Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

11520
24.12.2010р. |
З перших уст про український алкоголь

«Золота Амфора», «Клінков», «Жан-Жак», «Хельсінкі», «Українка» належать до брендів, які є «обличчям» української алкогольної промисловості. Пройшовши шлях від імпортера до виробника повного циклу, корпорація «Алеф-Віналь», якій належать ці бренди, нині є експертом зі створення та просування алкогольних напоїв в Україні. Про проблеми, перспективи й можливості українського вина, коньяку та горілки розповів нам один із найактивніших учасників цього ринку – директор з маркетингу корпорації «Алеф-Віналь» Анатолій Коган.

– Анатолію Фрідмановичу, як ви можете охарактеризувати розвиток українського виноробного та коньячного ринку цьогоріч? Що змінилося у галузі загалом і, зокрема, у корпорації «Алеф-Віналь»?

– На мою думку, найсуттєвіша цьогорічна зміна у галузі – це зміна структури споживання, спричинена змінами цільової аудиторії супермаркетів середньої та середньої «плюс» цінової категорії. Значно зменшилася кількість їхніх відвідувачів.

Усі виробники алкоголю належно представлені у мережах продажу, однак гроші, які витрачені на цю представленість, виправдали себе в поодиноких випадках. Продукція, котра займала впевнену посередню позицію за популярністю, потрапила у складні умови: купівельна спроможність громадян знизилася, а виробники змушені платити торговельним мережам за представленість своєї продукції, відповідно, вкладені кошти не окуповуються. Наша «Золота Амфора»– це продукція, яка опинилася у таких умовах. На прикладі брендів корпорації «Алеф-Віналь» можу сказати, що впевнено почуваються тільки продукти преміум-класу, наприклад, коньяк «Клінков».

На алкогольному ринку України відбуваються і структурні зміни. На жаль, після різкого спаду у 2008 році, дотепер не вдалося повністю відновити виробництво жодного алкогольного продукту. Невелике збільшення виробництва вина було перед встановленням мінімальних цін – виробники намагалися виготовити якомога більше продукції за нижчою собівартістю. Однак таке зростання лише статистичне, у показниках продажу його нема.

Відбулися структурні зміни і серед виробників. За підсумками першого кварталу цього року лідером на коньячному ринку стала компанія «Шабо». Після впровадження мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію сталися структурні зміни і серед виробників вина – єдиним лідером у виробництві вина в упаковці «тетра-пак» стала «Святкова колекція» компанії «Сандора», а дешева продукція такого типу майже зникла з продажу.

Що ж до проблем, то зараз багато виробників борються проти товарно-транспортних накладних як документів суворої звітності. Однією з найбільш болючих проблем галузі є продукція низької якості, однак встановлення мінімальних роздрібних цін частково її вирішило – неякісна продукція, яка втримувалася на ринку тільки завдяки низькій вартості, зникла.

– Нещодавно в Україні суттєво збільшили вартість акцизів для алкогольної продукції. Чи це в подальшому вплине на галузь?

– Лукавлять ті виробники, які говорять, що всі підвищення цін на акцизи чи товарно-транспортні накладні відображаються лише на споживачеві. Звичайно, у кінцевому результаті за все платить саме він, але ціна не може зростати безкінечно й у певний момент продукт стає недоступний для споживача. Відтак виробники продають менше, відповідно, заробляють менше і втрачають можливість розвиватися, реконструюватися, поновлювати та розширювати виробництво. Бажання наповнити казну діє вже від протилежного – працюючи у жорстких умовах, виробники зменшують виробництво, відповідно, зменшуються надходження у держбюджет.

Якщо говорити загалом про зміни, які вносить держстандарт до вимог виробництва алкогольної продукції, то складається враження, що у нас роблять все можливе для занепаду галузі, адже виробникам доводиться знімати з реалізації тисячі пляшок, зупиняти друк стотисячних тиражів етикеток тільки через це, що там кому треба замінити на тире.

– Як часто корпорація «Алеф-Віналь» стикаєтесь з фальсифікацією продукції, які методи використовуєте для запобігання виробництва фальсифікату та як контролюєте якість готової продукції?

– Немає надійнішого захисту, аніж акцизна марка. Все інше –це просто маркетингові ходи. Марку надрукувати неможливо – вона захищена, як гроші. Щоб визначити фальсифікат необхідно лише кілька секунд – звірити серію та номер акцизу у сертифікаті відповідності. На жаль, мало українських споживачів знають про це і користуються таким правом. На мою думку, саме покупці є основним стимулом для фальсифікації, адже вони не використовують ті елементи контролю, які їм пропонують.

Зазвичай фальсифікують тільки дві категорії продукції – найдешевшу та найпопулярнішу. Наша продукція ніколи не була найдешевшою і, відповідно, її споживання ніколи не було масовим. Саме тому фальсифікат не є для нас гострою проблемою.

– Анатолію Фрідмановичу, наскільки проблемним нині є забезпечення виробництва спиртом?

– Державна монополія на спирт – це головне гальмо розвитку горілчаної промисловості. В Україні створено найліпшу горілчану промисловість, жодна інша країна у світі не може похвалитися таким видовим різноманіттям. Однак дуже часто відбувається зміна лідера ринку… Як тільки зростають продажі і, відповідно, збільшується об’єм виробництва, підприємство відразу втрачає лідерство. Основна причина в тому, що жоден із спиртзаводів країни не може забезпечити таке виробництво якісним спиртом. Доки ми продаватимемо до 5 мільйонів пляшок на місяць, то вся горілка у нас буде ідеальна. Якщо ж більше, то спиртзавод не зможе надати необхідну кількість спирту. Поки що такої проблеми у нас немає – ми продаємо близько 1 млн пляшок «Українки».

У коньячному виробництві ситуація зовсім інша – виробнику дають ліцензію тільки у тому випадку, якщо він має власне виробництво спирту. Через непродуману монополію виникає парадоксальна ситуація – якщо ми хочемо виготовляти якісний коньяк, то повинні самостійно забезпечити його сировиною; якщо ж хочемо виготовляти якісну горілку – повинні змиритися з тим, що нам пропонують…

– За вашими прогнозами, які зміни очікують на український виноробний та коньячний ринок найближчим часом? Чи плануєте суттєві зміни в корпорації «Алеф-Віналь»?

– «Алеф-Віналь», як й інші виробники, готує новинки до новорічних свят... Нещодавно ми вивели на ринок дві лінії вина, зокрема, колекцію вин «Золота Амфора Виноград». Ця продукція вже добре себе зарекомендувала.

Що ж до загального стану ринку, то варто сказати, що основною характеристикою коньячного ринку України в останні 10 років є структуризація – визначилися головні гравці, які не послаблюють своїх позицій. Новачкам важко зайняти нішу у галузі. Тепер почав структуризовуватися і виноробний ринок. Тут абсолютного лідера немає, однак чітко визначені лідери у категоріях. Немає підстав говорити про різкі зміни у наступні півроку. Ситуація на ринку дає передумови стверджувати, що він буде і надалі структуруватися і різких змін не буде.

Розмовляла

Наталя КУЗЬО

Теги та ключові фрази
яка вартість спирту станом на 14.04.2015 року, аналіз ринку алкоголю в україні 2014, аналіз алкогольного ринку україни, Огляд українського ринку коньяку, ринок алкогольних напоїв україни 2012, алкогольні етикетки, обзор ринку напоїв в україні 2012, огляд ринку коньяків, аналіз+алкогольного+ринку+україни, проблеми експорту українського алкоголю
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.