Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Індія може офіційно дозволити безлімітний імпорт українських яблук
10.12.2019р.

Отримано офіційну відповідь компетентного органу...

Експерти називали причину зниження виробництва борошна в Україні
09.12.2019р.

Падіння виробництва борошна в Україні пов’язують із...

Індія може офіційно дозволити безлімітний імпорт українських яблук
09.12.2019р.

Отримано офіційну відповідь компетентного органу...

«Укрспирт» можуть планують приватизувати до липня 2021
05.12.2019р.

Приватизацію заводів ДП ​​«Укрспирту» планується...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

5136
11.04.2011р. |
«Рокфор» від фермера? А чому б і ні…

Розглянемо цю проблему, починаючи з першоджерела – тваринницьких ферм. Тут можна наслухатися нарікань на владу, яка не надає державної підтримки, на банки, які пропонують короткострокові кредити із захмарними відсотками, на переробників, котрі місяцями не повертають гроші за здане молоко, на свою незавидну долю. Усе це, мовляв, і призводить до скорочення дійного стада.

В Україні молоко стає дефіцитною сировиною і переробники дедалі частіше використовують замінники, часом не корисні для організму людини. І тваринники, і переробники розуміють, що необхідно відновлювати поголів’я високопродуктивного дійного стада, та через брак коштів усе це залишається мрією.

Однак давайте поглянемо на проблему з іншого боку. Ситуація у сільському господарстві кардинально змінилася вже майже двадцять років тому. Інфраструктура ж виробництва молока і його переробки залишилася старою. З ферми молоко везуть за десятки, а то й за сотні кілометрів на завод, а звідти на таку саму, а часом і значно більшу відстань (мешканців столиці та міст-мільйонників треба нагодувати) молочні продукти. Подібна логістика потребує багато коштів і що далі «з’їдатиме» їх більше, бо бензин має тенденцію до подорожчання. Є й інший «мінус» – щоб молочні продукти по дорозі до споживача не зіпсувалися, до них додають консерванти.

Висновок такий – треба змінювати інфраструктуру, тобто, максимально наблизити переробку до виробників молока, а ще краще – їх об’єднати. Зрозуміло, що без державної підтримки тваринників, без прийнятних фінансових кредитів кардинально проблему не вирішити, однак ситуацію це поліпшить. Та й споживачам буде від того користь – матимуть найсвіжішу продукцію.

А тепер про те, як можна змінити інфраструктуру.

Нещодавно нам вдалося побувати на машинобудівному підприємстві ТзОВ ВКФ «УкрЮжМолпром» в Одесі й познайомитися з його генеральним директором Олександром Мизгало, молодою освіченою енергійною людиною, яка добре розуміється на переробці молока, чудово орієнтується у тенденціях та розвитку вітчизняного і світового ринків.

«Наше підприємство, – розповідає Олександр Сергійович, – створене у 1997 році фахівцями, які набули практичного досвіду в конструкторській та організаційній роботі на провідних підприємствах з переробки молока колишнього Союзу. За цей час воно перетворилося на провідного виробника міні-ліній з переробки молока й здобуло репутацію надійного ділового партнера в Україні та за її межами. Розробки наших фахівців захищені патентами, відзначені грамотами Держстандарту України, золотою медаллю Асоціації сприяння промисловості в Парижі.

Підприємство першим у СНД освоїло випуск міні-заводів і міні-цехів з переробки молока, виробництва маргарину, легкого масла, майонезу, соусів та інших харчових емульсій «під ключ», що працюють як на електричній енергії, так і на парі.

Діяльність підприємства спрямована на розробку і виготовлення сучасного обладнання, у тому числі нестандартного, скомпонованого в лінії-модулі. Кожну лінію конструктори розробляють індивідуально, відповідно до вимог замовника, з урахуванням кількості та асортименту продукції й умов експлуатації. Все обладнання встановлюють на рамі-основі із нержавіючої сталі у вигляді модуля, який монтують і складають на заводі.

Власникам тваринницьких ферм, які мають проблеми зі збутом молока, вигідно мати лінії з його переробки. За допомогою цих ліній, які ми виготовляємо залежно від їх потужності за 15–45 днів і здаємо в експлуатацію «під ключ» через 3–10 днів, можна виготовляти пастеризоване молоко, кисломолочний сир, сир м’який і твердий, бринзу, сметану, масло вершкове, вершки, згущене збиране і згущене знежирене молоко з цукром, кефір, йогурт, біойогурт, ряжанку, маслянку тощо.

Розглянемо лінію переробки молока серії «СВВ-10». Її можна встановлювати у молокопереробних цехах і фермерських господарствах. Обслуговують лінію два-три працівники, причому не обов’язково високої кваліфікації. Обладнання виготовлене із харчової нержавіючої сталі і змонтоване на єдиній рамі. Основа облаштована системою технологічних трубопроводів і арматурою, що забезпечує 100-відсоткову монтажну готовність. Під час монтажу та пусконалагоджування фахівці компанії навчають персонал замовника експлуатувати обладнання.

Підприємство виготовляє лінії такої продуктивності, яка відповідає кількості молока на фермі, необхідного для переробки. Тому обладнання може мати різні технічні характеристики щодо споживання електроенергії, різні габарити. При розрахунку технічних характеристик також беруть до уваги асортимент продукції, що випускається, і відповідні технології виробництва.

