Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
В Україні виробництво сирого молока знизилось на 2%
16.10.2018р.

Згідно з офіційною статистикою, за три квартали 2018...

ТОП-10 українських виробників соняшникової олії
16.10.2018р.

Найбільшим виробником нерафінованої соняшникової...

В Україні видали перший органічний сертифікат на цукор
16.10.2018р.

Компанії «Дедденс Агро» і «Ріттер Біо Агро»...

Частка м’яса птиці у структурі експорту з України складає 83%
16.10.2018р.

За 9 місяців ц.р. українськими підприємствами м’яса...

В Україні вироблено 420 тис. тонн цукру
10.10.2018р.

З початку нового сезону цукроваріння станом на 9...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

628
07.12.2017р. |
Технології забою та первинної м’ясопереробки «BANSS»

Поступова інтеграція вітчизняних підприємств в систему світової торгівлі спричиняє необхідність модернізувати виробництво і впроваджувати інноваційні технології. При цьому більшість нових проектів передбачають будівництво великих тваринницьких комплексів із повним циклом виробництва, в тому числі з первинною переробкою худоби. Тому перед інвесторами постає питання технічного оснащення споруджуваних комплексів, а отже, вибір надійного і якісного обладнання для забою і переробки худоби. Адже від технічних можливостей переробних машин великою мірою залежить і якість виробленої м'ясної сировини.

Лідером європейського ринку обладнання для забою і первинної переробки худоби є австрійська фірма «BANSS». Вона була заснована в 1984 році і вже третє десятиліття спеціалізується на вдосконаленні технології забою. Фірма виробляє обладнання для оглушення і первинної переробки − спеціальні бокси, ошпарювально-волосогінні та шкурознімні машини, машини для обробки слизових субпродуктів, обладнання для оброблення туш, транспортувальні конвеєри, пристрої миття і стерилізації продуктів переробки та багато інших агрегатів. Техніку «BANSS» експлуатують на підприємствах Німеччини, Швейцарії, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Чехії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Словенії, Хорватії, Боснії, Сербії, України, Білорусі, Росії. Поєднання потужної виробничої бази і професіоналізму персоналу дають змогу вирішувати завдання будь-якої складності.

Якщо говорити про процес забою худоби, то одним із найважливіших його етапів є оглушення тварин. Фірма «BANSS» виробляє як бокси електрооглушення продуктивністю до 200 голів/год, так і пристрої оглушення СО2 продуктивністю від 50 до 350 і більше голів/год.

У разі застосування установок електрооглушення тварин знерухомлюють струмом підвищеної або промислової частоти. Перед оглушенням їх фіксують на спеціальних конвеєрах, боксах або за допомогою інших пристроїв. Оглушення виконується за допомогою одноріжкового стека, який накладають на потиличну частину голови. Другим контактом слугує підлога.

Дія електричного струму призводить до судом мускулатури, а в деяких випадках − до переломів хребта і розривів кровоносних судин, що погіршує товарний вигляд і якість м'яса. Для мінімізації негативних наслідків цього виду оглушення останнім часом почали використовувати дво- і триполюсні прилади з напругою 200-250 В і частотою 2300-2500 Гц. Тривалість дії − 7-13 секунд. Однак і ці електричні пристрої не можуть цілком запобігти негативним наслідкам електрооглушення.

У разі оглушення тварин вуглекислим газом процес здійснюється в герметично закритій камері. Тварин занурюють у глибокий сон і залишають у нерухомому і розслабленому стані 1-2 хвилини. За цей час виконують їх підйом на підвісний шлях, забій і знекровлення.

При такому способі оглушення взагалі немає судом мускулатури, переломів хребта, а також крововиливів у тканини і органи тварини.

Метод оглушення тварин вуглекислим газом широко застосовують у багатьох країнах світу як найбільш прогресивний. Наприклад, в Німеччині на основі експериментальних досліджень і практичного досвіду були сформульовані такі переваги використання цього способу оглушення:

- мінімальний стрес для тварин при їх загоні в установки оглушення СО2;

- зручність загону в установки оглушення СО2 – тварин заганяють групами ззаду, на них не чиниться тиск на відміну від установок електрооглушення, де тварин розподіляють по одному для прогону по коридору, а потім фіксують в певному положенні в боксі;

- немає активізації (спастичного стану) у тварин, оскільки  втрата свідомості при оглушенні СО2не є наслідком гіпоксії (кисневого голодування);

- значне поліпшення якісних показників м'яса.

Перший проект з використанням установки оглушення худоби вуглекислим газом на території пострадянського простору був реалізований в 2006 році на м'ясокомбінаті "Промагро" в Старому Осколі Белгородської області. Фахівці компанії «АГРО-3», що представляє обладнання «BANSS» в Україні та в СНД, змонтували таку установку, а також комплекс устаткування переробної промисловості на м'ясокомбінаті, що дало йому змогу в найкоротші терміни отримати суттєвий економічний ефект і на 10% знизити брак при виробництві свинини .

