Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

4075
30.06.2010р. |
«АПК-ІНВЕСТ»: філософія лідерства

Слова, винесені в заголовок, – слоган компанії, яка реалізує глобальну програму в агропромисловому секторі економіки України.

Підприємства такого масштабу ні в Україні, ні в колишньому Союзі з його потужними колгоспами і радгоспами ніколи не було. Подібних комплексів не густо і в розвинених країнах світу. Уявіть, до складу вертикально інтегрованої компанії входить племінний репродуктор на 30 тис. свиноматок, комплекс з дорощування та відгодовування свиней на 600 тис. голів і м’ясокомбінат на 160 тонн м’ясопродуктів на добу. Враховуючи, що визначена науковцями добова норма споживання м’яса однією дорослою людиною становить 200 г, цих м’ясних виробів вистачить для населення мільйонного міста.

Створення цього унікального інноваційного проекту було на часі, оскільки тваринництво в Україні опинилося на межі знищення: наприклад, свиней з майже 20 млн у 1991 р. залишилося менше 6 млн.

Щоб отримати інформацію про «АПК-ІНВЕСТ» і донести її до читачів «Харчовика», наш кореспондент побував у Донецьку, де зустрівся з маркетинг-менеджером компанії Наталією Гордієнко.

– Історія компанії почалася 20 вересня 2006 року, – розповідає Наталія Вікторівна. –За три роки, що минули з того часу, досягнуто значних успіхів: уже введено в дію першу чергу підприємства – тваринницький комплекс на 150 тис. голів свиней на рік, побудовано комбікормовий завод і м’ясокомбінат.

Реалізація цього повномасштабного проекту підкріплена солідними інвестиціями понад - 3,5 млрд грн, з яких уже освоєно понад третину. У фінансуванні задіяний виключно український капітал без залучення іноземних інвесторів. Головний інвестор проекту - відомий політик Борис Колесніков.

Рослинництво

Перша ланка у виробничому ланцюжку «АПК-ІНВЕСТ» відведена рослинництву, яке компанія почала освоювати восени 2008 р. – саме тоді у Червоноармійському районі Донецької обл. була успішно проведена перша посівна кампанія – під урожай 2009 р. засіяли 2000 гаозимими культурами. Зібраний урожай перевершив усі сподівання і в майбутньому посівні площі планують збільшити до 40 000 га. Такого широкого лану буде достатньо для отримання врожаю, який повністю забезпечить потреби у виготовленні кормів. До того ж компанія буде незалежною від постачальників і матиме конкурентні переваги в умовах нестабільності ринку зернових культур.

Посівні площі зорієнтовані на вирощування пшениці та ячменю – основи структури кормів для тварин. Враховуючи, що вартість їх виробництва суттєво впливає на вартість кінцевого готового продукту, фахівці компанії впроваджують ефективні агротехнічні заходи для зменшення собівартості зернових. Для цього застосовують ресурсозберігаючі технології з урахуванням особливостей кліматичних умов і структури ґрунту регіону.

На полях використовують сучасну широкозахватну техніку, яка, по-перше, має високу продуктивність, а по-друге, дає змогу зменшити кількість проходів полем, відповідно, зменшити ущільнення ґрунту, що своєю чергою сприяє активному росту рослин. Компанія має машинно-тракторний парк для усіх видів польових робіт. Планується впровадження супутникової системи навігації, яка дасть змогу розробляти оптимальні маршрути руху техніки, здійснювати подальший моніторинг і контроль за ходом робіт.

Виробництво комбікормів

Смакові та споживчі властивості м’яса багато в чому залежать від того, чим тварину годують. Тому наявність власного комбікормового заводу компанія вважає важливою конкурентною перевагою, адже власне виробництво дає змогу чітко контролювати якість комбікормів, відстежувати їх вплив на вирощувані тварини, досягати оптимального раціону відповідно до програми дорощування і відгодовування, внаслідок чого знижується собівартість кінцевої продукції.

Під час проектування заводу потужністю 200 тис. комбікормів на рік фахівці врахували усі сучасні технологічні вимоги. Будівництво вели спільно з провідними світовими спеціалістами комбікормової галузі – компаніями «Buhler» (Швейцарія) і «Cimbria» (Данія) та завершили його у лютому 2009 р.

У складі комбікормового заводу – автоматизований комплекс приймання і зберігання зернових і шроту, лінія з виробництва готового комбікорму. Керують виробництвом із єдиної диспетчерської, постійно контролюючи показники сировини та готової продукції. Рецептури підбирають за допомогою вагового дозування компонентів для обґрунтованого балансу всіх складників комбікорму. Підбирають склад кормів і оптимізують його для різних вікових груп тварин.

Якість кормів тут понад усе. Виробнича лабораторія ретельно контролює корми. Її працівники відбирають проби при надходженні сировини, у процесі її зберігання, на всіх етапах технологічного процесу, контролюють готову продукцію. Виробництво, транспортування і роздачу кормів здійснюють за закритою схемою.

Тваринництво

Продуктивність стада певною мірою визначається породами тварин. Для створення власного племінного стада було закуплено 5400 чистопородних тварин (п’єтрен, ландрас, велика біла) часу). А вже у березні 2008 р. отримали перший приплід. Усього ж маточне поголів’я налічуватиме 30 тис. свиноматок і 300 чистопородних кнурів.

