Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Замовити доставку напоїв
29.12.2020р.

Найнеобхіднішим продуктом життєдіяльності...

Favorite Food & Drinks – грандіозна подія у харчовій галузі
13.11.2020р.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...

Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

14296
24.12.2010р. |
Детальніше про альгінат натрію

Попит на альгінат натрію (Е401) щороку зростає. Нині його широко використовують у харчовій промисловості, адже він добре розчиняється у воді та утримує її, має хороші стабілізуючі й емульгуючі властивості, а також є безпечною добавкою.

 

Виробляють альгінат натрію із червоних і бурих водоростей, що добувають в акваторіях Філіппін та Індонезії. Основними виробниками альгінату натрію є США, Франція, Китай, Японія, а також невелику частину виготовляють у Чилі, Росії, Індії.

 

Більшість водоростей, які використовують у промисловості, багаті маннуроновою кислотою, що сприяє одержанню альгінату натрію з високою в’язкістю й середньою силою гелеутворення. Ця добавка вирізняється також високим вмістом гулуронової кислоти, через що має здатність до утворення густих гелів. Завдяки таким властивостям альгінат натрію (Е401) використовують як полісахарид, загущувач, гелеутворювач і емульгатор консистенції.

 

Альгінат натрію – це полісахарид, що складається із залишків D-маннуронової і L-гулуронової кислот. Ланки гулуронової і маннуронової кислот, зв’язані в основному глікозидними зв’язками, з невеликими розгалуженнями. У карбоксильних групах водень заміщений натрієм. Співвідношення маннуронова – гулуронова кислота змінюється залежно від виду водоростей від 1:1,04 до 1:1,9.

 

Альгінат натрію має жовтувато-білий колір, іноді із сіруватим відтінком, можна зустріти у вигляді волокнистого порошку, гранул або пластинок. При розчиненні у воді утворює колоїдний розчин, але він не розчинний у спирті (і водно-спиртових розчинах із вмістом спирту більше ніж 30%), органічних розчинниках, кислих середовищах із рН <3.

 

У природі альгінат натрію можна зустріти у формі альгінової кислоти. Одержують Е401 із витяжок водоростей обробкою розчином лугу і надалі піддають очищенню. У продукті також можуть бути домішки, які потрапляють із водоростей та морської води.

 

Метаболізм і токсичність

 

Альгінат натрію може утворювати нерозчинні солі з іонами Са, Fe, які здатні знижувати ступінь та ефективність їхнього засвоювання. Альгінова кислота, що утворюється з альгінату натрію в шлунку людини під дією соляної кислоти, не всмоктується у кишечник, але може частково розщеплюватись його мікрофлорою.

 

Застосування Е401

 

Застосовують як загущувач й/або гелеутворювач у десертах, плавлених сирах, домашньому сирі, сирних виробах, соусах, консервованих овочах і грибах, у м’ясних консервах, морозиві; вологозберігальний агент у хлібі й кондитерських виробах. Зазвичай цю добавку додають у різних кількостях, наприклад, у десертах, кремах, наповнювачах – 5–10 г/кг; соусах, майонезах, морозиві – 2–7 г/кг; консервованих овочах і грибах – 5–10 г/кг; плавлених сирах – до 8 г/кг; домашньому сирі – 5г/кг, сирних виробах – 5–7г/кг. Також додають у хліб і хлібобулочні вироби – 1–5%. Альгінат натрію використовують при обклеюванні вина замість желатину, для очищення соків у виробництві цукру-сирцю (до 20 мг/л).

 

Як харчову добавку альгінат натрію додають при виготовленні мармеладу, цукерок, желе, джемів, освітлення соків, при виробництві майонезів і соусів, м'ясних і рибних студнів, а також харчових концентратів. Зазвичай рекомендуємо використовувати 0,2–0,5% альгінату натрію.

 

Товарні форми

 

Оскільки альгінат натрію у твердій воді може утворювати нерозчинні солі, то у товарні форми альгінату натрію часто додають фосфати, цитрати й інші реагенти, що зв’язують іони кальцію.

 

Е401 часто використовують у харчовій промисловості, щоб надати необхідної структури й в’язкості рідким розчинам, він також має властивість стабілізувати емульсії.

 

За допомогою альгінату натрію стабілізують олійно-водні емульсії, наприклад, майонези або кетчупи. Деякі еластичні або м'які альгінатні гелі широко використовують як стабілізатори емульсії у кремах.

 

Інна ПОЛЯКОВА,

 

компанія «Маріса»

Теги та ключові фрази
купити альгінат натрію, альгінат натрію купити в аптеці, альгінат натоію гелеутворювач, альгінат натрію купити львів, альгінат натрію в порошок ціни, альгінат натрію львів городоцька, що таке альгінат натрію, де купити альгінат натрію у львові, купити альгінат натрію львів в аптеці, купити альгінат натрію


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



   



Інші статті
23.12.2010р.

Крохмалю, на жаль, бракуватиме

Раніше на 18 заводах України виробляли близько 60 тис. т крохмалю на рік – картопляного і кукурудзяного порівну. Нині неймовірними зусиллями вичавлюють лише 2 тис. т крохмалю, що, певна річ, не задовольняє усіх потреб.

08.07.2010р.

Машини, на яких готують хінкалі та багато іншого

Автоматичні лінії ЕА-100К виробництва компанії «ANKO», пропонує київська фірма «Гресь» (комерційний директор Сергій Гресь). Призначена вона не тільки для виготовлення хінкалі, а й булочок, просякнутих соком, булочок і пиріжків з начинкою, а також пельменів, равіолі, самос тощо.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.