Установка оглушення вуглекислим газом є конструкцією, в якій у вертикальній площині переміщаються бокси (один і більше, залежно від продуктивності).

Процес оглушення здійснюється у такій послідовності. Свиней заганяють у бокс в такому порядку: 3 свині або 1 свиноматка. Після загону тварин оператор натискає кнопку «старт» і бокс переміщається в крайнє нижнє положення конструкції, де і відбувається оглушення вуглекислим газом. Після закінчення заданого часу бокс в автоматичному режимі піднімається у верхнє положення для вивантаження тварин на приймальну решітку. Потім бокс переміщають у положення для загону тварин і процес повторюють.

Бокси оснащують високочутливими датчиками рівня і концентрації газу, що забезпечує їх безпечну і безаварійну експлуатацію.

Подальшу обробку туш здійснюють за допомогою машин і механізмів для ошпарювання, зняття шкур, обробки внутрішніх органів і слизових субпродуктів.

Ошпарювання свиней можливе двома способами. Горизонтальне ошпарювання здійснюють у пристрої з автоматичною системою транспортування. Такий спосіб дешевший, однак має серйозний недолік − забруднена ошпарювальна вода може потрапити всередину туші. При вертикальному ошпарюванні свиней обприскують гарячою водою у висячому положенні. Вода не потрапляє у туші, однак в процесі ошпарювання вона дуже забруднюється.

Найсучасніший і гігієнічний на сьогодні спосіб – це так зване конденсаційне ошпарювання. Свиней автоматично транспортують у тунель і ошпарюють насиченою парою. Конденсат, що стікає з туш, виводиться через систему стоку. Таким чином, туші не контактують із забрудненою водою, і досягається максимальна гігієнічність процесу ошпарювання.

Для зняття щетини «BANSS» пропонує машини із вбудованими пристроями обпалювання, що працюють на природному газі.

Системи транспортування кишок оснащують мийними і стерилізаційними пристроями і унеможливлюють контакт комплектів кишок між собою, що забезпечує суворе дотримання всіх санітарних і гігієнічних норм.

Системи транспортування внутрішніх органів синхронізовані з конвеєром забою, що робить можливою точну ідентифікацію.

Після всіх видів обробки і оброблення туш настає час застосовувати систему автоматичного зважування, транспортування, розподілу і відвантаження м'яса і м'ясопродуктів споживачеві.

Крім окремих машин і механізмів, фірма «BANSS» постачає комплексні автоматизовані лінії первинної переробки великої та дрібної рогатої худоби, свиней та коней. Підготовку проекту, будь-яку комплектацію, монтаж і налагодження обладнання, а також його гарантійне та сервісне обслуговування на території України здійснюють фахівці компанії «АГРО-3».

Одним із найцікавіших проектів, в якому втілено більшість прогресивних технічних рішень фірми «BANSS», можна вважати проект ТОВ «Белгранкорм». У 2008 році на цьому бєлгородському підприємстві була реалізована технологія забою худоби вуглекислим газом, конденсаційне ошпарювання, шокове охолодження свинячих напівтуш, автоматична система збору, транспортування, ультразвукового миття та подальшого подавання гаків у робочі зони.

Тут також впроваджена система внутрішньозаводської логістики. Фахівці «АГРО-3» спільно з колегами з німецької фірми «KAINZ» встановили на ТОВ «Белгранкорм» автоматичну лінію транспортування, гігієнічної обробки і сушіння пластмасових ящиків, а також конвеєрну систему оброблення свинячих напівтуш і яловичих чверток.

На підприємстві функціонують і сучасні інтегровані IT-системи міжнародної фірми «CSB-System» для раціоналізації планування і управління виробничим процесом.

Отримані упродовж року успішної експлуатації складного сучасного устаткування виробничі показники довели високу ефективність нових технологій.

Корисний досвід інновацій цікавий багатьом підприємствам м'ясної та переробної промисловості. Тому на базі «Белгранкорм» часто організовують науково-практичні семінари.

Один із останніх щодо проблем нового будівництва, реконструкції та модернізації тваринницьких комплексів і переробних підприємств м'ясної промисловості відбувся в Белгороді. Серед організаторів і доповідачів були представники компаній «АГРО-3», «BANSS», «KAINZ», «CSB-System», а також міської адміністрації та дирекції ТОВ «Белгранкорм».

Логічним підсумком семінару стала екскурсія на підприємство, де успішно реалізовані всі найпрогресивніші технологічні рішення забою, переробки, логістики та управління виробничими процесами.

«АГРО 3», вул. Курортна 11, оф. 92,

Київ, Україна

Тел.: (044) 520-00-01

e-mail: agro3@agro3.com.ua

www.agro3.com.ua
Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • Технології забою
  • первинна переробка худоби
  • оглушення тварин
  • оглушення тварин вуглекислим газом
  • ошпарювання свиней


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.