Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

11011
29.06.2010р. |
Технологія виробництва кисломолочних напоїв

До кисломолочних напоїв кисле молоко, кефір, кумис, ацидофільні напої, кисломолочні напої із солодовим екстрактом. Крім того, виробляють кисломолочні напої зі сколотин і молочної сироватки. Всі види кисломолочних напоїв виробляють шляхом сквашування підготовленої вихідної сировини заквасками визначених чистих культур. Отриманий згусток охолоджується, а для деяких продуктів він дозріває.

Для одержання кисломолочних напоїв використовують незбиране і знежирене молоко, вершки, згущене і сухе молоко, казеїнат натрію, сколотини й іншу молочну сировину, а також солодовий екстракт, цукор, плодово-ягідні сиропи, джеми, корицю тощо. Існує два способи виробництва кисломолочних напоїв – резервуарний і термостатний.

Резервуарний спосіб. Технологічний процес виробництва кисломолочних напоїв резервуарним способом складається з таких технологічних операцій: підготовки сировини, нормалізації, пастеризації, гомогенізації, охолодження, заквашування, сквашування в спеціальних ємностях, охолодження згустка, дозрівання згустка (кефір, кумис), фасування.

Для виробництва кисломолочних напоїв використовують молоко не нижче другого сорту кислотністю не вище 19°Т, попередноь очищене.

Знежирене молоко, сколотини, вершки, згущене і сухе молоко, казеїнат натрію і плодово-ягідні наповнювачі повинні бути доброякісними без сторонніх присмаків, запахів і недоліків консистенції.

Кисломолочні напої виробляють із різноманітною масовою часткою жиру: 6; 4; 3,2; 2,5 1,5; 1%. Тому вихідне молоко відповідно нормалізується до необхідної масової частки жиру. Нормалізація молока здійснюється в потоці на сепараторах-нормалізаторах або шляхом змішування. При нормалізації сировини методом змішанням масу складників визначають за формулами матеріального балансу або за рецептурою. Нормалізовану сировину піддають тепловій обробці. У результаті пастеризації знищуються мікроорганізми в молоці і створюються умови, сприятливі для розвитку мікрофлори закваски. Найкращі умови для розвитку мікроорганізмів створюються, якщо молоко пастеризується при температурах, близьких до 100°С. При цих умовах відбувається денатурація сироваткових білків, що беруть участь у побудові структурної сітки згустка, підвищуються гідратаційні властивості казеїну і його спроможність до утворення більш щільного згустка, що добре утримує сироватку. Тому при виробництві всіх кисломолочних напоїв, крім ряжанки і топленого молока, вихідна сировина пастеризується при температурі 85–87°С із витримкою 5–10 хв. або при 90–92°С із витримкою 2–3 хв., а ряжанки і топленого молока – 95–98°С із витримкою 2–3 год. Крім того, при виробництві топленого молока використовують і стерилізацію молока.

Теплова обробка молока звичайно пов’язується з гомогенізацією. У результаті гомогенізації при температурі 55–60°С і тиску 17,5 МПа поліпшується консистенція кисломолочних продуктів і не виділяється сироватка. Після пастеризації і гомогенізації молоко охолоджують до температури заквашування. При використанні закваски, приготовленої на термофільних бактеріях, молоко охолоджують до 50–55°С, мезофільних –30–35°С і кефірної закваски – 18–25°С.

В охолоджене до температури заквашування молоко необхідно негайно внести закваску, яка відповідає виду продукту. Найбільш раціонально вносити закваску в молоко у потоці. Для цього закваска через дозатор подається безперервно в молокопровід, і в змішувачі вона змішується з молоком.

В процесі сквашування відбувається розмноження мікрофлори закваски, зростає кислотність, коагулює казеїн і утворюється згусток. Закінчення сквашування визначають по утворенню достатньо щільного згустку і досягненню визначеної кислотності. По закінченні сквашування продукт негайно охолоджують. Кисломолочні продукти, виготовлені без дозрівання, також негайно направляють на охолодження.

Кефір, що виготовляють із дозріванням, після сквашування охолоджують до 14–16°С, і при цій температурі він дозріває. Тривалість дозрівання кефіру не менше 10–12 год. Під час дозрівання активізуються дріжджі, відбувається процес спиртового бродіння, у результаті чого в продукті накопичуються спирт, вуглекислота й інші речовини, які надають йому специфічних властивостей.

Кисломолочні напої фасують у термозварювальні пакети або в скляну тару на автоматах для фасування рідких молочних продуктів.

Для україни кисломолочні продукти є традиційними.Тому їх виробництво налагоджене чи не на кожному молококомбінаті. Це і недивно. Адже смачна корисна продукція має широке коло шанувальників.

Мар’яна ШУСТИК

Теги и ключевые фразы
як виготовляють на заводах сколотина, технология виробництва кисломолочних напоив, технологія виготовлення кисломолочних продуктів, виды микрофлоры кисломолочнои продукции, технологія напоів, технологія виготовлення кисломолочного напою кумису, ціність кисломолочних продуктив, актуальність виробництво кисломолочних продуктів, зокрема кефіру. 2014, стандартизація і сертифікація кисломолочних напоїв, новітні технологічні закваски кисломолочних продуктів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



Інші статті
10.07.2017р.

Заквашувальні культури для сиру

Як відомо, кількісний і якісний склад мікрофлори, який бере участь у виробництві сирів і формує лише їм властиві смаки має першочергове значення для виробників. Саме бактеріальна закваска є джерелом мікрофлори, що передає сиру ексклюзивну гаму смакових відтінків. Наприклад, м’який сир постійно-високої якості можна отримати лише на заквасках різних комбінацій культур. Закваска формує органолептичні, фізико-хімічні та мікробіологічні показники готового продукту, надає притаманний йому смак та гарантує його якісні показники протягом всього терміну зберігання.

25.02.2016р.

Хлеб на закваске. Что такое «бездрожжевой» хлеб?

Все мы каждый день видим на полках магазинов хлебобулочные изделия пышные, воздушные с хорошо развитой пористостью. Понятие «бездрожжевого» хлеба становится популярным с каждым днем все больше и больше. Что же такое «бездрожжевой» хлеб? Многие конечные потребители считают, что бездрожжевой хлеб не содержит никаких дрожжевых клеток. Тогда с помощью чего происходит разрыхление теста? Сегодня как альтернатива дрожжевым хлебам стали популярны хлеба на заквасках. Все считают, что закваска это натуральный продукт. Давайте обсудим: что натуральнее и что лучше?

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
Більше пропозицій за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.