Показники продуктивності тваринницького комплексу «АПК-ІНВЕСТ» досить високі в порівнянні із середньогалузевими: кількість опоросів на рік тут складає 2,4; у середньому по 11,4 поросяти за опорос. Нині вже введено в дію три комплекси з відгодівлі 50 тис. свиней на рік кожен. Завершується будівництво четвертого. П’ятий і шостий тваринницькі комплекси будуть побудовані наступного року.

Концепція маточного комплексу заснована на утримуванні свиноматок у приміщеннях із загонами й індивідуальному годуванні кожної з них. Тварин на відгодівлі утримують у групах. Годують сухим кормом, воду подають окремо. Особливу увагу приділяють мікроклімату – у приміщеннях встановлені кондиціонери. Стабільна температура повітря, його вологість підтримуються за заданою програмою автоматично.

Усім тваринам присвоюють індивідуальні номери, які зберігаються за ними до забою, а племінні тварини мають спеціальні паспорти.

Основою вирощування свиней є політика біологічної безпеки, яка передбачає вимоги до окремого утримання груп тварин з урахуванням їх спеціалізації, ізольованості свинокомплексів, моніторингу за новими тваринами, спостереження за їх здоров’ям, виконанням профілактичних заходів. Працівники комплексів мають санітарні книжки із записами регулярних лікарських обстежень. Жодна стороння людина на свинокомплекс потрапити не може.

М’ясопереробка

М’ясокомбінат ввели в експлуатацію у жовтні 2008 р., загальною потужністю 160 тонн готової продукції на добу. Він має відділення передзабійного утримання тварин, відділення забою і первинної обробки, відділення обвалювання, жилування і виробництва напівфабрикатів, цехи з виробництва ковбасних виробів, холодильник, відділення пакування, зберігання й експедування готової продукції. Обладнання на комбінаті – найсучасніше.

Усі основні виробничі дільниці м’ясокомбінату міститься в одному корпусі. На комбінаті встановили лінію забою і первинної переробки фірми «Banss» продуктивністю 120 голів на годину.

Свині, що прибули на м’ясокомбінат, утримуються певний час у передзабійному відділенні – вони мають заспокоїтися. Оглушають їх за допомогою вуглекислого газу. Цей процес дає змогу уникнути переломів, крововиливів у тканини й органи тварини, типових при оглушенні електричним струмом. Крім того, тварини уникають стресу, оскільки залишаються у групах і не відчувають болю. Вони перебувають у глибокому сні в нерухомому і розслабленому стані.

Автоматизовані та ручні операції на комбінаті об’єднані в один ланцюжок. Розділення, обвалювання, жилування і виробництво охолоджених напівфабрикатів виконують на автоматичному обвалювальному конвеєрі компанії «ITEC», причому кожен робітник спеціалізується на обробці певних частин туші – такий спосіб сприяє досягненню високої продуктивності праці та якості готової продукції.

Санітарно-гігієнічні умови на комбінаті досить суворі. Тут діє система санпропускників, тому жоден робітник не потрапить до виробничих приміщень без спеціальної гігієнічної обробки. Спеціальну обробку проходить і вода, за допомогою особливої системи очищується повітря.

Нині «АПК-ІНВЕСТ» під торговою маркою «М’ясна весна» виготовляє понад 30 найменувань охолодженої продукції. Охолоджені напівфабрикати запаковують у спеціальні, нові для українського ринку лотки. Повітря в упаковці замінюють спеціально підібраним складом газів, що дає змогу збільшити термін зберігання продукту до 7–10 днів без втрати його смакових і поживних властивостей. Цех укомплектований автоматичною лінією «SEALPAK».

Організатори «АПК-ІНВЕСТ» подали гідний приклад. Це саме той прояв патріотизму, який конче потрібен Україні. Для його повторення у нас є головне: родючі землі, ініціативні люди. Необхідне лише сприяння влади, прояв її волі для того, щоб вигідно було інвестувати насамперед у такі та подібні їм проекти…

Петро ХОМИЧ

м. Донецьк

Теги та ключові фрази
філософія лідерства, АПК Інвест історія, апк-інвест реалізація продукції, тваринницький комплекс апк інвест, апк інвест історія створення, апк-інвест, структура лідерства "філософія", апк-інвест основні конкуренти, філософія, Лідерство в АПК
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
23.09.2010р.

Розмаїття у кількості, стабільність – у якості

Компанія «Фудактів» давно працює на українському ринку інгредієнтів. Завдяки стабільно високій якості продукції й професіоналізму працівників компанія зуміла посісти провідні позиції на ринку та заслужила довіру клієнтів. Фахівці пропонують лише якісну продукцію, яка відповідає усім вимогам міжнародних і українських стандартів.

22.09.2010р.

Нове – добре забуте старе, але й дещо нове

Нині прянощі та спеції доповнюють смак продукту, визначають його аромат, впливають на смакові рецептори, а також позитивно впливають на травну систему, поліпшують обмін речовин. На нашому ринку цей сегмент продукції представлений в широкому асортименті від різних виробників. Одним з таких виробництв є компанія «Мілорд» (Росія). На українському ринку єдиним представником цього російського виробника спецій та прянощів є фірма «Тантал».

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.