Стандартна лінія серії «СВВ-10» переробляє від 100 до 10000 л молока на добу. Питома витрата електричної енергії становить від 20 до 65 кВт/год на одну тонну сировини. Температура нагрівання молока – до 92єС і охолодження – до 6 єС. Витрати води становлять від 1 до 5 м3 на добу без забруднення навколишнього середовища.

Стандартна лінія для виробництва кисломолочних продуктів переробляє від 100 до 5000 л молока на добу. Вона споживає стільки ж електроенергії на одну тонну, як і зазначена вище, забезпечує подібну температуру пастеризації і охолодження молока та вершків. Відрізняється трохи більшими габаритами і кількістю обслуговуючого персоналу (3–4 особи).

Комплектують лінії фасувальним обладнанням вітчизняного виробника, яке не поступається імпортному, проте значно дешевше.

ТзОВ ВКФ «УкрЮжМолпром» виготовляє модулі серії «СВВ-2», призначені для дворазового (на добу) приймання молока, його фільтрування, охолодження і зберігання до 48 годин. Це – сучасна альтернатива застарілим пунктам заготівлі молока. Зазвичай модуль розміщують у спеціально розробленому універсальному контейнері безпосередньо у місцях виробництва молока, передусім, на молочних фермах, у фермерських господарствах тощо. Якщо ж ферми або фермерські господарства мають лінії переробки молока, то ці модулі використовують у комплексі з ними. Місткість резервуара-охолоджувача (2–3-секційний) 500–2000/4000 л.

У списку наших клієнтів – десятки вітчизняних і закордонних підприємств. На жаль, серед них мало вітчизняних агрофірм, які утримують дійні стада, і фермерських господарств. Про це я кажу не тому, що ми хочемо мати додатковий заробіток, хоча гроші ні для кого не бувають зайвими. Ми маємо достатньо замовлень, їх кількість не зменшилася навіть у кризові роки. Йдеться про поліпшення стану, в якому нині опинилися виробники молока.

Агрофірмам і фермерським господарствам треба брати приклад з таких підприємств, як ВАТ «АзовМаш» (м. Маріуполь), ВАТ «Часовоярський вогнетривкий комбінат» (Донецька обл.), СВК «Сергіївка» (Одеська обл.), ВАТ «Агролізінг» Міністерства сільського господарства Азербайджанської республіки, ВАТ «Металургічний комбінат ім. Ілліча» (м. Маріуполь) та багатьох інших, де молоко переробляють відразу після доїння корів.

У березні-квітні цього року вперше в Україні буде запущена міні-лінія з переробки козячого молока потужністю 200 л на добу. Натуральною продукцією, з цієї корисної сировини порадує споживачів СФ «Золота коза» (Кіровоградська обл.).

Погляньмо на Європу. У Франції, наприклад, споживають стільки сортів сиру та інших кисломолочних продуктів, що важко порахувати. Так ось, понад 90% цих продуктів виробляють фермери та інші невеликі сільськогосподарські підприємства. Це зумовлено тим, що молоко після доїння протягом 2–4 годин перебуває у бактерицидній фазі, тобто за наявності в ньому імунних тіл, які запобігають розвитку вегетативної патогенної мікрофлори, є асептичним продуктом. Це істотно підвищує якість кінцевого продукту, продовжує термін його придатності.

Настав час і в нас масово організовувати переробку молока безпосередньо на місці його виробництва на сучасному обладнанні з дотриманням усіх технологічних вимог. Тоді у тваринників з’являться обігові кошти, значно підвищиться якість продуктів, збільшиться кількість покупців, поліпшиться фінансове становище господарств, а відтак, можна буде відроджувати високопродуктивне стадо.

Наше підприємство, зі свого боку, сприятиме цьому процесу, пропонуючи сучасне якісне обладнання для переробки молока».

На ТзОВ ВКФ «УкрЮжМолпром» виготовляють багато інших ліній та модулів, у тому числі для виробництва майонезів, соусів, кетчупів, морозива тощо. Але це вже тема іншої публікації.

Петро ХОМИЧ

м. Одеса

Теги та ключові фрази
рецепт бринзи зі збираного молока, чим відрізняються сир рокфор від череда, козячий сир твердий виготовити, найкраще фермерське господарство добре згущене молоко, обладнання б/у міні для виробництва сиру, рецепти виготовлення твердих сирів з козячого молока, приготування сиру кисломолочного устаткування та обладнання, морозиво в турції з козячого молока, устаткування для виготовлення козячого сиру, лінія по переробці козячого молока


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
30.03.2018р.

«Кооперування – це довіра та готовність до компромісів»

Тема молочної кооперації останніми роками в усіх на вустах. Час диктує і виробникам молока, і переробникам гуртуватися, адже так легше долати і хронічні проблеми галузі, і нові виклики. Багато учасників ринку і експерти кажуть про хороші перспективи кооперації в Україні. А у світі кооперативний рух давно став потужним двигуном молочної індустрії. На цьогорічному молочному конгресі ця тема була провідною.

27.03.2018р.

Молочне господарство країни

За результатами 2017 р. виробництво молока становило на рівні 10387 тис. тонн. Цьогоріч прогнозується незначне зниження виробництва молока до 10100 тис. тонн. Водночас, у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств стане більше. Про це поінформувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.