Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

4897
27.04.2012р. |
Сировиробництво без відокремлення сироватки

На сьогодні актуальною проблемою вітчизняного ринку є дефіцит якісної молочної сировини. Частково вирішити цю проблему можна завдяки технології виробництва сирів та сирних продуктів без відокремлення сироватки. Передусім, йдеться про такі види сирів, як напівтвердих типу «Галицький», м’яких типу «Фета», м’яких з пліснявою типу «Камамбер».


Таку технологію для виготовлення сирів розробила французька компанія «Інгредія», яку на українському ринку представляє фірма «Картсистеми». Компанія пропонує концентрати молочних білків та інші необхідні інгредієнти, рецептури, ТУ та технологічну підтримку для виробництва сирів типу фета, моцарелла, чедер, віола, філадельфія, брі, камамбер.

Технологією передбачено внесення у молочну сировину молочних білків типу «Промілк», молочного жиру чи ЗМЖ, що дає змогу виробляти продукти з наперед заданими вмістом жирів, білків, вологи, консистенцією і смаком.

Для виробництва сирів без відокремлення сироватки не потрібно закуповувати нове обладнання, а досить мати плавильний котел з необхідними параметрами: нагрівання через сорочку або з вприскуванням пари; охолодження крижаною чи холодною водою; швидкість обертів від 600 до 3000 об/хв.

Завдяки використанню цієї технології можна вирішити одразу кілька проблем сировиробництва. Передусім – соціальну, адже таким чином забезпечують попит населення на високоякісні продукти, які не поступаються за харчовою цінністю традиційним аналогам. Крім того, технолог має можливість за потреби регулювати технологічний процес виробництва сирів. Не виникає необхідності утилізувати підсирну сироватку, яка є побічним відходом виробництва. При маркуванні не потрібно зазначати небажані складові продукту («чиста етикетка»).

Виробництво сирів за технологією без відокремлення сироватки має кількапереваг у виробництві. Передусім, сир за цією рецептурою дешевший, ніж за традиційною. Менша тривалість виробництва: не потрібен етап нормалізації молока, розрізання та оброблення згустку, засолювання сиру (сіль вносять з інгредієнтами). До того ж витрати на електроенергію, робочу силу, транспорт, ємкості тощо також значно менші. При цьому якість продукту можливо встановлювати і утримувати на необхідному рівні, тобто технолог визначає параметри сиру на початку і під час виробництва вони не змінюватимуться.

Дана технологія дає змогу молокопереробним підприємствам не залежати від сезонності виробництва молока і при цьому забезпечувати населення якісними сирними продуктами.

Світлана ГАВРИШ,

технолог компанії «Картсистеми»

Теги та ключові фрази
як робити сир сиро вмробництво, установка для виготовлення моцарелли, технологія виробництва моцарелли, виготовлення моцарелли, технологія виробництва сироватки, виготовлення моцарелли, Сировиробництво, підсирна сироватка, нове ТУ на сироватку, схема виготовлення мяких сирiв Фета
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
30.03.2018р.

«Кооперування – це довіра та готовність до компромісів»

Тема молочної кооперації останніми роками в усіх на вустах. Час диктує і виробникам молока, і переробникам гуртуватися, адже так легше долати і хронічні проблеми галузі, і нові виклики. Багато учасників ринку і експерти кажуть про хороші перспективи кооперації в Україні. А у світі кооперативний рух давно став потужним двигуном молочної індустрії. На цьогорічному молочному конгресі ця тема була провідною.

27.03.2018р.

Молочне господарство країни

За результатами 2017 р. виробництво молока становило на рівні 10387 тис. тонн. Цьогоріч прогнозується незначне зниження виробництва молока до 10100 тис. тонн. Водночас, у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств стане більше. Про це поінформувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.