиційний фонд для країн, що розвиваються (IFU), Horizon Capital, Wesern NIS Enterprise Fund, міжнародних донорів - Проект USAID АгроІнвест, ФАО, Німецько-український агрополітичний діалог, проект ЄС Twinning.

Олена Волошина, керівник Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) в Україні запевнила, що навіть у складні часи вони продовжують роботу.

«Не мені вам розповідати, що війна в країні, проблеми з ВВП. Є внутрішні проблеми для сектору №1 і нарощуються проблеми – доступ до фінансових інструментів і доступ до нових ринків. Були уже видані перші 4 аграрні розписки в Полтаві. Ми продовжуємо працювати через українські банки. Також продовжуємо фінансування Миронівського хлібопродукту та Ниви Переяславщини».

Віктор Пономаренко, голова правління ПроКредит Банк розповів, що банківський сектор в Україні переживає складний час. Відтік коштів продовжується. Можливості банківського сектора обмежені. Врятувати сектор може лише співробітництво та взаємопідтримка.
«Якщо ви знаєте, що наступна посівна потребує коштів, то роботу вже треба проводити сьогодні. Треба планувати, треба діяти. Обережний оптимізм є. Ми працюємо з малим, з середнім бізнесом. В нас є розуміння, що агробізнес в майбутньому – це важливий сегмент загальної економіки України в майбутньому. І працюючи сьогодні, ми завтра чи післязавтра будемо зростати разом з агробізнесом».

Гострим моментом стало неповернення ПДВ та питання оподаткування. Олена Макеєва, Заступник Міністра фінансів України.

«Ми вважаємо що сільськогосподарський сектор перетворився на один із найбільш прибуткових секторів української економіки, відтак із січня 2016  року ми поширимо дії загального режиму оподаткування ПДВ на весь сільськогосподарський сектор у відповідності до міжнародної практики.

Ми намагаємося балансувати та дослухатися до бізнесу, ми розуміємо що на сьогоднішній день ви потребуєте підтримки, бо ми знаходимось в складній ситуації, тому Міністерство фінансів України запровадило комунікаційну політику де ми намагаємось збирати усі ідеї і чути кожну галузь.

З вашою галуззю ми проводили індустріальну платформу, на якій ми обговорювали, які сьогодні є проблеми в галузі, що є стримуючим для розвитку галузі, і що ми можемо сьогодні вже разом робити. Я хочу відмітити, що ця інформація є відкритою, Ви можете прочитати на сайті Міністерства фінансів України. Ми дійшли до тієї думки, що вже мабуть сьогодні треба запропонувати компаніям застосовувати загальний режим оподаткування з обов’язковим правом на відшкодування по експорту виробнику та першому посереднику, який постачає від виробника далі.

Якщо ми дамо таке право сьогодні компаніям переходити на загальний режим оподаткування, то в кінці року ми побачимо який є попит на загальну систему, скільки компаній перейшли, та яким компаніям ця вся система є більш привабливою, ефективною ніж спец режим по ПДВ.

Безумовно, потрібно працювати над адміністрування ПДВ та намагатися вирішити якомога швидко всі проблеми з відшкодуванням ПДВ, і тоді загальна система оподаткування буде привабливою і для вашого сектору».

Михайло Соколов, заступник голови ГС «Всеукраїнська аграрна рада» з громадських зв’язків розповів про питання неповернення ПДВ, законопроект 2527 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення справедливих умов для реалізації сільгосппродукції та підтримки безпосередніх сільгосптоваровиробників.

Представники європейських інвестиційних компаній та комісій озвучили свої побажання. В першу чергу вони хочуть бачити чіткі кроки по напрямках:

-       врегулювання ситуації в країні

-       прийняття ефективних законодавчих актів

-       проведення економічних реформ


Жиль Мететаль, голова
Agribusiness ЄБРР

«Українські компанії мають потенціал для залучення інвестицій. Коли ми запитуємо, що вам потрібно для залучення інвестицій то перше, що ми чуємо це стабільність, розуміння, що буде відбуватися в найближчі декілька місяців, а то й навіть днів. Інвесторів відлякує велика кількість фіскальних органів та незрозуміла ситуація з орендою землі.

В Україні є багато проектів, які можна реалізувати в агросекторі України, яка має родючі ґрунти, прекрасні кліматичними умови, в порівняні з іншими країнами світу.

Сьогодні в Україні найкращі можливості для залучення інвестицій. Мій попередній керівник якось зауважив: «Не прогав хорошу кризу». Ми бачили багато криз за останні 20 років, і тільки кращі змогли досягти успіху. Для мене це твердження є фундаментальним, тому ми інвестуємо в агросектор України зараз і  продовжуватимемо й надалі».

Такі ж сподівання висловив і Ніколя Верле, Член європейської делегації генерального директорату з сільського господарства Єврокомісії

«Я хочу долучитися до слів Жиля Мететаля, що зараз той час, коли потрібно об’єднувати зусилля усіх учасників ринку, від професійних організацій, уряду, приватного сектора, міжнародних донорів для того щоб сформувати стратегію розвитку галузі, яку визнає та затвердить український уряд.

Міжнародні донори та міжнародні фінансові організації очікують на реформи в Україні. Тому ми розпочали проект з Міністерством аграрної політики та продовольства України, проект з реалізації Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій 2015-2020 р. До розробки долучились представники українського уряду, міжнародних донорів та фінансових інституцій, профільних організацій в Україні.

Стратегія має на меті не лише ідеально написані закони наближені до законодавства ЄС, а й  реалізація їх на практиці».

Одним із найцікавіших елементів Agri Invest Forum став конгрес експортерів  «Ukrainian food 2015», а саме секція «Стратегії експорту продовольства». Доповідь Василе Тофана з компанії Horizon Capital про експорт молдавського вина зірвала шквал оплесків. Він розповів, як після втрати російського ринку вони пробивалися в Європу. Першим їм вдалося підкорити ринок Норвегії.

Учасники Agri Invest Forum відмітили, що практичні ідеї та знання стануть їм в нагоді.

Олена Василевич, представник компанії Брідерс (Breeders)
«Я вважаю що це був дуже цікавий і корисний захід. Це добре що у складні часи збираються представники влади, бізнесу і комерційних компаній. Дуже дякую організаторам. Вважаю частіше треба проводити такі заходи».

Андрій Талама, директор «Галичина Захід»

«Я думаю що збиратися потрібно однозначно. Тут альтернативи немає. Виробники повинні зустрічатися з собою, владою, представниками фінансового сектору. Є серйозні представники фінансового сектору. Захід вдається. Маю надію що завершення буде відповідним».

Максим Кривоніс, організатор, ГС «Всеукраїнська аграрна рада»

«Мета заходу – зробити подію практичною для цільової аудиторії, після якої б представники середнього та великого агробізнесу змогли винести практичні знання та ідеї, які можна використовувати протягом року. Щоб підприємства стали ефективнішими, зменшили витрати та залучили фінансування, були запрошені міжнародні фінансові організації, для того, щоб відкрити агробізнесу механізми фінансування відповідно до європейських умов.

Хочу подякувати усім учасникам та спікерам. Agri Invest Forum залишається майданчиком для діалогу бізнесу з владою та є шляхом, що допомагає знайти ефективні рішення для бізнесу».
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

   Предложения, которые могут Вас заинтересовать
Більше пропозицій за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.