Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 




Последние новости
Последние новости
Быть сильными в условиях кризиса
25.05.2015р.

Международные финансовые организации и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Новые прибыльные идеи для Вашего бизнеса на форуме «IFFIP»
17.04.2015р.

Международный форум пищевой промышленности и...

Agri Invest Forum
02.04.2015р.

Какой будет экспортная стратегия агробизнеса...

15304
12.08.2014р. |
Де взяти гроші Україні в сучасних умовах?

Оскільки одним із пріоритетних напрямів економічного розвитку на сучасному етапі Україна визначила галузь виробництва продуктів харчування і ставить перед собою амбітні цілі щодо суттєвого збільшення її випуску і розширення асортименту, то дієвою буде така пропозиція:

Введення економічної пільги у вигляді зниження податку на додану вартість до 10% для підприємств харчової промисловості, що випускають продукти харчування, збагачені вітамінами і мінеральними речовинами.

Навіщо це потрібно?!

Масові обстеження свідчать про дедалі більший дефіцит у раціоні  вітамінів (групи А, В, С, Е), мікроелементів (заліза, кальцію, йоду, селену) серед значної частини населення. Прихований голод ще не настільки великий, щоб спричинити масовий авітаміноз, але вже суттєво позначається на загальній захворюваності й опірності людського організму, становлячи загрозу фізичному й інтелектуальному потенціалу нації. Найбільше від прихованого голоду страждають вагітні жінки, молоді матері та діти.

Вирішення проблеми за оптовою ціною

Нині навіть розвинені країни не в змозі усунути дефіцит мікронутрієнтів тільки завдяки пропаганді свіжих овочів і фруктів. Сучасні технології не зберігають вітаміни в продуктах. А в умовах, коли постійно погіршується екологія, саме вітаміни у дедалі більшій кількості необхідні для нейтралізації негативних впливів навколишнього середовища.

Світ вже знайшов і майже повсюдно (від США до Гватемали) випробував вирішення проблеми за рахунок збагачення вітамінами і мінералами масових продуктів харчування (хлібобулочні, макаронні та кондитерські вироби, молочні продукти, соки, напої).

По-перше, це найприродніше рішення – фактично в продукти повертають елементи, втрачені при переробці та зберіганні сировини. За даними Національного інституту охорони здоров'я США, одиниця вкладення у вітамінну профілактику скорочує 3 одиниці витрат на лікування та допомогу. Економічно тут спрацьовує аналогія з оптовою ціною чи громадським транспортом (автобус завжди дешевший від таксі). За даними досліджень у п'яти штатах (США), кожен долар, вкладений у програму збагачення продуктів харчування для населення, економить від 4,61 до 6,03 доларів на його медичне обслуговування.

Застосування цього досвіду в Україні дасть змогу зменшити витрати на виплати різних статей фондів соціального страхування.

За даними The Micronutrient Initiative (США), споживання населенням продуктів збагачених вітамінами і мікроелементами, дає змогу:

• підвищити працездатність на 40%,

• збільшити IQ населення на 10-15 пунктів,

• і, як наслідок, збільшити валовий продукт країни до 5%.

По-друге, це найдешевше і соціально справедливе рішення. Така орієнтація на збагачення саме масових продуктів повсякденного попиту дає можливість і незаможній людині забезпечити організм необхідною кількістю життєво важливих речовин, які інакше можна отримано лише при дорогий дієті.

Вітамінна профілактика в Україні: ціна питання – 40% здоров'я нації.

 Світовий досвід

На сьогодні технології виробництва харчової продукції не сприяють збереженню вітамінів, саме тому в більшості розвинених західних країн, а також у багатьох країнах Африки, Азії та Латинської Америки, що розвиваються, законодавчо регламентовано збагачення продуктів харчування вітамінами і мікроелементами.

Борошно, макаронні та хлібобулочні вироби, рис збагачують здебільшого вітамінами В1, В2 і РР, а також залізом. Молочні продукти і маргарин – вітамінами А і D, фруктові соки і напої, ковбаси та м'ясні консерви – зазвичай вітаміном С. Кількість вітамінів, яку можна додавати до збагачуваних продуктів, регламентується державними законами, вказується на індивідуальній упаковці та суворо контролюється органами державного нагляду.

Наприклад, у США з 1974 року, а в Канаді – з 1978 здійснюють обов'язкове збагачення всього борошна незалежно від сорту комплексом мікронутрієнтів – вітамінами В1, В2, В6, РР, А, фолієвою кислотою, залізом, кальцієм, магнієм і цинком у такій кількості, щоб 450 г борошна забезпечували рекомендовану норму споживання цих речовин.

У Німеччині за чинним законодавством будь-яке молоко, призначене для переробки або виробництва дитячого харчування, має бути збагачене вітаміном D в кількості 10 мкг на 1 літр.

В Австралії, Великобританії, Канаді та Швеції здійснюють обов'язкове збагачення всіх сортів маргарину вітамінами А і D.

У Болівії, Бразилії, Данії, Коста-Риці, Нікарагуа, Нігерії, Перу, Португалії, Філіппінах, Фінляндії, Швейцарії, Японії та інших країнах розроблені спеціальні державні програми зі збагачення хлібобулочних виробів. У межах цих програм регулюються поставки вітамінізованого хліба в дитячі установи, школи, лікарні, будинки престарілих, на промислові підприємства, а частка збагаченого хліба перевищує 80%.

У деяких країнах продукти харчування збагачують вітаміном, дефіцит якого населення відчуває найгостріше. Так, у Таїланді збагачують весь рис вітаміном В1, в Гватемалі проводиться обов'язкове збагачення цукру вітаміном А, натомість в Югославії була прийнята програма, згідно з  якою супи у шкільних їдальнях збагачували вітамінами С і В2.

У багатьох країнах діють національні програми боротьби з йододефіцитом, які передбачають збагачення продуктів харчування, в основному солі і хліба, йодом.

З матеріалів ЮНІСЕФ

Збагачення шкільних сніданків (для 500 тис. дітей Перу) основними вітамінами і мінералами (60% RDA для всіх вітамінів і 100% для заліза) дало змогу через 6 місяців знизити поширення анемії серед школярів з 66,32% до 14,1%.

Дослідження серед дітей 7-15 років показали, що збагачення борошна вітамінами і мікроелементами в Венесуелі за рік знизило рівень анемії удвічі (з 37% до 19%).

За даними The Micronutrient Initiative (США), профілактика мікронутрієнтної недостатності дає змогу:

• запобігти чотирьом із десяти дитячих смертей,

• знизити материнську смертність більш ніж на третину.

 

ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЦІЄЇ ПРОПОЗИЦІЇ Я ШУКАЮ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ПАРТНЕРІВ СЕРЕД ПРЕДСТАВНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ, ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, НАУКОВОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ІНШИХ ЗАЦІКАВЛЕНИХ СТОРІН.

З повагою,

Коханний Олександр Юрійович

тел.: (050) 470-91-89

e-mail: s7111972k@rambler.ru


www.facebook.com/VIKI.LTD

Теги и ключевые фразы
гроші в сучасних умовах в Україні 2015
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При использовании материалов ссылка на www.harchovyk.com (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.