Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

7754
22.07.2010р. |
Державна «Аграрна біржа» – загроза конкурентному середовищу у аграрному секторі

Матеріали прес-конференції Генерального директора Союзу бірж України Л.Беренштейна, Генерального директора Української аграрної конфедерації С.Стоянова та Президента Української Зернової Асоціації В.Кліменка.

Міністерством аграрної політики України був оприлюднений проект постанови Кабінету Міністрів України «Про надання товарним біржам висновку щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладання та реєстрації угод (контрактів), у відповідності до якого Державному підприємству «Аграрна біржа» надається виключне право бути організатором торгів щодо експорту/імпорту об’єктів державного цінового регулювання на біржовому ринку, та здійснювати моніторинг своїх же біржових торгів.

Генеральний директор УАК Сергій Стоянов у ході прес-конференції зазначив: «Я хочу окреслити те питання, що сьогодні обговорюється, із світоглядної точки зору. Аграрний бізнес зацікавлений у тому, щоб його оточувало конкурентне середовище, сервіси, купівельна мережа. І ми це маємо. В Україні працюють 15 світових трейдерів, тому конкуренція забезпечена, товаровиробники можуть продавати своє зерно в будь-який час будь-де за конкурентними цінами. Товаровиробники зацікавлені у якісному фінансовому обслуговуванні та страхуванні, створенні повноцінних інструментів управління ризиками (хеджування через ф’ючерсні інструменти). Також вони зацікавленні у конкуренції на ринку постачання палива та насіння і це створено ринком. І мене дивує, що в Україні сьогодні є спроби «одержавити» певні сектори навколо аграрного бізнесу, наприклад біржову діяльність. Вже 20 років іде процес приватизації, через 5 років планується завершити процес приватизації державної власності. І разом з тим, на п’яти наступають процеси «одержавлення». Чому ми повертаємося на 20 років назад? Такі намагання не відповідають програмі Президента. Ініціатори «одержавлення» навколо аграрного бізнесу повинні отямитися. Я не буду коментувати замовні статті про формування ніби-то «надутого ПДВ» із використанням чинного порядку на товарних біржах. Навіть рядовий бухгалтер побачить, що це нісенітниця. Біржа не формує ПДВ, тому і боротися немає з чим. 

Якби держава у цивілізований спосіб поводилася на ринку, то, маючи певні об’єкти у власності, вона могла б подавати приклад і грати на пониження тарифів на ринку. Наприклад,  ДАК «Хліб України» та Держкомрезерв мають у власності 100 елеваторів. В Україні надзвичайно завищені тарифи у ланцюгу від поля до порту. Роками йде імітація боротьби з логістичними витратами. Міністерство транспорту досі не має затвердженої методики формування тарифів. Тарифи формуються ніби по зірках на небі. Державо, покажи своє вміння адмініструвати, управляти, з допомогою 100 елеваторів: запроси їх до себе, прокалькулюй тарифи на зберігання, приймання, сушіння, відвантажування, перевезення, перевалювання в порту. Цього роками ніхто не робить. Звідки беруться прибутки у портів? Виключно за рахунок товаровиробників, а не трейдерів, як дехто думає! 

Нам не потрібне додаткове "одержавлення". Державний сектор є. Покажіть своє професійне адміністрування у цьому секторі. Замість того, щоб демонструвати розграбовування на державних елеваторах сотень тисяч тонн зерна. Хіба у селян є сьогодні підстави вважати, що чергове одержавлення приведе до успіху? Таких підстав, на жаль, немає.

Джерело: "Аграрний сектор України"

Теги та ключові фрази
аграрна біржа, кабінет міністрів україни українська аграрна біржа онлайн, товарна біржа у аграрному секторі, аграрні біржі, проект постанови аграрна біржа, аграрна біржа україни стаття, державнааграрна біржа, загрози в аграрному секторі, аграрні біржі в Україні, аграрні біржі стаття
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.