Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3660
29.06.2010р. |
Регламентована безпека

Безпека немовляти великою мірою залежить від якості продуктів харчування, якими її годують. Ретельний підхід до підбору сировини, інгредієнтів та процесу виробництва – запорука здорового дитинства. Щоб виробництво дитячих продуктів харчування відбувалося на найвищому рівні, а самі виробники сумлінніше підходили до виготовлення своєї продукції, Держспоживстандарт України затвердив технічний регламент зокрема, і для виробництва фруктових, овочевих та овочево-м’ясних консервів для дитячого харчування. Ці продукти впродовж раннього періоду розвитку життя дитини є одними із найпопулярніших. Хоча цей технічний регламент розроблено відповідно до Директиви Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу «Про санітарно-гігієнічні правила виробництва харчових продуктів» та «Зведення стандартів з харчових продуктів для дітей та немовлят» Кодексу Аліментаріусу ще 29 квітня 2004, вони актуальні та дієві досі.

Як зазначено у регламенті, його мета – захист життя та здоров’я дітей, охорона довкілля та природних ресурсів, попередження дій, які вводять в оману споживачів шляхом встановлення вимог якості та безпеки консервів для дитячого харчування, процесів їх виробництва та реалізації.

Технічний регламент поширюється на такі види та групи продукції:

  1. Консерви фруктові або овочеві натуральні (пюре фруктові, пюре овочеві);
  2. Консерви з цукром або медом (пюре фруктові з цукром або медом, пюре овочеві з цукром, пюре з суміші фруктів з цукром, пюре фруктові з фруктовими соками та цукром, пюре з суміші овочів та фруктів або фруктових соків з цукром, консерви овочево-фруктові з цукром);
  3. Консерви фруктові, овочеві та овочево-фруктові з додаванням зернових та молочних компонентів (пюре із фруктів з крупами та молоком, пюре із фруктів з вершками, креми фруктові, десерти фруктові, консерви з доданням вітамінів);
  4. Консерви овочеві та овочево-м’ясні (пюре овочево-м’ясні, консерви овочеві та овочево-м’ясні);
  5. Страви перші та другі обідні (страви перші обідні, страви другі обідні).

Відповідно до регламенту консерви фруктові або овочеві натуральні, консерви з цукром або медом, консерви фруктові, овочеві та овочево-фруктові з доданням зернових та молочних компонентів виготовляють гомогенізованими або протертими і рекомендуються для введення до раціонів харчування дітей віком від 4 місяців (гомогенізовані) та від 6 місяців (протерті). Консерви овочеві та овочево-м’ясні виготовляють протертими або крупноподрібненими і рекомендовані дітям віком від 6 місяців (протерті) та від 9 місяців (крупноподрібнені). Страви перші обідні виготовляють крупноподрібненими (для дітей віком від 9 місяців) та нарізаними (від 1,5 річного віку) шматочками.

На виробництві перелічених вище продуктів дитячого харчування потрібно дотримуватися низки вимог. Зокрема, свіжі фрукти, овочі, м’ясні, молочні, зернові компоненти, які надходять на переробку на виробництво продуктів для дитячого харчування, не повинні містити токсичних або шкідливих речовин, які загрожують здоров’ю та життю дітей, довкіллю. Сировина тваринного походження (яловичина, телятина, свинина, курятина, печінка) повинна відповідати обов’язковим параметрам безпечності та якості, підтверджених санітарно-епідеміологічним сертифікатом. Для виробництва овочево-м’ясних консервів необхідно використовувати м’ясо яловичини від молодняку (бички віком від 12 до 14 міс.), телятини, свинини остигле або охолоджене у вигляді напів- або четвертини туші, першої категорії; м’ясо яловичини знежиловане заморожене у блоках; курятину (м’ясо патраних тушок курей або курчат) першої та другої категорії вгодованості. На переробку, для виготовлення консервів, допускається тваринна сировина, яка заморожена тільки сухим штучним способом. На виробництві продуктів дитячого харчування заборонено використовувати м’ясо механічного обвалювання, свинячі шкури, м’ясну сировину подвійного заморожування, заморожену у блоках з терміном придатності більше 6 місяців. Сировина, що використовується у виробництві продуктів дитячого харчування, не може містити гормональних препаратів та генетично модифікованих організмів.

Для виробництва консервів, які містять молочну сировину заборонено використовувати та переробляти молоко, отримане від корів у перші сім діб (молозиво) та в останні15 діб лактації через знижену органолептичну якість та невідповідність молока вимогам нормативних документів за хімічним складом. Також заборонено використовувати вершки з коров’ячого молока жирністю менше 35% та з кислотністю більше 17 оТ; коров’яче молоко нижче вищого ґатунку; коров’яче молоко з кислотністю більше 19 оТ. У фруктових, овочевих та овочево-фруктових консервах згідно з регламентом не дозволена наявність патогенних мікроорганізмів та збудників паразитарних захворювань, їх токсинів, які викликають інфекційні та паразитарні захворювання та спричиняють ризик для здоров’я людини.

