Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

6237
09.07.2010р. |
«Ятрань» – яскрава індивідуальність

Нашим завданням у черговому відрядженні було: побувати на м’ясокомбінаті «Ятрань», ознайомитися з підприємством і його продукцією й переконатися, чи справді воно є одним із флагманів вітчизняної м’ясної індустрії. По дорозі до Кіровограда пригадалася пісня, почута колись із дідового патефону: «Там, де Ятрань круто в’ється, з-під каміння б’є вода...»

 

Тож чому м’ясокомбінат обрав собі ім’я «Ятрань?»

 

– Чому «Ятрань?», – перепитали нас на підприємстві й пояснили, – тому, що продукція ТМ «Ятрань» та «Ятраньчик» виготовлена на сучасному українському заводі, де впроваджені європейські стандарти: ISO 9001 – система управління якістю продукції та ISO 22000 – система харчової безпеки, яка побудована на принципах НАССР; ми виробляємо найбільший асортимент продукції згідно з ГОСТом (ДСТУ), а це високі стандарти якості та смаку; продукцію ТМ «Ятрань» та «Ятраньчик» виробляємо із добірного охолодженого м’яса вищих сортів, яке пройшло ретельну хіміко-бактеріологічну та радіаційну перевірку; при виробництві вищих сортів не додаємо продукти з генетично модифікованими організмами, сою та інші домішки; більшість продукції пакуємо в багатошарову плівку, що гарантує гігієнічну безпеку та свіжість продукту.

 

На підприємстві ми мали розмову з директором Наталією Артеменко. Вона розповіла, що велику рогату худобу і свиней комбінат отримує від великих фермерських господарств, орендних підприємств і приватних господарств. Наразі сировини для виробничих потужностей вистачає, однак щоб убезпечити себе від будь яких несподіванок, варто було б обзавестися власною сировинною базою. Незважаючи на те, що поголів’я худоби невпинно скорочується, аграрії вимагають від владних структур заборонити імпорт м’яса. На думку Наталії Михайлівни, вітчизняного м’яса не вистачить для роботи м’ясопереробних підприємств, до того ж ціна його миттєво зросте і при нинішній купівельній спроможності населення м’ясо-ковбасні вироби стануть недоступними для більшості громадян країни.

 

Собівартість продукції залежить як від ціни на сировину, так і від продуктивності виробництва, а продуктивність значною мірою – від обладнання. Наталія Михайлівна найсучасніше обладнання, встановлене на «Ятрані», не афішує, мовляв, не хоче робити комусь рекламу. Що ж, це її право. Ми отримали інформацію із іншого джерела: до 80% відсотків обладнання світового рівня на «Ятрань» поставила компанія «Матімекс-Україна».

 

На «Ятрані» діє забійний цех із сучасним обладнанням. Після транспортування тварин розміщують у спеціальних загонах зони передзабійного утримання – окремо для свиней і для ВРХ. Свині перебувають у загоні до трьох годин, ВРХ – не менше чотирьох. За цей час тварини заспокоюються після транспортування, що позитивно впливає на показник рН м’яса.

 

Тварин оглушають методом електрошоку і знекровлюють. Для відкачування і збирання харчової крові використовують порожнинні ножі з вакуумним насосом, які встромляють у артерію і через них відкачують кров у спеціальну ємність. Кров на «Ятрані» використовують для виробництва делікатесних ковбас вищого сорту «Кров’яна з язиком» і «Кров’яна з сиром».

 

У «чистій» зоні забійного цеху розбирають туші, відокремлюють білі та червоні внутрішні органи, розпилюють туші, здійснюють ветеринарний контроль. Внутрішні органи тварин обов’язково переміщують паралельно з тушею до поста ветеринарного лікаря. Червоні органи підвішують на гаки, а білі викладають на лотки. Червоні органи, які пройшли контроль, передають на дільницю сортування, а білі органи конвеєром переміщують в окреме приміщення, в якому відділяють шлунок від ВРХ (рубець реалізують), промивають кишки для подальшої переробки в ковбасні оболонки.

 

Ветеринарний контроль діє на всіх етапах м’ясо-ковбасного виробництва. На комбінаті є атестована лабораторія у складі хімічної, бактеріологічної і радіологічної лабораторій. Якість продукції перевіряють також обласна санепідемстанція, обласна і міська ветеринарні служби.

 

Серед стандартів контролю безпеки і якості харчової продукції, прийнятих і сертифікованих на підприємстві, – система управління якістю ДСТУ ISO 9001-2001 і система управління безпекою харчових продуктів, яка містить принципи НАССР.

