Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

2971
24.05.2007р. |
Французи шукають нові ринки

Про проблеми молочної галузі в Україні, непорозуміння з експортом відповідної продукції на російський ринок, якість українського молока та багато іншого спілкувались в червні українські виробники молочної продукції та їхні французькі колеги на франко-українському колоквіумі молочної промисловості „Обладнання та технології для виробництва та переробки молока та молочних продуктів”, що відбувся в м. Києві. Французи ділились цінним досвідом у сфері обладнання та технологій для молока та молокопереробки, представивши своє зацікавлення українським ринком.

Колоквіум відбувався у трьох тематичних секторах:

–      гігієна, якість та охолодження молока;

–      технології вдосконалення виробництва та переробки молочних продуктів;

–      супровід та вторинна групова упаковка.

На прикладі французького досвіду Жан-Ноель Бонне, керівник відділу міжнародного технічного співробітництва французького Інституту тваринництва, розповів про перспективи забезпечення високої якості молока в Україні.

Нині Франції є чим похвалитись у галузі виробництва молока та молокопродуктів: ця країна є шостою з виробництва молока в Європі, на першому місці – з виробництва сирів і масла та на першому-другому – з експорту молочної продукції. 90% молока, яке виробляють у Франції, найвищої якості. У Франції зараз утримують 4 млн. молочних корів, 1 300 000 молочних овець та 840 000 молочних кіз.

Відомо, що якість кінцевого продукту залежить від якості сировини, а останнє – від того, який стан здоров’я тварини, умови утримання, обслуговування, доїльне обладнання, зберігання продукції, транспортування тощо.  Позиція французьких молочників зрозуміла – до господарства треба підходити систематично. З 1969 р. у цій країні діє система премій та санкцій стосовно якості молока, і це є своєрідним заохоченням для виробників. Існують та активно співпрацюють між собою незалежні лабораторії, роботу яких контролює одна, міжгалузева лабораторія. Вирощують поголів’я тварин з урахуванням кількох чинників. Це, насамперед, генетичний фактор (сучасна програма селекції), який дозволяє: регулювати вміст протеїнів; кількість соматичних клітин; пристосованість до середовища та здоров’я тварини; функціональність тварин тощо.

Вибір генетичної породи повинен бути адаптованим до певних, вигідних молочареві умов, адже це позначатиметься на якості молока та багато інших факторах. Нині Франція є провідною країною за цими розробками.

На основі селекційних програм вивчають якісні показники тварин на їх потомстві. Для контролю та запобігання різноманітним захворюванням введено індивідуальну та загальну ідентифікацію тварин. Єдиний ідентифікаційний номер на тварину, профілактика інфекцій та контроль за станом молочної залози (вимені) – усе це матиме міжнародну основу. Важливим для втілення такої програми та функціонального забезпечення галузі є проведення навчання тваринників. Саме з цього потрібно починати, вважають французи. Зокрема, Французьким інститутом тваринництва розроблено спеціальні методи навчання стосовно профілактики та боротьби з інфекціями вимені. Триває успішна співпраця інституту з іншими країнами, і причому навчання є можливим для адаптації у кожній країні.  

Окрім генетичного, важливим є ще й фактор годування, умов утримання тварин, охолодження та зберігання молока.  У Франції використовується національна система доїльних установок, яка відповідає вимогам стандарту ISO 6690. Перевірка роботи здійснюється щороку (стандартизований метод OPTITRAITE).

Французький інститут тваринництва існує вже 45 років (створений із прийняттям нового законодавства про модернізацію сільського господарства у Франції) та щороку співпрацює з близько 20-ма країнами світу з питань експертизи та навчання у молочному секторі галузі.

Серед підприємств, які виявили зацікавлення працювати на українському ринку, такі компанії, як SERAPINDUSTRIES („СЕРАП ЕНДЮСТРІ”) – охолодження молока, GLAUGER („КЛОЖЕ”) – швидке охолодження свіжих молочних продуктів, FROID 14 („ФРУА 14”), BOCCARD(„БОККАР”) – технології для виробництва свіжих ферментованих молочних продуктів, DEFINOX („ДЕФІНОКС”) – клапанні затвори подвійної герметичності для молочної промисловості, CONDIFILM International Packaging(„КОНДІФІЛМ Інтернешнл Пакейджин”). Усі компанії сподіваються на взаємовигідну співпрацю та зацікавлення відповідними технологіями та обладнанням з українського боку.

Організовували колоквіум Економічна місія Києва та Французьке агентство з міжнародного розвитку підприємств UBIFRANCE за підтримки Відділу технічного співробітництва Інституту тваринництва (Франція).

Оксана Сворик

 

 

Теги та ключові фрази
французьке обладнання для переробки молока, serapindustry, удосконалення виробництва молочної продукції, продукти харчування, штерн вівіоль, бумажные формы для выпечки пасок, Дефінокс, definox, франція переробка молока
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.