Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

11228
29.06.2010р. |
Ми ввечері зробили – ви вранці свіженьке купили

Про продукцію ТМ «Родинна ковбаска» знають, мабуть, усі. Адже смакують ковбаску як малюки, так і старше покоління. І не тільки тому, що вироби смачні та корисні. Продавці у цих торговельних точках, завжди ввічливі та привітні – їм не соромно за продукцію, яку вони продають, а нам, покупцям приємно, що за нас так турбується чимала армія працівників компанії «Барком», яку очолює Володимир Баран – людина, віддана справі, стійкого характеру, справжній генерал.

– Володимире Опанасовичу, розкажіть, будь ласка, про створення та розвиток одного з найвідоміших комбінатів у Західному регіоні. Чим була зумовлена багатопрофільна діяльність підприємства та на якому напрямі зараз концентруєте свою увагу?

– Невеликий ковбасний цех ми вирішили відкрити у 1996 році. Сировину закуповували в населення і виготовляли ковбасу як для себе – якісна сировина, то й хороша продукція з неї.

Ще тоді ми відчували проблему із постачанням якісної сировини. З року в рік вона загострювалася, тому ми були змушені займатись ще й тваринництвом, щоб зберегти позиції виробника якісної продукції в регіоні. Нині поголів’я на свинофермах компанії нараховує понад 14 тисяч свиней породи найма (французько-китайська). На початках ми вирощували українські породи, але проблема в тому, що внаслідок надміру жиру вони не придатні для переробки на німецькому й австрійському обладнанні. З часом ми охопили й молочне скотарство. Недалеко від нашої фірми перестав функціонувати колгосп, і ми вирішили його викупити. Вклали кошти, відреставрували. Зараз – це одне з найкращих підприємств в області з поголів’ям 149 корів чорно-білої молочної породи. У подальшому плануємо його збільшувати. Надій від однієї корови на день – 13,5 літра, з часом хочемо вийти на показник 15 л. Підприємство має свою кормову базу – поля площею приблизно 700 га, що дає змогу утримувати до 700 голів. Наразі в планах – збільшення поголів’я до 400 одиниць, до того ж плануємо вирощувати телят.

Багатопрофільна діяльність дає можливість розширювати підприємство, тому я не можу виділити якусь одну з ланок. Для мене важливо все – й успішність «Баркому», на мою думку, якраз і полягає у комплексному підході до роботи.

– Яких успіхів компанія досягла торік та чим він запам’ятався вам?

– Важливим було підписання меморандуму про співпрацю між «Баркомом» та компанію «Big Dutchman, Inc» (Німеччина), що передбачає будівництво свинокомплексів в Україні за європейськими технологіями – це дасть можливість підвищити ефективність власної сировинної бази. Документ передбачає технічну і практичну допомогу з боку Німеччини в будівництві свинокомплексів на 3500–5000 свиноматок кожен.

Нині на повних потужностях уже працюють свиноферми в с. Підлисся Золочівського р-ну – тут від 17 квітня 2008 року поголів’я свиней збільшилось на 700 штук і зараз нараховує близько 3,7 тис. Будуємо ще дві ферми на 2000 голів кожна.

Реалізовано проект у с. Гончарівці Золочівського р-ну, де відгодовуватимуть поросят, відлучених від свиноматок, а також відновлено колективне господарство, на базі якого споруджено ще один свинокомплекс у с. Підлисся Золочівського р-ну. До цього проекту було залучено консультантів з Польщі, Німеччини та Канади. Підлога – на решітках, для молодняку – утеплена спеціальним трубопроводом з теплою водою, з новітньою технологією утримання свиней. Споруджена спеціальна система гноєвідведення з урахуванням вимог екології. Гній транспортують відразу за межі комплексу, щоб не виникало джерело постійного забруднення. Відходи відстоюють на окремому полі. Тут вони перетворюються на повноцінне органічне добриво для власних посівних площ, де вирощують зернові культури, пасовиськ для корів, сінокосів, гречаних полів. Усі ці заходи дали нам можливість збільшити поголів’я до 10 тис. свиней.

Продовжуємо реконструкцію двох свиноферм у с. Закомар’я Бузького р-ну та одночасно будуємо 3 нові ферми в області.

До першочергових заходів із розвитку виробничої інфраструктури свинокомплексів належить поліпшення відгодівельної бази. Ставиться завдання повністю перейти на використання зерна в складі комбікормів, збалансованих за енергією, амінокислотним складом, вітамінами і мінеральними компонентами.

Торік ми також розширили ринки збуту продукції. Тепер працюємо в Івано-Франківській, Закарпатській та Волинській областях, також з’явилися нові фірмові магазини у Києві та Рівному

– Яка продукція ТМ «Родинна ковбаска» має найбільший попит і які нові тенденції впроваджуєте на виробництві?

– В основному наша продукція – це група варених ковбас, яка становить 60% від загального виробництва, 30% – це копчені ковбаси, 7% – копченості, м’ясо та 3% – паштети та ліверні ковбаси. Аналізуючи торішній попит, ми визначили, що лідерами продажу були копчена ковбаса «Домашня печена», серед групи варених ковбас – «Мартадела». Попит був також на сардельки та ковбасу ліверну. Перед святами зростає попит на групу ковбас дорожчого сегмента. Ми намагаємося створити людям свято як в душі, так і на столі у кожної родини, тому ціни утримуємо стабільними та прийнятними для населення.

