Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

08-10 вересня 2020 р.

Україна, Київ,
Київ, МВЦ, Броварський п-т, 15

08-10 вересня 2020 р.

Міжнародна спеціалізована виставка кондитерської промисловості,
Київ, МВЦ Броварський проспект,15

08-10 вересня 2020 р.

Спеціалізована виставка хлібопекарської промисловості,
Київ, Міжнародний виставковий центр
Новини
Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до своїх читачів, клієнтів, партнерів, технологів і виробників у цьому сегменті ринку.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні матеріали, які можуть знадобитися пекарю та кондитеру.

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
3005
20.11.2008р.
Нове маркування харчових продуктів

З 1 листопада 2008 року в Україні набрав чинності національний стандарт  ДСТУ 4518-2008 Продукти харчові. Маркування для споживачів”. Повідомляє ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”. vezha

Новий стандарт вимагає від виробників  вказувати на пакуванні та етикетках харчових продуктів всі інгредієнти, які входять до складу продуктів і називати продукти своїми іменами, а не видавати за іншу продукцію.  Не дозволено у назві харчового продукту зазначати, що він є продуктом типу іншого відомого продукту (наприклад: мінеральна вода типу Боржомі, Нафтуся тощо). 
Зокрема, згідно нових вимог, маслом  може називатись тільки та продукція, яка виготовлена з тваринного жиру, тобто молочного. Якщо до складу такої продукції входить рослинний жир, то таку продукцію потрібно називати спредом.  Такі ж вимоги стосуються і згущеного молока. Якщо до його складу  входить 90% пальмової олії, а не молока і цукру, як пишуть виробники, то така продукція повинна називатись рослинним сиропом, а не згущеним молоком. Забороняється  називати напої, виготовлені  без процесу бродіння — квасом, а білкову ікру — ікрою чорною зернистою, нектар соком.
Також, у назві продукту повинна бути обов'язково надана інформація щодо характерних властивостей та спеціального оброблення продукту, тобто  для розуміння  смакових і якісних властивостей продукту варто пошукати на етикетці такі терміни “натуральний”, “концентрований”, “відновлений”, “сухий”, “сублімований”, “пастеризований”, “стерилізований”, “термізований”, “охолоджений”, “заморожений”.
Інформацію про такі  властивості продуктів як “Вирощений з використанням лише органічних добрив”, “Вирощений без використання пестицидів”, “Вітамінізований”, “Без консервантів” дозволено  лише за наявності у виробника документального підтвердження цієї інформації відповідними центральними органами виконавчої влади згідно з установленим порядком.
У разі введення в склад  продуктів ароматизаторів, що імітують наявність у них натуральних харчових продуктів, в їх назві  зазначають, що продукти не зі смаком, а  з ароматом м'яса, риби, молока, фруктів. А при застосуванні барвників подається інформація щодо природи їх походження - “природній”, “синтетичний”, “штучний”.
Обов'язково  повинна наноситись інформація щодо застосування під час виготовлення продукту харчових добавок, біологічно активних добавок до їжї, генетично модифікованої сировини. А щоб споживач був повністю проінформований щодо складу обраного продукту ця інформація повинна зазначатись  шрифтом, не меншим, ніж шрифт основної назви продукту.
Якщо продукт може негативно впливати на здоров'я певних верств споживачів, тоді виробником  має подавати  застереження щодо споживання харчового продукту певними категоріями населення (дітьми, вагітними, літніми людьми, спортсменами, алергіками).  Будь яка інформація щодо  спеціальних харчових властивостей, лікувального, дієтичного або профілактичного призначення продукту, наявності в ньому біологічно активних добавок, відсутності шкідливих речовин може бути нанесена на етикетку винятково  з дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я України.
Варто звертати увагу не тільки на строк придатності продукту, але й  умови його зберігання. Особливо це актуально для продуктів які герметично упаковані. Тобто, купуючи консерву звертайте увагу чи вказано термін зберігання продукту після відкриття упаковки. 
Крім правдивої інформації  на етикетках та пакуванні виробникам доведеться змінювати і шрифт тексту, оскільки, іноді, вдаючись до хитрощів, виробники розміщують інформацію так, що прочитати її стає доволі проблематично.  Отже, згідно нових вимог до маркування  назва товару  повинна бути написана буквами не менше 5мм, а колір шрифту повинен відрізнятись від кольору етикетки, щоб можна було легко прочитати текст.
Теги та ключові фрази
нове у маркуванні харчових продуктів, маркування та умови зберігання молока і молочних продуктів, використання кодів для харчових продуктів при маркуванні, маркування харчових продуктів, %D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F+%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B0, нове маркування харчових продуктів, Маркування молока, b контакті, харчова промисловість
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.