Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Фермерам необхідно вирощувати м’ясні породи овець
23.12.2019р.

Українським фермерам необхідно робити кроки в...

Україна експортувала половину врожаю полуниці до ЄС
23.12.2019р.

У 2019 році на ринок ЄС Україна експортувала половину...

«Альфа-хліб» і «Semix»: тандем професіоналізму та стабільної якості
23.12.2019р.

19 листопада у Львові вітчизняна компанії...

Географія продажів псевдом’яса розширюється
18.12.2019р.

Найбільш продаваний бургер з рослинним замінником...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1614
29.02.2016р. |
Озонові технології: переваги застосування

Останніми роками зусилля виробників харчової продукції спрямовані на зниження енерговитрат, подовження термінів зберігання продукції, зменшення кількості застосовуваних у технологічних процесах консервантів і хімікатів. У зв’язку з цим з’явилися нові розробки із застосуванням електрофізичних процесів. Найефективнішими і широко використовуваними у світовій практиці є методики, засновані на озонових технологіях.

На етапі вирощування, зберігання і переробки рослинних продуктів використання озонової системи дає можливість мінімізувати пошкодження та забруднення продукції, зокрема хвороботворної мікрофлори. Озон застосовують на таких етапах виробничого циклу:

• знезараження води для поливання рослин,

• знезараження та продовження терміну зберігання овочів і фруктів у овочесховищах,

• транспортування овочів і фруктів,

• миття овочів і фруктів перед заморожуванням,

• знезараження в процесі сушіння (сублімації) овочів, фруктів і ягід,

• забезпечення рециркуляції води в процесі поливання, миття овочів і фруктів (оборотне водопостачання),

• виготовлення льоду з озонованої води,

• очищення стічних вод.

Зупинимося детальніше на зберіганні і транспортуванні продукції з використанням озону. Обробка озоном в період зберігання продукції в холодильниках запобігає обсіменінню продукції (появі мікробів, вірусів, бактерій, грибків), тобто знищує більшу частину патогенної мікрофлори, а решту «заморожує» і не дає змогу їй розмножуватися, що захищає її від передчасного псування.

Коли двері холодильної камери часто відчиняють або трапляються непланові вимкнення електроживлення, це призводить до  підвищєння температури всередині камери,а це особливо критично для невеликих холодильних камер, які використовують для перевезення продукції від виробника до точок реалізації. Відомо, що при підвищенні температури зростає мікробіологічна активність, як результат – скорочується тривалість зберігання продукції. Застосування озону для обробки охолодженої і плодоовочевої продукції в автомобільних і залізничних рефрижераторах зменшить ризики, пов'язані з передчасним її псуванням.

Ще одним перспективним застосуванням озону є виготовлений з озонованої води лід з тривалою бактерицидною дією, що захищає продукти (рибу, кальмари, креветки, ікру, свіжоморожені продукти) від патогенної мікрофлори. Наприклад, термін зберігання середземноморської риби можна збільшити, як мінімум, на 33%, якщо використовувати такий лід.

Фахівці Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» спроектували і налагодили випуск промислові системи озонування для різних потреб. У них втіленs розробки, пов'язані з методами генерації, подавання й утилізації озону в умовах промислового виробництва. Кожен вузол системи озонування можна реалізувати різними способами залежно від специфіки виробництва.

ДОВІДКА

Озон і його властивості

Озон (О3) – це 3-атомна молекула кисню, яка утворюється при взаємодії молекули і атома кисню. У природі озон утворюється з кисню під впливом ультрафіолетового випромінювання або в результаті розрядів блискавки. Має високу окисну здатність, дезактивує бактерії, віруси, грибки, спори тощо. Після реакцій окиснення озон перетворюється на кисень.

Джерело озону

Озонатор (генератор озону) – це пристрій, який виробляє озон з кисневмісних газів. Є два основних види генераторів озону: бар'єрні і безбар'єрні. Вони різняться наявністю бар'єра – діелектрика, який у складних виробничих умовах швидко забруднюється, що спричиняє вихід обладнання з ладу. Сучасні безбар'єрні генератори озону не містять цього елемента, завдяки чому їх робота надійна і менше залежить від зовнішнього середовища. 


www.streamozone.com.ua

Теги та ключові фрази
http
Більше статей за тегами
  • озонування
  • озонові технології


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.