Аби харчові консерви для немовлят та дітей раннього віку були безпечними, вони не повинні містити штучних або ідентичних натуральному ароматизаторів; консервантів; барвників або штучно забарвлюючих речовин; стабілізаторів консистенції, загусників, окрім низки антиокислювачів, регуляторів кислотності та стабілізаторів консистенції; підсолоджувачів, крім ксиліту, сорбіту, які використовують у продуктах для дітей, хворих на цукровий діабет; прянощів, пряно-ароматичних трав або їх екстрактів, окрім кропу, селери, тмину, петрушки, кориці та духмяного перцю. Натомість, для виробництва консервів для дитячого харчування, збагачених біологічно активними добавками (БАД), дозволено використовувати вітаміни, каротиноїди, харчові волокна, пребіотики, мінеральні речовини, пектин (у рекомендованій дозі), харчові продукти, які містять функціональні інгредієнти: злакові культури, та їх екстракти, настої лікарських рослин, продукти вторинної переробки молока (сироваткові білки). Під час виробництва консервів для дитячого харчування дозволено поодинці або в різних варіантах сумішей використовувати цукри та/або їх розчини і сиропи, зокрема, сахарозу, глюкозу, фруктозу. У продуктах дитячого харчування, зокрема у консервах, заборонено використовувати сировину або добавки, які містять або виробляються із генетично модифікованих організмів.

Уся сировина, яку використовують на виробництві фруктових, овочевих, овочево-м’ясних консерв, повинна відповідати вимогам щодо органолептичних показників.

Важливий аспект у виробництві консервів для дитячого харчування – пакування, маркування та етикетування. Ці продукти повинні мати індивідуальну герметичну упаковку, виготовлену з матеріалів, дозволених для використання центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров’я. Місткість упаковки продукції повинна бути розрахована на одну порцію споживання відповідно до вікових потреб дитини або на добову порцію з урахуванням її зберігання за кімнатної температури після розкриття не більше ніж три години, в холодильнику – не більше доби. На етикетці повинно бути вказано: назву харчового продукту, назву та повну адресу і телефон виробника, кількість нетто харчового продукту у встановлених одиницях виміру (маса, об’єм), склад харчового продукту у порядку переважання складників, у тому числі харчових добавок, що використовувались під час виробництва, калорійність та поживну цінність із вказівкою на кількість білка, вуглеводів та жирів у встановлених одиницях виміру на 100 г харчового продукту, кінцеву дату споживання «Вжити до», або дату виробництва та строк придатності, номер партії, умови зберігання та використання. Текст на етикетці повинен бути узгоджений з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я України. На споживчій тарі повинно бути вказано «Для дитячого харчування», а також наведено вікову категорію, для якої призначено продукт.

 

ПІДВЕРСТКА:

Консерви для дитячого харчування – харчові продукти промислового виробництва, які виготовлені на основі природної сировини, фасовані у споживчу тару, яку герметично закупорюють, стерилізовані для забезпечення промислової стерильності у процесі зберігання та відповідають фізіологічним потребам організму дітей віком до 14 років. Консерви для дитячого харчування виготовляють виключно фізичними способами, окрім обробляння іонізувальним опромінюванням. Такі консерви не містять консервантів, барвників, ароматичних речовин.

 Консерви для харчування дітей раннього віку – консервовані продукти, призначені для харчування дітей віком до 3 років. Їх склад та властивості повинні відповідати віковим фізіологічним особливостям дітей, забезпечувати ефективну засвоюваність організмом і не спричиняти шкоду здоров’ю дитини.

 Консерви на основі овочево-фруктової сировини – пюреподібні продукти з доданням або без додання цукру, меду, молочних, зернових, м’ясних компонентів.

Перші та другі обідні страви – консервовані продукти, виготовлені на основі компонентів рослинного походження (овочів, круп, бобових культур) з доданням або без додання м’ясних компонентів. До цієї групи продуктів відносяться рагу, соуси, виготовлені подрібненими або у вигляді шматочків.

Дзвінка ПАСТЕРНАК

Теги та ключові фрази
фруктові консерви безпека, Безпечність фруктових консервів для дитячого харчування, Місткість білків у дитячому харчуванні, консервовані продукти рекомендовані для харчування дітей, сироваткові білки в дитячому харчуванні, овочево-м'ясні консерви, дитячі м ясні консерв, молочні десерти з додаванням фруктових пюре, перша страва технічний регламент, використання біологічно активних добавок при виробництві консервів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.