Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1226
28.02.2017р. |
Глобальні виклики сучасної харчової промисловості

У світових масштабах продовольча індустрія відчуває на собі тиск сучасних тенденцій споживчого ринку, реагувати на які виробники повинні в максимально стислі терміни, випускаючи нові види конкурентоспроможної продукції. З кожним днем збільшується кількість сучасних продуктів харчування при тому, що життєвий цикл продукції постійно скорочується, а розміри партій стають все меншими. Разом з тим виробники змушені зводити виробничі витрати до мінімуму передусім через зростання зарплат, а також вартості енергоносіїв і сировини, які збільшують витрати, і зменшення маржі.

Ефективність і гнучкість виробництва

Важко переоцінити значення енергоефективності та надійності процесів виробництва і пакування продуктів харчування. Однак для досягнення поставлених цілей необхідно набагато більше, ніж просто підвищити доступність обладнання. Всі етапи виробництва повинні працювати бездоганно – тільки так можна домогтися максимальної ефективності обладнання, а також досягти суттєвої економії виробничих витрат. При цьому суттєво підвищити енергоефективність загалом можна, скоротивши час простоювання обладнання і мінімізувавши витрати матеріалів.

Технології, застосовані під час пакування і на виробництві, повинні вирізнятися швидким реагуванням і гнучкістю. Адже при введенні у виробництво нових компонентів необхідно миттєво переналаштувати обладнання.

Один з ключових трендів сучасного ринку – гнучкість технологій пакування, адже зараз розширюється не тільки асортимент продукції, а й її різновиди. За необхідності виробники повинні постачати упаковки різних розмірів. Тому важливо, щоб пакувальні верстати та обладнання були гнучкими насамперед для швидкого і універсального переоснащення, даючи змогу виготовляти різні вироби. Актуальний нині тренд до постійного зменшення партій вимагає, зокрема, скорочення часу, необхідного на переоснащення та запуск нового виробництва.

На продуктивність обладнання впливає тривалість переоснащення. Адже при зміні продукції або формату упаковки необхідно звести до мінімуму час очищення обладнання. За оцінками фахівців, на це витрачають 20–30% загального часу, при цьому цей показник залежить від технічного стану виробничої лінії. Тут важливу роль відіграє оптимізація процесів очищення, а на ринку мають попит системи CIP-миття, які дають змогу чітко і цілеспрямовано очищувати установки.

Сучасні виклики: безпека продуктів харчування

Для того, щоб налагодити безпечне з гігієнічної точки зору виробництво, що відповідає міжнародним нормативним, необхідно звертати особливу увагу на конструкцію застосовуваних верстатів і устаткування. І ключовими в цьому питанні стають стандарти «Hygienic Design», завдяки яким очищення обладнання здійснюють швидко і просто, оскільки кількість кутів і порожнеч мінімальна, а саме в них зазвичай і накопичуються залишки продукції, мікроорганізми і забруднення.

Своєю чергою, високоефективні і надійні рішення «Track & Trace» гарантують наскрізний контроль походження продуктів харчування та прозорість всіх етапів логістичного ланцюжка. Саме ці рішення дають змогу отримувати дані про переробку, фасування та пакування продукції. Для цього необхідно застосування маркування, штрих-кодів, кодів 2D (Data-Matrix-коди), RFID-кодів.

Крім того, «Track & Trace» дає змогу виявити «слабкі місця» логістичних ланцюжків. Так, завдяки мобільним технологіям можна в режимі реального часу відстежувати точне місце розташування і пересування товарів – аж до виявлення перебоїв в ланцюжку охолодження.

Попит на обладнання

Щодалі споживачі висувають все суворіші вимоги до зручності і якості продуктів харчування, водночас законодавці постійно посилюють стандарти – і все це потребує дедалі більших обсягів інвестицій. Так, за даними Союзу німецьких машинобудівників VDMA, зовнішньоторговельні обороти в сфері обладнання для харчової та пакувальної галузі зросли до € 38 млрд. 

Найвищий попит на обладнання, як і раніше, демонструє Європа 33 % сукупних обсягів поставок (€ 12,5 млрд) надійшли на ринки європейських країн. На сьогодні другим за величиною ринком збуту стала Азія. Так, у 2015 році обсяги поставок промислового обладнання досягли € 8,2 млрд, що відповідає 22 % обсягу експорту. Основним джерелом зростання є ринки, які швидко розвиваються, адже вже сьогодні близько половини попиту на промислове обладнання забезпечують країни Азії, Латинської Америки, Близького і Середнього Сходу, а також Африки.

Союз німецьких машинобудівників VDMA

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.