Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

Виставки
Виставки

26 cічня 2021 року

Український міжнародний дегустаційний конкурс.,

14 - 16 квітня 2021 року

Україна, Київ,
МВЦ м.Київ, Броварськой пр-т, 15

14 - 16 вересня 2021 р.

Україна, Київ,
Київ, МВЦ, Броварський п-т, 15
Новини
Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до своїх читачів, клієнтів, партнерів, технологів і виробників у цьому сегменті ринку.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх виробників якісних продуктів харчування та напоїв до участі українському міжнародному дегустаційному конкурсі, який пройде 26.01.2021р.

Більше новин за тегами
Статті

Одним із передових методів підвищення харчової цінності борошна є використання сухої пшеничної клейковини (СПК). Це не лише білковий збагачувач борошна, а й натуральний наповнювач,...

Більше статей за тегами
3547
13.10.2010р.
Вітчизняні свиноводи скорочуватимуть виробництво, якщо не збільшиться експорт

За оцінками Української аграрної конфедерації, активний розвиток свинарства в Україні у 2011 році дещо призупиниться. "На це впливає два фактори: збільшення цін на комбікорми та зниження закупівельних цін на свиней", - констатує заступник генерального директора УАК Олександр Ярославський.  

За його словами, чисельність поголів’я свиней, так само як і обсяги їх реалізації на забій, прямо залежить від забезпеченості кормовими ресурсами. Основним компонентом комбікормів для свиней є зернові культури. Тому, кількість та, відповідно, рівень цін на свинину залежить від кількості вирощеного зерна. В Україні з 2008 року валовий збір зернових культур зменшувався. У 2008 р. намолотили 53,3 млн. тонн, у 2009 р. – 46 млн. тонн, поточного року валовий збір зерна буде трохи більшим за 40 млн. тонн. Отже, зерна буде менше і воно буде дорожчим.  

"Українські свиноводи практично не експортують свою продукцію, обмежуючи власний розвиток лише внутрішнім ринком. Так, при збільшенні обсягів виробництва у поточному році закупівельна ціна на свиней знизилася на 12%", - зазначив заступник гендиректора УАК.  

Нагадаємо, що на 1 січня 2007 р. в Україні налічувалось рекордне за останні 5 років поголів’я свиней – 8,1 млн. голів. Але, за відсутності попиту на зовнішніх ринках, ціни на свиней впали, що значно знизило рентабельність вирощування свиней і у 2007 р. вона становила: -27,6%.  

Олександр Ярославський додає, що ситуацію ускладнив рекордний обсяг імпорту низькосортної свинини, який замістив собою вітчизняну м’ясну сировину на переробних підприємствах. "Доля імпортної сировини сягала 60%", - додає експерт.  

Така ситуація вплинула на зниження чисельності поголів’я. Станом на 1 січня 2008 року поголів’я становило вже 7 млн. голів, а на початок 2009 р. вже 6,5, тобто за два роки поголів’я свиней знизилося більше ніж на 20%.
У поточному році ситуація складається не на користь вітчизняним свиноводам. Так, за 7 місяців поточного року у порівнянні із відповідним періодом минулого року зростання поголів’я свиней становило 12,7%, тоді як за 9 місяців лише 11,7%. А зростання поголів’я птиці за вказаний період збільшилось з 3,8% до 5%.  

За 8 місяців поточного року закупівельні ціни на свиней у живій вазі знизилися на 14,3% до відповідного періоду минулого року (12,4 тис. грн. за тонну без ПДВ в ж. в.). "Це пов'язано, з одного боку, з активізацією виробництва свинини (на 20%), а з іншого, обмеженим попитом з боку зовнішніх ринків", - зазначає Олександр Ярославський. При цьому він додає, що за вересень місяць відбулося ситуативне підвищення закупівельної ціни на 6%. Така ситуація обумовлена тим, що виробники заклали у ціну ризики, пов'язані з подорожчанням зернових компонентів комбікормів і з деяким підвищенням доходів населення. Але, загальна тенденція до зниження ціни у поточному році не змінилася.  

За інформацією Української аграрної конфедерації, більш серйозно подорожчали м'ясні продукти, які, в основному, виготовлені з імпортної сировини. "Падіння імпорту м'яса відбулося ще у 2009 році, основною причиною якого стала девальвація національної валюти. Надалі стримуючим чинником для імпорту м'яса був розвиток вітчизняних тваринників, особливо виробників м'яса птиці та свинини. Імпорт м'ясної сировини змістився на більш дешеві (низькосортні) групи (сало, субпродукти, фарш і т. д.)", - зауважив Олександр Ярославський. За його словами, після такої зміни у структурі імпортних поставок м'яса додалося роботи органам митного контролю, які обмежували ввезення деяких, вже зовсім низькосортних груп м'ясних товарів. Переробка збільшила частку вітчизняної, дорожчої м'ясної сировини, що позначилося на цінах м'ясної продукції (ковбаси, сосисок, консервів і т. д.)  

Отже, до кінця поточного року ситуація не буде змінюватися кардинальним чином. Але, зважаючи на подорожчання кормів у 2011 році, виробники скорочуватимуть поголів’я свиней (в основному господарства населення), що відіб’ється на обсягах виробництва свинини у 2011 році та на ціновій кон'юнктурі на ринку свинини.

Джерело: Аграрний сектор України

Теги та ключові фрази
чи збільшиться закупівельна ціна на свиней березень 2014, свини, збагачувач для свиней, Фото свині, які ціни на свині, історія свинарства в госпарстві українців, магазин свиноводів, свини вид збоку, свині, субпродукти
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.