 

Крім того, м’ясокомбінат «Ятрань» спільно з аудиторськими структурами проводить роботу щодо сертифікації підприємства за IFS – системою інтегрованих стандартів контролю безпеки і якості виробництва продуктів харчування, що діє в міжнародних торговельних роздрібних мережах.  Просуванням цього стандарту в Україні займається компанія «Metro Cash&Carry», з якою м’ясокомбінат»Ятрань» має давні партнерські стосунки.

 

Висока якість виробів комбінату гідно оцінена споживачами. Варені ковбаси – найпопулярніший в країнах СНД вид ковбас та незмінна група в асортименті ТМ «Ятрань»: традиційні «Молочна», «Лікарська», «Столична», «Любительська» та власні розробки – «Шинкова», «Мортаделла», «Пікантна» зі шматочками солодкого болгарського перцю та інші.

 

Для зручності вироби в натуральній оболонці фасують у термоупаковку, що продовжує термін реалізації ковбас вищих сортів до 29 діб.

 

Під ТМ «Ятрань» підприємство виробляє найбільший в Україні асортимент сосисок, який постійно вдосконалюється. На полицях магазинів завжди є вподобані споживачами «Молочні», «Дитячі», «Вершкові», Кіровоградські» та інші. А сосиски з сиром в беконі – чи не найкращий виріб для справжнього українського гурмана.

 

Крім традиційних сосисок у натуральній та штучній оболонках комбінат виготовляє сосиски без оболонок.

 

У 2007 і 2008 роках сосиски ТМ «Ятрань» на загальнонаціональному конкурсі визнані найкращими в цьому сегменті в Україні.

 

Продукція під ТМ «ЯТранчик» – це група виробів, виготовлених за найкращими традиційними рецептурами та власними розробками. Її виробляють із найкращого вітчизняного м’яса, без сої та компонентів, отриманих із генетично модифікованих джерел.

 

Сирокопчені ковбаси складають золоту колекцію виробів підприємства. «Брауншвейзьку», «Столичну», «Московську»  виготовляють за особливою технологією з добірної сировини. Завдяки вдалому поєднанню європейських технологій та майстерності фахівців підприємства, незмінним лідером ковбасних виробів залишаються «Салямі Московська», «Салямі Домашня», «Салямі Угорська», «Салямі Мисливська», «Салямі з перцем».

 

Одними з найкращих не лише в Україні, а й на просторах СНД є варено-копчені ковбаси підприємства, копченості, паштети, заливні та кров’яні ковбаси.

 

Крім м’ясо-ковбасних виробів, на комбінаті виготовляють напівфабрикати: пельмені, равіолі, вареники з сиром, картоплею і печінкою.

 

Що ж, ми визначилися: «Ятрань» справді є одним із лідерів вітчизняної м’ясної індустрії, а якщо коротко, то «Ятрань» – це смачно.

 

Петро ХОМИЧ

 

м. Кіровоград

 

 

Знайомство з передовим підприємством завжди поліпшує настрій. Можливо тому по дорозі з Кіровограда до Львова знову пригадалася пісня про річку Ятрань, а крім пісні, в пам’яті спливла легенда:

 

«У сиву давнину народ Уманщини потерпав від спеки. Не було врожаю, все посохло, тому що не було дощів. Людям загрожувала смерть від голоду і спраги. Боролися за життя наші предки, як могли: копали криниці, але вода пішла далеко під землю. Копали в іншому місці, та все марно. Люди втратили надію на порятунок. В одному селі жила молода, казкової вроди дівчина Ятрань. Висока, струнка, як берізка, золотиста коса, як промінчики весняного сонечка, очі такі блакитні, як небо погожої днини. А душа! Душа в неї була чиста, як прозорий струмочок, серденько було чуйне до чужого горя. Ятрань зрозуміла, що її село загине без води, тому відійшла від громади, за село впала навколішки й почала благати: «Господи! Не дай загинути цим людям, забери моє життя – хай вони врятуються!» З очей красуні полилися сльози… Раптом хтось із людей закричав: «Диво!» Так, це було диво: за селом з’явилася широка повноводна річка. Їх радості не було меж. Аж пізно ввечері згадали про дівчину. Шукали її всім селом, але знайшли лише стрічку з її коси. І зрозуміли люди, що річка – це і є їх красуня, яка пожертвувала собою заради них…»

 

Є й серед організаторів виробництва люди з такою душею, як у тієї дівчини. Вони, передусім, дбають про інших, а вже потім про себе…

 

Теги та ключові фрази
, ковбаси ятрань у львові, Ятрань закупівельні ціни на врх, асортимент м'ясної продукції ятрань, транспортування забійних тварин та сировину на ятрань, ятрань полуфабрикаты, технологічне обладнання для виготовлення ковбас заводу Ятрань, ятрань комментарии, артеменко наталія михайлівна коли почала працювати на ятрань, ятрань эмаль


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.