Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Замовити доставку напоїв
29.12.2020р.

Найнеобхіднішим продуктом життєдіяльності...

Favorite Food & Drinks – грандіозна подія у харчовій галузі
13.11.2020р.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...

Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1179
12.08.2019р. |
До наступного врожаю. Заморожування й охолодження

Ягоди при температурі 18–20°С можна зберігати не більше доби, а малину, наприклад, при кімнатній температурі – менше 8 год. Для реалізації ягід у наших фермерів є дві найпоширеніші схеми. Перша – продаж ягід без зберігання, тобто безпосередньо з поля – надалі їх обробляють для подальшої реалізації. Друга – реалізація продукції на ринки, в магазини і супермаркети самостійно, що значно прибутковіша справа, але при цьому необхідно дотримуватися певних правил збирання і зберігання в холодильних камерах з використанням правильної тари для кожного виду ягід.

Другий випадок оптимальний, адже він дає змогу заробляти гроші протягом усього року. Сезонні перепади цін на ягоди сягають 600%, – особливо відчутна така різниця у цінах для кондитерських, кафе, ресторанів, виробників продуктів харчування. Єдиний спосіб врегулювати вартість кінцевої продукції – це запастися ягодами влітку і використовувати заморожені плоди для приготування тортів, тістечок, вареників і будь-якої іншої ягідної продукції. Заморожені ягоди успішно продають на вагу або запаковані в індивідуальну упаковку.

Устаткуванням для заморожування ягід може бути холодильна камера шокового заморожування, яка працює за таким самим принципом, як і камери швидкого заморожування риби або м'яса. Там охолодження відбувається завдяки обдуванню продукту холодним повітрям. Можна для цього використовувати і швидкоморозильний тунель, в якому ягоди рухаються по конвеєру і обдуваються струменем повітря низької температури. Камери для заморожування ягід мають більший попит порівняно зі швидкоморозильними тунелями, завдяки меншій кількості рухомих деталей і надійності.

Розміщувати ящики з ягодами у холодильній камері треба рівномірно по всьому периметрі морозильної камери. Слід залишати невеликий простір між ящиками для того, щоб холодне повітря постійно циркулювало і охолоджувало ягоди з усіх боків. Важливо враховувати, що безпосередньо під повітроохолоджувачем утворюється зона низького тиску, в якій охолодження відбувається з меншою інтенсивністю.

Якщо йдеться про охолодження ягід перед продажем в поточному сезоні, то їх краще запаковувати в картонну тару, обов'язково з отворами в бічних частинах коробок, але не занадто великими, інакше відбуватиметься активний вологообмін ягід, що призведе до втрати маси продукту внаслідок обвітрювання.

Сортувати ягоди необхідно в спеціальних приміщеннях з температурою +18°С і системою вентиляції, щоб підтримувати вологість повітря на рівні 85–95%. Якщо збираєтеся реалізовувати ягоди без заморожування, то ящики зручніше відразу розміщувати на палетах.

Холодильні камери для зберігання ягід виготовляють з плит спіненого пінополіуретану товщиною 60 мм– економічні розрахунки свідчать, що робити стіни товстіші невигідно. Камери заморожування і зберігання заморожених ягід, фруктів і овочів оптимально теплоізолювати плитами ППУ завтовшки 100 мм, які краще перешкоджають теплообміну ягід усередині камери з навколишнім середовищем. Камери до 30 м3 можна робити з порогом, холодильні камери в які товар завозять на роклах чи навантажувачем, виконують без порога, а підлогу укладають армованими плитами ППУ.

Системи вентиляції холодильних камер для зберігання фруктів та овочів передбачає систему рекуперації енергії. Холодне повітря з камери зберігання відводять назовні через пластинчастий рекуператор, в якому охолоджується припливне повітря. Таким чином знижують навантаження на холодильний агрегат і забезпечують економію енергії. Система вентиляції холодильних камер передбачає окреме керування і може працювати як у комплексі з холодильним агрегатом, так і автономно.

Необхідне щодо потужності обладнання для охолодження, заморожування і тривалого зберігання ягід підбирають для кожного клієнта індивідуально з урахуванням планованого обороту продукту і параметрів оптимального зберігання.

ТОВ «Монтажхладосервіс»

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
24.12.2010р.

Від проекту до здавання під ключ

Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».

24.12.2010р.

Для якісної оцінки молока 1

Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.