Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 






Останні новини
Останні новини
Жертви СО2, або як Україна може втратити ринок ріпаку та кукурудзи в ЄС
21.02.2020р.

Європа бореться з глобальним потеплінням, а...

Експерти прогнозують рекордний обсяг експорту горіхів з України
21.02.2020р.

За перші чотири місяці сезону, з жовтня 2019 по січень...

Харчовику цього року – 15 років!
21.02.2020р.

З нагоди цієї визначної події , редакція усім нашим...

Interpack’2020. Імпульси розвитку галузі
21.02.2020р.

З 7 по 13 травня у виставці Interpack (м. Дюссельдорф )...

Молдова планує відмовитись від української курятини через пташиний грип
17.02.2020р.

Молдова може заборонити експорт м'яса птиці та яєць з...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

546
15.01.2019р. |
«Topos»: лінії з виробництва донатів

Смачна пампушка, полита солодкою глазур’ю, − це донат.

Як тільки його не називають у різних країнах світу! Наприклад, в Ізраїлі пончики іменують sufgani-yah, в Україні їх звуть пампушками, в Польщі – це pączki, в Боснії і Герцеговині таку випічку називають krofne, а в Хорватії − krafne. У Франції є всім відомий beignet − пончик з начинкою, в США готують donut.

Але кожен технолог знає: щоб отримати смачний донат, необхідно мати надійне обладнання і навчений персонал, бо приготування донатів залежить від багатьох факторів: повинна бути відповідна температура олії для рівномірного обсмажування з подальшим посипанням або поливанням сиропами (шоколадом) тощо.

Знаючи і розуміючи всі нюанси і тонкощі цього продукту, компанія «Топос» ось уже багато років постачає обладнання для виробництва донатів, щороку удосконалюючи і автоматизуючи процес виготовлення цих популярних виробів. Основним ринком, де використовують автоматичні лінії для виробництва донатів, є США − цей факт свідчить про високу якість устаткування компанії «Топос».

Як і будь-який хлібний продукт, донат починається з дозування та підготовки компонентів з подальшим подаванням в тістопідготовче відділення, де для досягнення оптимальної якості замішування тіста можна рекомендувати горизонтальні тістомісильні машини штангового типу. Якщо для формування виробів застосовують систему вирізання, залишки тіста повертають назад у тістоміс. Після замішування тісто вивантажують у спеціальні діжі, з яких діжоперекидачі доставляють його у воронку формувальної лінії.

Є різноманітні способи формування донатів. Одним із них є вирізанням на лінії зі стрічки тіста форм потрібного розміру. Для максимально раціонального використання тіста застосовують спеціальні різальні інструменти певної форми, щоб при подальшому вистоюванні і обсмажуванні отримати круглу форму продукту. Ще один варіант формування донатів − за допомогою напірних ємностей, які обладнані спеціальними головками для формування виробу.

Класичні донати з центральним отвором зазвичай важать 60 г, донати без отвору називають берлінерами − їх вага близько 90 г. При комплексній автоматизації процесу передбачена система закладання продукту в камеру вистоювання, при дешевшому налагодженні роботи можливе ручне закладання в неї виробів. Вистоювання триває 35-45 хвилин. Шафа вистоювання сконструйована з нержавіючої сталі таким чином, щоб забезпечити оптимальні умови перебігу процесу − це забезпечує підтримання потрібних умов за допомогою регулювання вологості і температури, у шафі донати також посипають цукровою пудрою. Наступним етапом виробничої лінії є фритюрниця безперервної дії. Продуктивність комплексної лінії обумовлена саме потужністю фритюрниці. Тривалість фритюру становить 105−115 с. Нагрівати олію можна як газом, так і електричним струмом. Донати безперервно надходять у фритюр, де підтримують відповідну температуру олії і де рівномірно обсмажують донати з обох боків. У складі цього агрегату повинні бути система фільтрації олії і пристрій вбирання пари. З фритюрниці донати виносним транспортером сіткового типу доставляють у зрошувальні системи цукрового розчину. Поливати ним продукти треба, поки вони не охолонули, тому час їх подавання і проходження повинен бути суворо регламентований. Поливають цукровим розчином вироби зверху із застосуванням душової системи. Роботу цього обладнання можна вилучити з процесу за допомогою системи керування – тоді донати вільно проходять цей етап приготування.

Далі прямий конвеєр сіткового типу доставляє продукти в спіральний охолоджувальний транспортер. Відстань між поливальною системою і охолоджувальною спіраллю має бути довшою, щоб цукрова поливка встигла затверднути. Прохід спіралі відбувається знизу вгору, тому наступний конвеєр повинен рухатися зверху вниз. У цей момент відбувається розподіл продуктів на три напрямки: посипання білим цукром, корицею або без будь-якого посипання. Таким чином можна отримати три види продукту.

Наступним у технологічній лінії є обладнання для поливання продукту шоколадом, яке здійснюють після охолодження виробів. Наприкінці лінії розміщені металодетектор і система пакування. Важливою частиною лінії є центральна система керування, яка і забезпечує безперервну й якісну її роботу.

Ідеальний донат − це лише трохи інвестицій. Зверніться до нас для отримання більш детальної інформації.

Олексій Пономаренко,

комерційний представник

Česka Repablica, 40777 Šluknov 777

+420 731 503 093

www.topos.eu

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • Topos
  • лінії з виробництва донатів
  • донат


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.