Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Індія може офіційно дозволити безлімітний імпорт українських яблук
10.12.2019р.

Отримано офіційну відповідь компетентного органу...

Експерти називали причину зниження виробництва борошна в Україні
09.12.2019р.

Падіння виробництва борошна в Україні пов’язують із...

Індія може офіційно дозволити безлімітний імпорт українських яблук
09.12.2019р.

Отримано офіційну відповідь компетентного органу...

«Укрспирт» можуть планують приватизувати до липня 2021
05.12.2019р.

Приватизацію заводів ДП ​​«Укрспирту» планується...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

1537
21.10.2014р. |
Лактулоза і функціональне харчування

Для профілактики багатьох захворювань у багатьох країнах діє програма, відповідно до якої виробникам продуктів функціонального харчування надають податкові пільги. Основою цих програм є продукти із вмістом пробіотиків (бактерійні препарати), пребіотиків (субстрати для кількісного росту бактерій нормальної флори) і симбіотиків або синбіотиків (поєднання про- і пребіотиків).

Останнім часом в Європі пробіотики окремо від біфідогенних факторів майже не використовують. Вони не стійкі до впливу кисню і нагрівання. Крім того, їх складно доставити до товстої кишки через природні захисні бар’єри організму.

Оздоровлення через продукти харчування

Пребіотики, або біфідогенні фактори, – це речовини, які не розщеплюються ферментною системою організму, а в незмінному вигляді потрапляють у товстий кишечник, утилізуються біфідобактеріями, що сприяє швидкому їх розмноженню. Таким чином, поповнення флори відбувається природним шляхом, бо стимулюється власна флора.

Є кілька видів пребіотиків, основний з яких – лактулоза. Цей дисахарид отримують із молочного цукру – лактози. Його використовують для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок.

Дози при лікуванні лактозою становлять кілька десятків грамів на добу. Для профілактики захворювань і корекції кишкової флори – кілька грамів на добу.

В Японії, наприклад, виготовляють дитячі суміші, збагачені лактулозою. Найбільш типові – «LF-P – для грудних дітей» містять 0,5% лактулози ( після розведення готовий до вживання продукт містить її 0,065%), лактоферин і пептиди, і «LF chil-mil» із вмістом 0,45% лактулози (у готовому продукті – 0,058%). Стільки ж лактулози у дитячому молочному продукті «BF-T». Саме таке молоко, як встановлено дослідженнями, за своїми властивостями і впливом на організм не відрізняється від грудного.

Лактулозу використовують у виробництві не лише дитячого харчування, молока, йогурту, сиру, масла, м’ясних і кондитерських виробів, безалкогольних напоїв як функціональний інгредієнт для регулювання кишкової діяльності.

Властивості продуктів, які збагачені лактулозою

Фахівець лабораторії харчових розробок корпорації «Morinaga Milk Industry Co. Г. Мізота узагальнив основні властивості продуктів, збагачених біфідус-факторами, основним із яких є лактулоза. До них належать: проліферація (стимуляція життєдайності) біфідобактерій і збільшення їх кількості у 10 разів через 7–10 днів при вживанні щоденно 0,65–5,0 грамів препарату; пригнічення патогенної й умовно-патогенної флори; пригнічення токсичних метаболітів і шкідливих ферментів; покращення адсорбції мінералів і зміцнення кісток; усування закрепів; стимулювання функції печінки; активізація імунної системи; антиканцерогенний ефект.

«Значення біфідобактерій розкрито і науково обґрунтовано. Вагомість лактулози як біфідус-фактора необхідно широко використовувати не тільки у фармації, а й у нутріцевтиці і харчовій індустрії. Лактулоза повинна бути популярною серед населення. Значення лактулози у щоденному харчуванні важко переоцінити», – наголошує пан Мізота.

Міжнародний комітет із використання лактулози (Цюріх, Швейцарія) ґрунтуючись численних дослідженнях лактулози, рекомендує використовувати її в продуктах харчування як інгредієнт, що сприяє не тільки поліпшенню мікроекології кишечника, а й стану здоров’я населення загалом.

 

ТОВ "ФЕЛІЦАТА УКРАЇНА"

тел.: +38 044 360 6910, 067 440 45 94

Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.