Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1542
16.02.2018р. |
ЧОМУ GLUTEN FREE

 Останні п’ять років безглютенова продукція стає частиною культури харчування у світі. Прогнозується, що з року в рік попит і продаж цієї продукції зростатимуть.

 Чим спричинена така популярність? Gluten-free продукція необхідна людям із непереносимістю глютену (білка пшениці, ячменю, жита, вівса) – вродженою (1% європеоїдної раси) та набутою (10 до 16% європейської популяції. Ці споживачі потребують безпечної дієтичної продукції, яка має безглютеновий статус, маркована і ліцензована спеціальним чином (символ безглютенової безпеки харчової продукції – ТМ «Перекреслений колосок»).

 До того ж, безглютенові продукти є менш алергічними, ніж звичайні, що, своєю чергою, відповідає нинішньому тренду здорового харчування.

 Нині світовий ринок безглютенових продуктів активно розширюється - передовсім внаслідок поширення харчових алергій. У деяких країнах навіть передбачені програми для підтримання осіб, яким безглютенові продукти показані за станом здоров’я.

 На ринку GLUTEN FREE України? На сьогодні цей напрям виробництва тільки формується. Головною характеристикою безглютенового продукту - як сировини, так і кінцевої продукції – є вміст глютену менше ніж 20 мг/кг та запобігання ризикам перехресного забруднення глютеном. Ще одна проблема – це брак якісної сировини на ринку.

 Виробник має гарантувати переробникові цілковиту простежуваність товару відповідно до вимог системи GlobalGAP.

 Які особливості переробки? Якщо борошномел на одному виробництві виробляє глютеновмісну і безглютенову продукцію, то навіть суміш інгредієнтів у повітрі вже може призвести до крос-контамінації. Таким чином, потрібно налагоджувати ізольовані технологічні процеси і обов`язково впроваджувати на виробництві міжнародні стандарти харчової безпеки.

 Одержати ліцензію на ТМ «Перекреслений колосок» підприємство може тільки після того, як  будуть запроваджені вимоги системи HACCP, а також стандарт AOECS для безглютенових продуктів і здійснений аудит відповідності цим нормам. ТМ "Перекреслений колосок" гарантує споживачеві цілковиту безпеку продукту.

 Знак "Перекреслений колосок" був створений 1969 року Британським товариством целіакії  й  відтоді є найбільш упізнаваним символом, що гарантує безпеку продукту. Зареєстрований як торгова марка й переданий AOECS (Європейському товариству целіакії) із правом реєстрації його в різних країнах у 2012 р. Може належати тільки некомерційній організації - члену AOECS. Право на видання ліцензії  ТМ "Перекреслений колосок" з 2015 р. належить ВОО "Українське товариство целіакії", яке з 2010 року є членом AOECS. Із травня 2017 року знак "Перекреслений колосок" зареєстрований в Україні й тепер українські виробники безглютенових продуктів можуть одержати ліцензію на його використання.

Сайт товариства www.celiac-ukraine.com

Детальніше дізнатись про виробництво та ліцензування безглютенової продукції – конференції в рамках виставки FreeFromFood Ukraine-2018, 23-24 березня 2018 (Київ, НСК Олімпійський), www.freefromfood.ua


Ольга Донцова,

консультант стандартів Food Safety


Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.