Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

08-10 вересня 2020 р.

Україна, Київ,
Київ, МВЦ, Броварський п-т, 15

08-10 вересня 2020 р.

Міжнародна спеціалізована виставка кондитерської промисловості,
Київ, МВЦ Броварський проспект,15

08-10 вересня 2020 р.

Спеціалізована виставка хлібопекарської промисловості,
Київ, Міжнародний виставковий центр
Новини
Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до своїх читачів, клієнтів, партнерів, технологів і виробників у цьому сегменті ринку.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні матеріали, які можуть знадобитися пекарю та кондитеру.

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
141
31.01.2020р.
80 пасік в Україні зараз проходить процес органічної сертифікації

Мед та продукти бджільництва можуть реалізовуватися як органічні, якщо правила органічного виробництва виконувалися протягом щонайменше одного року. Про це розповів Олександр Гера, спеціаліст з сертифікації «Органік Стандарт», під час конференції Сертифікація в галузях: рослинництво, бджільництво, переробка.

Взагалі-то 80 пасік в Україні зараз проходить процес органічної сертифікації, вони переважно розташовані в Миколаївській і Луганській областях. З урожаю 2019 року було експортовано 300 тонн органічного меду.

Що ж таке органічна пасіка? В радіусі 3 км від такої пасіки джерела нектару та пилку мають складатися головним чином (>75 %) з: органічно вирощуваних культур і/або дикоросів, і/або культур, до яких застосовуються методи незначного впливу на довкілля, які не можуть вплинути на органічний статус продукції бджільництва.

Вулики органічної пасіки повинні бути з природних матеріалів, з розділеними секціями для меду та для розплоду. У вулику застосовують лише природні продукти, такі як прополіс, віск і рослинні олії. Дозволяється заміняти 10% бджолиних маток і рою неорганічними матками і роєм на рік, за умови, що матки та робочі бджоли поміщаються в вулики зі стільниками або вощиною, які мають органічне походження. Походження маток має бути документоване. Заборонено обрізання крил у бджолиних маток.

Годівля дозволяється органічним медом, органічним цукровим сиропом або органічним цукром, лише якщо виживання бджіл є під загрозою у зв’язку з кліматичними умовами, і лише в термін між останнім відкачуванням меду і за 15 днів до початку наступного періоду медозбору. Забороняється знищення трутнів.

Цикл воску має бути замкнений. Віск заміняється постійно власним воском з печаток меду. Віск з печаток має бути окремо перероблений для використання в нових вуликах. Заміна воску має бути документована та підтверджена аналізами. Віск може бути сертифікований після повної заміни, яка триває 3-5 років. Для сертифікації віск має бути вільний від залишків варроацидів.

Заборонено відкачувати мед зі стільників з розплодом, а також застосовувати хімічно синтезовані репеленти в ході відкачування меду. Нагрівання меду не заборонено, але не вище 40°C, щоб не руйнувати важливі ензими.

Боротьба з Varroa destructor має на увазі використання тільки дозволених речовин: мурашина кислота, молочна, оцтова і щавлева кислота, а також ментол, тимол, евкаліптол або камфора та ефіри природного походження.

Для запилювання можна мати органічні і неорганічні бджільницькі підрозділи в одному господарстві, але треба виконувати всі правила органічного виробництва, за винятком положень щодо розміщення пасік. У цьому випадку продукція не може реалізовуватися як органічна.

Головне питання: навіщо органічний мед виробникові? Ціна! Мед з позначкою органік в Україні коштує в 2 рази вище, а за кордоном й того більше.

Джерело: uhbdp.org
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.