Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Мегаоб’єднання МЕРТ і Мінагрополітики
13.12.2019р.

«Про утворення комісії з питань передачі об’єктів...

BIG TRADE-MARKETING SHOW
12.12.2019р.

Мега-событие для трейд-маркетологов Украины BIG...

Індія може офіційно дозволити безлімітний імпорт українських яблук
10.12.2019р.

Отримано офіційну відповідь компетентного органу...

Експерти називали причину зниження виробництва борошна в Україні
09.12.2019р.

Падіння виробництва борошна в Україні пов’язують із...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1072
28.02.2017р. |
Солодкий пісок: перспективи на експорт

Про ситуацію, яку спостерігаємо упродовж останніх років на українському ринку цукру, а саме виробництво, цінову політику, особливості поточного сезону і перспективи розвитку його експорту розповідає Андрій Дикун, голова НАЦУ «Укрцукор».

– Впродовж останніх двох десятиліть кількість цукрових заводів в Україні зменшувалася, в тому числі внаслідок відсутності ринків збуту. В не такі далекі 1990-ті ми мали 192 цукрових заводи, близько 2 млн. га цукрових буряків з яких виробляли 5 млн т цукру на рік. За результатами минулого маркетингового року маємо 36 заводів загальною потужністю понад 134,97 тис. т/добу, які виготовили 1,43 млн т цукру, плюс 562 тис. перехідних залишків. Проте такого обсягу більш ніж достатньо для забезпечення внутрішніх потреб країни, адже протягом останніх семи років спостерігається низхідна тенденція до споживання «солодкого продукту».

У поточному маркетинговому році ми прогнозуємо виробництво цукру на рівні 2 млн. т, водночас «внутрішнє споживання» оцінюється як 1,5 млн т, тобто чимало цукру потрібно експортувати, над чим і працюють виробники. Попри те, що посівні площі за останні 25 років зменшились майже вп’ятеро, урожайність зросла вдвічі. З кожним роком експортна ціна стає привабливішою і виробники активно орієнтуються на зовнішні ринки. 

Протягом останніх 3 років спостерігаємо також підвищення якості виробленого цукру. В результаті масова частка цукру І-ї категорії становить 25% загального виробництва у 2015 році (довідково: починаючи з 2012 року виробництво цукру І-ої категорії становило від 2 до 10%). 

Якщо охарактеризувати попит на український білий цукор на європейському та азійському ринках, то ринок ЄС дуже цікавить українських виробників – масштабний як за обсягом, так і за потенціалом росту, із вигідною логістикою. Проте виділені нам квоти є досить низькими – лише 20 тис. т. Українські виробники закрили цю квоту за перші два місяці від початку поставок. «Укрцукор» неодноразово звертався з проханням збільшити квоти на поставки цукру в ЄС в 15 разів, але рішення досі не прийняте. Будемо і далі працювати в цьому напрямі.

Серед пріоритетних напрямків для українських виробників надалі залишаються Грузія, Ізраїль, Азербайджан та країни Азії. Нещодавно НАЦУ «Укрцукор» взяла участь в одній з найбільших продовольчих виставок азійського регіону «ANUFOOD China 2016», де представляла вітчизняних виробників цукру. За результатами торговельної місії вже маємо перші заявки із специфікаціями на постачання цукру в Китай.

Враховуючи світовий дефіцит цукру та вигідне географічне розташування України, наш цукор є привабливим для країн Азії, Європи та СНД. А низька ціна, досить великий об’єм перехідних залишків та прогноз значного виробництва стимулюють українських виробників активно нарощувати експортні поставки. Тому якщо в світі і надалі буде зберігатись висхідна цінова динаміка, ми будемо активно нарощувати потужності, адже потенціал для цього є.

При сьогоднішніх реаліях ми можемо вільно експортувати 500 тис. т на рік, тим самим повернувшись до рівня 1997-98 років, але навіть це не дасть нам змоги ввійти в ТОП-10 світових постачальників цукру.

Як бачимо, ринок готовий приймати український цукор, тому справа – за виробниками.

Мирослава Малевська, РВ "Харчовик"

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.