Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1859
07.03.2017р. |
Фортифікація продуктів – соціально виправданий захід

Нині більшість продуктів харчування в результаті технологічної обробки втрачає корисні властивості. «Бідна» вітамінами й мікроелементами їжа, нераціональне харчування призводять до поширення різних захворювань, надлишкової ваги, зниження продуктивності праці тощо.

За попередніми даними дослідження в Україні під егідою ЮНІСЕФ (представництво Дитячого фонду ООН), було з’ясовано, що люди в нас вживають вітамінів А, В, С наполовину менше від норми, через що імунітет слабшає. Медики також говорять про залізодефіцитну анемію, гостро постала проблема мікронутрієнтної недостатності. Остання, як свідчать дані, завдає шкоди економіці країн приблизно на 1% її ВВП.

Один із спосіб подолання цих проблем – збагачення, або фортифікація харчової продукції, після чого, наприклад, борошно містить достатню кількість вітамінів і мікроелементів.

 

Фортифікація – це процес, за допомогою якого у натуральну їжу додають нутрієнти – будь-яку субстанцію, що забезпечує необхідне харчування для підтримання життєздатності людину. Прикладами нутрієнтів є вітаміни й мінерали.

Кількість вітамінів, які додають до збагачуваних продуктів, регламентована державними законами, вказана на упаковці й контролюється відповідними державними органами.

 

Чому фортифікація

По-перше, це найбільш природне рішення – у продукти повертають елементи, втрачені при переробці й зберіганні сировини.

По-друге, цей дешеве і соціально справедливе рішення, яке дає змогу кожній людині забезпечити організм необхідною кількістю життєво важливих речовин.

Борошно, макаронні й хлібобулочні вироби, рис збагачують, здебільшого, вітамінами В1, В2і РР, а також залізом. Молочні продукти й маргарин – вітамінами А і D, фруктові соки й напої, ковбаси й м'ясні консерви – переважно вітаміном С.

Вітамінна профілактика

20 грудня 2006 року прийнято Постанову ЄС про додавання вітамінів, мінералів й інших речовин у їжу, яка набула чинності 19 січня 2007 року. Перед вступом у СОТ в Україні теж необхідно прийняти правила ЄС, що гармонізують положення національного законодавства у сфері додавання вітамінів, мінералів й інших речовин у їжу.

Що для цього зроблено

1. У 2001-2003 роках за україно-американською програмою запобігання вродженим патологіям розвитку відкрито центри в Луцьку, Рівному, Херсоні, Хмельницькому йСімферополі. Рекомендовано використовувати досвід передових країн із збагачення борошна й хлібопродуктів фолієвою кислотою.

2. У 2003 р в Києві було схвалено створення Національного фортифікаційного альянсу (НФА) і розглянуто проект «Пропозиція фортифікації борошна в Україні». Цього ж року фахівці Інституту гігієни й медичної екології АМН України проаналізували зразок премікса «U11» фолієвої кислоти й заліза й дозволили його використання у млинах.

3. У Волинському обласному відділі Держкомітету України з питань технічного регулювання й споживчої політики були зареєстровані нормативні документи «Технічні умови фортифікації пшеничного борошна фолієвою кислотою й залізом» і «Вироби хлібобулочні, збагачені фолієвою кислотою й залізом. Технічні умови».

4. У 2012 р. на Новопокровському комбінатіхлібопродуктів модернізовано обладнання для вітамінізації й фасування борошна. Група вчених з 18 українських інститутів розробила комплексну програму зі збагачення продуктів харчування корисними речовинами - так з'явилося «стресостійке» борошно, збагачене тіаміном, залізом, нікотиновою кислотою, вітамінами групи В.

Ініціативна група для розширення роботи з фортифікації продуктів в Україні звернулася до міжнародної програми «Foodfortificationinitiative» із проханням посприяти в впровадженні Програми зі збагачення борошна в Україні й надати посібник з фортифікації для зернопереробних підприємств

У 2016 р. під час міжнародної виставки «Хлібопекарська й кондитерська індустрія» Всеукраїнська асоціація пекарів організувалакруглий стіл «Хлібобулочні вироби в аспекті здорового харчування». Були порушені такі теми: національна програма профілактики «Україна здорова»; здорове харчування в сучасному світі; біологічні й фізико-хімічні особливості мікроелементних комплексів на основі карбоксилатів харчових кислот нового покоління для фортифікації хліба й хлібобулочних виробів тощо.

Автор і керівник національної програми профілактики «Україна здорова» І. Н. Дідковський ознайомив учасників із новітнім продуктом – борошном, збагаченим магнієм, яке майже повністю засвоюється організмом і єпрофілактичним засобом, що нормалізує кров'яний тиск, позитивно впливає на серцево-судинну систему тощо.

Учасники круглого стола підтримали ініціативу Мінагрополітики й продовольства з розробки й впровадження в Україні програми «Здорове харчування» і запропонували низку пропозицій, у тому числі продовжити роботу над впровадженням фортифікації сировини й продуктів спеціального харчування й широкого вжитку, використати вітчизняні інноваційні розробки карбоксилатів харчових кислот нового покоління для фортифікації хліба й хлібобулочних виробів.

Олена Жукова,

Всеукраїнська асоціація пекарів

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • фортифікація
  • технології


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.