Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3472
23.05.2007р. |
Микола Павленко:«Всі політичні бурі повинні оминати виноробів»

Цього року вітчизняні винороби вперше мали нагоду зібратися і обговорити стан галузі на 1 міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні напрями розвитку технології алкогольних та безалкогольних напоїв». Особливої ваги заходу надала присутність вченого світового масштабу, доктора технічних наук, професора, Почесного президента Міжнародної організації винограду і вина OIV Миколи Павленка.

Конференція відбулася 16-17 травня 2006 року у виставковому центрі «АccoInternational». Організаторами стали Національний університет харчових технологій, Інститут післядипломної освіти НУХТ та Виставковий центр.

„Є всі підстави сподіватися, що ця конференція стане традиційною, і ми зможемо в вузькому колі науковців, виробників напоїв вирішувати  важливі для промисловості питання”, – відзначив Сергій Дудко, голова конференції.

З тосту розпочав свій виступ професор Микола Павленко: „За хліб річний, вино сторічне, дружбу вічну, любов неминучу!” Виноробній справі вчений присвятив все життя, розпочавши займатися експертизою вина ще за часів Радянського Союзу. Тоді, як і тепер, пана Павленка вражала кількість виноградників на планеті – 10 млн. гектарів. Лідером з вирощування виноградників була Іспанія – 1 млн. 700 гектарів, на другому місці – Радянський союз (240 тисяч гектарів). Нині на планеті посаджено трохи менше 8 млн. гектарів. Дехто вважає, що це забагато, але не професор Микола Павленко. Адже щоб отримати річну вітамінів та мікроелементів треба з’їсти 14 кілограм винограду! А у вині цінні речовини перебувають у концентрованому стані. Саме тому вино – це здоров’я людства.

Професор стверджує, що половина мешканців планети Земля досі не куштували виноградного вина, тож виноробам є для кого працювати.

Скільки ж ми випиваємо вина? Французи та італійці – 170 літрів на душу населення на рік, українці та росіяни – близько 14 літрів. Очевидно, що більше споживають вина у країнах, де висока культура його споживання.

Нині посадкові площі виноградників у всьому світі зменшуються, але якість винограду зростає. Провідні виноробні підприємства активно фінансують селекцію – нові види виноградної лози врожайніші, стійкіші до шкідників. Професор Павленко закликав й українських виноробів не боятися технологій, користуватися можливостями генної інженерії. Вже вирощують сорти із геном „стійкості”, завдяки якому можна не застосовувати велику кількість отрутохімікатів на виноградниках і у подальшому виробляти екологічно чисте вино. Нині у спеціальних європейських магазинах „чисте” вино (без свинцю і пестицидів) коштує втричі дорожче, ніж звичайне. Наші сусіди з Молдови першими на пострадянському просторі зрозуміли, що майбутнє за екологічно чистою продукцією, і проголосили екологічно чисте виноробство національною програмою.

Серед нових виноградних технологій – плівки, які відбивають сонячну радіацію: під такою плівкою виноград достигає на 20 днів швидше, на 2-3% зростає урожайність.

Нова тенденція у світі – міграція або обмін фахівцями. Для навчання часто запрошують французьких виноробів. Багато країн розуміють важливість розвитку культури споживання вина. Американський сенат виділив 100 млн. доларів на те, щоб навчити молоде покоління розумітися на корисності вина. Знання сприятимуть боротьбі проти алкоголізму, поліпшать здоров’я, адже вино –  дієвий антираковий засіб. Через двадцять років ці сто мільйонів доларів перетворяться в 6 мільярдів доларів прибутку.

– Раніше на виноградниках був суворий контроль, складно було імпортувати вино з однієї країни до іншої без дозволу.Нині не діють жодні обмеження та заборони –  вино можна продавати будь-де. Звичайно, це закон ринку, але для України це не дуже добре, – відзначив професор Павленко.Через таку вседозволеність ринок наповнився фальсифікатами. Часто трапляються економічні диверсії – ще свіжий скандал з австрійськими виноробами, які додавали до вина антифриз.

Професор обурений вживанням таких назв, як грузинське вино, молдавське вино: „Вино, насправді є лише виноградне, а решта – географічні назви”. А майбутнє виноробства – у натуральності та різноманітті, – запевняє Микола Павленко. Навіть консервативні французи пішли назустріч ринку і виробляють, наприклад, коньяк з содовою чи з апельсином.

В Україні, на жаль, досі немає державної політики в галузі виноградарства. Багато виноградників занепало, бо досі перебуваютьу державній власності і постійно потребують державного фінансування. Тож їх обов’язково слід передати у приватну власність. Пан Павленко радить виробникам взяти на озброєння європейську схему витрачання акцизних зборів: 30% – на страхування, 40% – на розвиток виробництва, решта – на рекламу і навчання.

Професор Микола Павленко стверджує, що Україна щаслива країна – вздовж Чорного та Азовського морів ростуть найкращі виноградники. Тож, якщо держава „відпустить” українських виноробів – дозволить приватизовувати виноградники і запустить державну політику галузі, то, хтозна, може смакувати українське вино стане правилом доброго тону?

Уляна Чуба

 

Теги та ключові фрази
. микола павленко, збори виноробiв, микола павленко
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.