Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Сезон ріпаку-2019. Темні часи
21.08.2019р.

Цей сезон був невдалим для аграріїв, які вирощують...

Імпорт суниці майже вдвічі перевищує експорт
21.08.2019р.

З січня по травень 2019 року Україна закупила на...

Вийшов з друку КАТАЛОГ молочної продукції та сировини (2019)
19.08.2019р.

Це найбільш повні і достовірні дані про учасників...

(Не) Влипнути: як не купити підробку замість меду?
19.08.2019р.

Як обрати натуральний мед? Відповідь на це питання...

В Україні лише 7% садів мають статус органічних
19.08.2019р.

На сьогоднішній день площа органічних садів в...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3275
23.05.2007р. |
Яким шляхом росіяни йдуть до СОТ, або Про гармонізацію харчового законодавства
На численних семінарах м’ясо-молочно-напоєвої тематики українські харчовики не лише констатують важкий стан галузі, а й ініціюють нові закони (акти, норми, вимоги), які, в ідеалі, мали б покращити стосунки між виробником і державою. Але не слід забувати, що всі законотворчі ініціативи обов’язково слід погоджувати з європейськими. Адже йдемо до СОТ. Пропонуємо ознайомитися з досвідом Росії у сфері гармонізації законів.

Прийнятий 27 грудня 2002 року Російською Федерацією Закон „Про технічне регулювання” встановлює правові стосунки, які виникають під час розробки, прийняття, застосування та використання обов’язкових вимог до продукції, процесів її виробництва, зберігання, транспортування, реалізації та утилізації.

Законом встановлені три основні завдання технічного регулювання:

- зниження адміністративного тиску на виробника продукції;

- усування технічних бар’єрів у торгівлі;

- захист ринку від небезпечної продукції.

Потреба зниження адміністративного тиску на виробника продукції зумовлена тим, що в умовах ринкової економіки зайве нормування перешкоджає веденню бізнесу.

Для усування технічних бар’єрів у торгівлі треба багато попрацювати над гармонізацією російського законодавства з європейським та міжнародними законодавствами.

Гармонізуючи законодавчу базу, насамперед, слід погоджувати вимоги до безпеки продукції та методи досліджень для підтвердження її безпеки з вимогами відповідних технічних регламентів.

Відповідно до Закону „Про технічне регулювання”, обов’язкові вимоги приймаються законом Російської Федерації або постановою парламенту Російської Федерації.

Основні положення Федерального Закону захищають життя і здоров’я людей, тварин, рослин, власність, охороняють навколишнє середовище, забезпечують правильне інформування споживача.

Закон „Про технічне регулювання” є основним документом. А щоб нова система технічного регулювання функціонувала, треба глибоко проаналізувати діючу законодавчу базу Євросоюзу та Росії, а також міжнародний досвід. Крім того, слід розробити комплекс нормативної документації, та внести зміни до понад 70 законів РФ, основні тези яких суперечать Закону „Про технічне регулювання”.

Одним із основних етапів формування технічного законодавства є розроблення загальних та спеціальних технічних регламентів.

Парламент Російської Федерації протягом 2005-2006 років прийняв програму розробки понад 70 технічних регламентів, – вони фінансуються державою.

При розробленні технічних регламентів буде застосовуватися дворівнева система.

Перший рівень – це технічні регламенти, у яких сформульовані обов’язкові вимоги безпеки продукції, другий – національні стандарти добровільного застосування.

За європейською моделлю „Принципи нового підходу”, у технічних регламентах встановлюються лише мінімально необхідні вимоги безпеки до продукції, а конкретизація їх передбачена в національних стандартах. Ці вимоги є доказовою базою для підтвердження безпеки продукції згідно з вимогами технічних регламентів.

Дворівнева модель розробки технічних регламентів на підставі „Принципів нового підходу” – процес менш трудомісткий і дає змогу гармонізувати своє технічне законодавство та технічні вимоги із законодавством країн, з якими налагоджені торговельні відносини.

Переваги дворівневої системи розробки технічних регламентів підтверджуються також і тим, що коли виникає потреба внести зміни до вимог щодо якості та безпечності конкретної продукції, змінювати національні стандарти набагато легше, ніж закони чи постанови парламенту.

Відповідно до федерального Закону „Про технічне регулювання” вперше в Російській Федерації М’ясним союзом Росії зроблена спроба законодавчо врегулювати виробництво та оборот м’яса і м’ясопродуктів з метою постачання на російський ринок безпечної для споживача продукції.

У Російській Федерації нині діє декілька законів, які регулюють питання якості та безпеки, загальні для усіх харчових продуктів. До таких законів належать закони Російської Федерації:

„Про якість та безпеку харчових продуктів”;

„Про захист прав споживачів”;

„Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення”;

„Про ветеринарію”;

Всі названі закони не є законами прямої дії, а брак у повному обсязі необхідних підзаконних актів не забезпечує належну ефективність їх застосування.

Як свідчить практика, застосування чинних законів не усуває дублювання у роботі контролюючих органів і служб.

Недосконалість чинного законодавства та дублювання функцій контролю продукції призводить до зростання фінансових та часових затрат на вироблення безпечної продукції, зниження її конкурентноспроможності й не гарантує її безпеки.

Тому часто трапляється, що на ринку реалізують м’ясо та м’ясопродукти, небезпечні для життя і здоров’я покупця.

Прийняття Спеціального технічного регламенту „Про вимоги до м’яса, м’ясопродуктів, їх виробництва та обороту” з вичерпним комплексом обов’язкових норм і вимог для всіх учасників виробництва та обороту м’яса та м’ясопродуктів змінить цю ситуацію.

Спеціальний технічний регламент розробляється з урахуванням чинних директив та регламентів ЄС щодо безпеки харчових продуктів.

Метою Спеціального технічного регламенту є створення найсприятливіших умов для виробництва та обороту продукції, підвищення рівня її безпеки завдяки встановленню вичерпних і стабільних норм і вимог, які висуває держава до виробництва, транспортування, зберігання, реалізації та утилізації продукції замість численних відомчих нормативних актів.

Це дало б змогу гармонізувати національні та міжнародні нормативні документи та знизити часові і матеріальні затрати внаслідок уникнення процедури узгодження норм і вимог, встановлених до продукції у документації виробника, із службами державного нагляду та контролю.

Прийняття та набрання чинності Спеціальним технічним регламентом покращить умови роботи підприємств, зайнятих у сфері виробництва та обороту м’яса і м’ясопродуктів. Зросте рівень безпеки м’яса та м’ясопродуктів на російському ринку і будуть створені умови для входження Росії до Світову організації торгівлі.

П. П. Веселова,
канд. техн. наук, керівник Комітету
з технічного регулювання М’ясного союзу Росії

Теги та ключові фрази
Гармонізуючий рослинний тоник, технічний регламент м'яса та м'ясопродуктів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.