Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

7437
23.12.2011р. |
Згущене молоко належить робити…з молока. З якого?

У лютому наступного року молочноконсервний комбінат «Городокконсервмолоко» відзначатиме 55-річний ювілей. А ювілей – це нагода оглянутися на пройдений шлях, оцінити здобутки і визначити курс на майбутнє.

Яким був цей шлях, як підприємству вдалося утриматися в його руслі, а не опинитися на узбіччі, як це сталося з деякими профільними виробництвами? Про це та про інше – розмова нашого кореспондента з завідуючою виробничою лабораторією підприємства Аллою Сирицею.

– Алло Григорівно, що, на ваш погляд, є головним здобутком колективу комбінату?

– Говоритиму радше не про здобутки, а про заслуги колективу, а вони в тому, що нам вдалося, незважаючи на труднощі останніх років, зберегти традиційну технологію виробництва згущеного молока як натурального продукту.

– Була спокуса запровадити іншу технологію?

– Спокуси не було. Просто треба було пережити той період, коли на ринку з’явилася дешева продукція, виготовлена з додаванням замінників, тобто рослинних жирів. Ми ж, від дня заснування підприємства (1957 р.), використовуємо лише натуральну сировину і традиційну технологію. Вони базуються на вимогах державного стандарту (нині ДСТУ 4274:2003) і передбачають випарювання з пастеризованого молока частини вологи у вакуум-випарювальних апаратах, а потім консервацію продукту цукром.

– Будь ласка, детальніше.

     Молоко, яке прибуло на підприємство, після перевірки негайно відправляємо на переробку або охолоджуємо до +4…+8ºС і зберігаємо в ємностях, підтримуючи вказану температуру. Пастеризуємо (теплова обробка) молоко, призначене для переробки, при температурі +95…+105ºС без витримування. Пастеризоване молоко подаємо у накопичувальну проміжну ємність, звідти – у вакуум-апарат для випарювання. Туди додаємо й цукровий сироп. Варто зазначити, що кожну партію цукру перевіряємо на відповідність вимогам  чинного стандарту на цукор.

Суміш пастеризованого молока з цукровим сиропом згущуємо. Температура кипіння молока у двокорпусному вакуум-апараті циркуляційного типу протягом згущення не повинна перевищувати +73…770С у першому корпусі і +50…+540С – у другому. Згущення молока закінчуємо, коли масова частка становитиме 29– 31% з урахуванням додаткового її випарювання у вакуум-охолоджувачах.

Для визначення готовності варіння беремо пробу продукту і визначаємо масову частку сухих речовин рефрактометром.

Згущене молоко з цукром охолоджуємо у вакуум-охолоджувачі. Щоб отримати кристали лактози в продукті величиною не більше 10 мкм,  додають лактозу. На завершальному етапі визначаємо хімічний склад продукту.

– Чи не потрапляє на комбінат молоко з екологічно неблагополучних регіонів, зважаючи на його дефіцит?

– Ми налагодили співпрацю з перевіреними господарствами, розташованими в екологічно чистих регіонах. Молоко від сумнівних постачальників не беремо, навіть коли воно значно дешевше. Честь марки нам дорожча за тимчасовий прибуток, бо вигравши сьогодні можемо завтра програти значно більше.

– Алло Григорівно, нормативи ДСТУ на незбиране молоко задовольняють ваше підприємство?

– Вимоги ДСТУ аж ніяк не нижчі від вимог колишнього ГОСТу, а колишній держстандарт вважався суворішими за європейські нормативи. Для виробництва молочних консервів використовуємо незбиране коров’яче молоко не нижче другого ґатунку. Використовуючи сировину із встановленими у стандарті показниками, виробник забезпечує відповідність готового продукту вимогам ДСТУ. Але оскільки другий ґатунок молока – не найвища планка якості сировини, підприємство має право вимагати від постачальника молоко першого ґатунку і навіть «екстра».

– Розкажіть про систему контролю якості молока на вашому підприємстві.

    Фізично-хімічний і мікробіологічний контроль сировини, технологічного процесу та готової продукції здійснює виробнича лабораторія підприємства на відповідність вимогам НД.

. Сировина повинна мати повний пакет супровідних документів, які підтверджують її якість. Наша лабораторія акредитована на право визначення всіх необхідних фізико-хімічних та мікробіологічних показників, обладнана необхідними приладами та матеріалами.

Зразки з кожної партії сировини відбираємо на аналіз жиру (до речі, молочний жир – найкращий з відомих харчових жирів і за складом, і за засвоюваністю ), кислотності, температури, на наявність соматичних клітин, виявлення можливої фальсифікації содою, аміаком. Крім того один раз на десять днів перевіряємо молоко на загальну кількість мікроорганізмів і на наявність інгібіторів. А раз на рік молоко від кожного постачальника перевіряємо на наявність солей важких металів, пестицидів, на рівень радіації, а також на гормональні препарати. Радіологічні показники, вміст важких металів, пестицидів, гормональних препаратів, афлатоксинів із установленою періодично визначаємо у спеціальних регіональних лабораторіях, які акредитовані для такої роботи.

– Дякую за розмову.

Петро ХОМИЧ

Теги та ключові фрази
Згущонка з пастеризованого молока, згущонка в автоклаві як зробити, згущене молоко в автоклаві форумі з сухим молоком, расскажите як зробити згущонку, згущене молоко в домашніх умовах в автоклаві, згущене молоко рецепт в автоклаве, як робити згущонку в автоклавi, зробити згущонка, згущонка в домашніх умовах в автоклаві, згущонемолоко в автоклаве


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
30.03.2018р.

«Кооперування – це довіра та готовність до компромісів»

Тема молочної кооперації останніми роками в усіх на вустах. Час диктує і виробникам молока, і переробникам гуртуватися, адже так легше долати і хронічні проблеми галузі, і нові виклики. Багато учасників ринку і експерти кажуть про хороші перспективи кооперації в Україні. А у світі кооперативний рух давно став потужним двигуном молочної індустрії. На цьогорічному молочному конгресі ця тема була провідною.

27.03.2018р.

Молочне господарство країни

За результатами 2017 р. виробництво молока становило на рівні 10387 тис. тонн. Цьогоріч прогнозується незначне зниження виробництва молока до 10100 тис. тонн. Водночас, у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств стане більше. Про це поінформувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.