Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Favorite Food & Drinks – грандіозна подія у харчовій галузі
13.11.2020р.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...

Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

14029
24.12.2010р. |
Детальніше про альгінат натрію

Попит на альгінат натрію (Е401) щороку зростає. Нині його широко використовують у харчовій промисловості, адже він добре розчиняється у воді та утримує її, має хороші стабілізуючі й емульгуючі властивості, а також є безпечною добавкою.

 

Виробляють альгінат натрію із червоних і бурих водоростей, що добувають в акваторіях Філіппін та Індонезії. Основними виробниками альгінату натрію є США, Франція, Китай, Японія, а також невелику частину виготовляють у Чилі, Росії, Індії.

 

Більшість водоростей, які використовують у промисловості, багаті маннуроновою кислотою, що сприяє одержанню альгінату натрію з високою в’язкістю й середньою силою гелеутворення. Ця добавка вирізняється також високим вмістом гулуронової кислоти, через що має здатність до утворення густих гелів. Завдяки таким властивостям альгінат натрію (Е401) використовують як полісахарид, загущувач, гелеутворювач і емульгатор консистенції.

 

Альгінат натрію – це полісахарид, що складається із залишків D-маннуронової і L-гулуронової кислот. Ланки гулуронової і маннуронової кислот, зв’язані в основному глікозидними зв’язками, з невеликими розгалуженнями. У карбоксильних групах водень заміщений натрієм. Співвідношення маннуронова – гулуронова кислота змінюється залежно від виду водоростей від 1:1,04 до 1:1,9.

 

Альгінат натрію має жовтувато-білий колір, іноді із сіруватим відтінком, можна зустріти у вигляді волокнистого порошку, гранул або пластинок. При розчиненні у воді утворює колоїдний розчин, але він не розчинний у спирті (і водно-спиртових розчинах із вмістом спирту більше ніж 30%), органічних розчинниках, кислих середовищах із рН <3.

 

У природі альгінат натрію можна зустріти у формі альгінової кислоти. Одержують Е401 із витяжок водоростей обробкою розчином лугу і надалі піддають очищенню. У продукті також можуть бути домішки, які потрапляють із водоростей та морської води.

 

Метаболізм і токсичність

 

Альгінат натрію може утворювати нерозчинні солі з іонами Са, Fe, які здатні знижувати ступінь та ефективність їхнього засвоювання. Альгінова кислота, що утворюється з альгінату натрію в шлунку людини під дією соляної кислоти, не всмоктується у кишечник, але може частково розщеплюватись його мікрофлорою.

 

Застосування Е401

 

Застосовують як загущувач й/або гелеутворювач у десертах, плавлених сирах, домашньому сирі, сирних виробах, соусах, консервованих овочах і грибах, у м’ясних консервах, морозиві; вологозберігальний агент у хлібі й кондитерських виробах. Зазвичай цю добавку додають у різних кількостях, наприклад, у десертах, кремах, наповнювачах – 5–10 г/кг; соусах, майонезах, морозиві – 2–7 г/кг; консервованих овочах і грибах – 5–10 г/кг; плавлених сирах – до 8 г/кг; домашньому сирі – 5г/кг, сирних виробах – 5–7г/кг. Також додають у хліб і хлібобулочні вироби – 1–5%. Альгінат натрію використовують при обклеюванні вина замість желатину, для очищення соків у виробництві цукру-сирцю (до 20 мг/л).

 

Як харчову добавку альгінат натрію додають при виготовленні мармеладу, цукерок, желе, джемів, освітлення соків, при виробництві майонезів і соусів, м'ясних і рибних студнів, а також харчових концентратів. Зазвичай рекомендуємо використовувати 0,2–0,5% альгінату натрію.

 

Товарні форми

 

Оскільки альгінат натрію у твердій воді може утворювати нерозчинні солі, то у товарні форми альгінату натрію часто додають фосфати, цитрати й інші реагенти, що зв’язують іони кальцію.

 

Е401 часто використовують у харчовій промисловості, щоб надати необхідної структури й в’язкості рідким розчинам, він також має властивість стабілізувати емульсії.

 

За допомогою альгінату натрію стабілізують олійно-водні емульсії, наприклад, майонези або кетчупи. Деякі еластичні або м'які альгінатні гелі широко використовують як стабілізатори емульсії у кремах.

 

Інна ПОЛЯКОВА,

 

компанія «Маріса»

Теги та ключові фрази
купити альгінат натрію, альгінат натрію купити в аптеці, альгінат натоію гелеутворювач, альгінат натрію купити львів, альгінат натрію в порошок ціни, альгінат натрію львів городоцька, що таке альгінат натрію, де купити альгінат натрію у львові, купити альгінат натрію львів в аптеці, купити альгінат натрію


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.