Можна сказати одне: попит завжди був та буде на свіжу продукцію. Наше підприємство має свою розвинену логістичну мережу. Є свій автопарк, оснащений машинами з холодильними камерами з урахуванням усіх санітарних норм, що дає змогу вчасно доставляти продукцію у всі наші магазини.

Також докладаємо чимало зусиль для відновлення старих галицьких рецептів наших прадідів. Декілька видів продукції уже випущено – це група елітних ковбас «З галицьких традицій». Традиції давні – технології сучасні!

– Наскільки конкурентоспроможною є продукція м’ясокомбінату та завдяки чому досягається якість виробів? Чи плануєте збільшувати асортимент продукції?

– Здорова конкуренція допомагає розвиватися, рухатися вперед. До того ж все залежить від цінової політики. Наприклад, наша ковбаса відмінної якості, тому ми здобули велику популярність серед покупців. Ми не боїмось конкуренції, бо покупець не завжди хоче дешевий товар – він готовий платити більше, але за вищу якість. Останнім часом спостерігається тенденція – купити менше, але кращої якості. І, звісно, як тільки наші свиноферми перейдуть повністю на власні корми, якість нашої продукції поліпшиться на 30%, тому що імпортне м’ясо з контейнера не порівняти з тим, що ми виготовляємо власноруч – невідомо, в яких умовах вирощували тварин, чим їх годували. А це все позначається потім на якості ковбаси. Ми намагаємося якомога менше використовувати при відгодівлі свиней біодобавок, а в перспективі плануємо екологічно чисту відгодівлю тварин.

– Більшість структурних підрозділів підприємства розташовані у сільській місцевості. Чи є у вас проблема із кадрами?

– Кадри – це дуже серйозна проблема. Зараз усі хочуть бути бізнесменами, їдуть у Польщу таінші країни, але там не все так гладко, як хотілося б. Раніше, можливо, там можна було заробити великі гроші, зараз – ні. На мою думку, повинна бути розроблена спеціальна державна програма, яка могла б забезпечити усім нам сучасні умови праці й високу заробітну плату. Отримуючи належну винагороду за свою працю тут, на батьківщині, ніхто не поїде за кордон, а працюватиме і заради себе, і для держави. Має бути розроблена комплексна державна програма, спрямована на розвиток інфраструктури села. Кожен район повинен бути зацікавлений у трактористі, водієві, створити йому гідні умови праці. Але й робітники повинні бути хорошими спеціалістами, а для цього необхідно відновити систему професійного навчання, виховувати нові кадри для села.

– Володимире Опанасовичу, який ви вбачаєте вихід із кризового становища, в якому опинилась м’ясопереробна галузь? Як саме, на вашу думку, повинні діяти гравці ринку, аби харчова промисловість та споживачі з якомога меншими ризиками пережили ці економічні негаразди?

– Перш за все – це державна підтримка великих підприємств, які вирощують ВРХ. Візьмемо, наприклад, Швейцарію, яка має чимало пасовищ – тут надій від кожної корови становить 1000 л молока на рік. А у нас зараз в регіоні понад 20 зруйнованих колгоспів, які з давніх-давен вирощували ВРХ. Тепер ми намагаємося відновити їх, повернути до життя. Але це вимагає великих затрат і часу, тому без державної підтримки не обійтись. У нас в країні багаті та родючі землі, то чому б не підняти сільське господарство – усе б мали своє, а не завозили з-за кордону. Ну і, звичайно, кадри, які «вирішують все». Передусім, необхідно мати людей, які хотіли б працювати на землі і любили цю справу, постійно думали про те, що потрібно робити далі, і, певна річ, звичайно отримували матеріальну винагороду.

За нинішньої складної ситуації компанія «Барком» детально аналізує та відслідковує динаміку ринку. Попит породжує пропозицію, а отже, продукція до торгових точок надходить згідно з замовленнями. Нині замовлення – завтра продукція вже у холодильних вітринах магазину. Такий підхід дає змогу випускати стільки продукції, скільки потрібно нашим покупцям – ковбаса у нас завжди свіжа. Наш лозунг: «Ми ввечері зробили – ви вранці свіженьке купили». Високою оцінкою нашої роботи є й той факт, що нашу продукцію полюбили вимогливі кияни та покупці у Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Насамкінець хотів би зазначити, що коли ми організовували своє підприємство, то орієнтувались на середній клас покупців, розуміючи, що люди в регіоні не настільки багаті. Гадаю, що ми зробили правильно, забезпечивши їх продукцією високої якості за доступною ціною. Таким чином, ми створюємо стабільність своєму регіоні і в державі загалом. Ті, хто вкладає гроші у розвиток підприємства, думають не лише про своє майбутнє, а й країни. Так і має бути. Тому ми спільними зусиллями повинні виходити з кризової ситуації, що склалася.

Компанія «Барком» й надалі планує не зупинятись на досягнутому. Це перше, до чого ми повинні прагнути. Розширюватимемо ринки збуту та з кожним днем покращуватимемо якість, бо якість – насамперед.

Орислава МУДРА

Теги та ключові фрази
баран афанасович, баран володимир афанасійович внуки, баран володимир афанасович, зарплата ковбасний цех у підбірцях, родинна ковбаска відгуки івано франківськ, родинна ковбаска зарплата, родинна ковбаска паштет домашній, володимир опанасович баран,, родинна ковбаска,, родинна ковбаска у івано франківську, барком фото свиней
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.