Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

6273
25.06.2010р. |
На полицях – здорова їжа!

Сучасний споживач харчових продуктів керується новим принципом – нині для нього важливіше не стільки «смачно», як «корисно». Відтак, кожен продукт, який він споживає, повинен бути безпечним, багатим на корисні речовини, містити у достатній кількості вітаміни та мінерали тощо.

Згідно з даними соціологічного дослідження, проведеного компанією Health Focus International, турбота про власне здоров’я впливає на мотивацію при виборі продуктів харчування у більшості мешканців Західної Європи. Як наслідок, у харчовій промисловості сьогодні актуальним та чи не найважливішим є термін health trend – «здорове харчування».

Як повідомляє глобальна база даних інформації про нові види продуктів харчування Mintel, світові виробники намагаються максимально відповідати тренду «здорове харчування». Вони акцентують на корисних властивостях власних продуктів, виносять на етикетку інформацію, важливу з точки зору здоров’я, щоб її помітили якомога більше покупців. Однією із найбільших загроз для світового споживача продуктів харчування є небезпечні товари з системою Е-кодів, які використовують для маркування харчових добавок. Відтак, споживач не має можливості відрізнити синтетичні харчові добавки від натуральних. А це може призвести до «плачевних» наслідків. Як відомо, розголосу по усьому світі набуло дослідження у медичному журналі Lancet, у якому йдеться про те, що вживання дітьми їжі з азобарвниками та іншими синтетичними барвниками призводить до гіперактивності дітей.

Обговорення цієї проблеми спровокувало появу у світі терміна «чиста етикетка». Йдеться про виробництво продуктів харчування без використання штучних інгредієнтів та добавок із системами Е-кодів. Світові виробники, крім того, що почали більше застосовувати натуральних інгредієнтів, сокових концентратів та рослинних екстрактів без Е-кодів, які є натуральною альтернативою синтетичним харчовим добавкам, активно акцентують про це на етикетках своїх товарів.

Харчові добавки нового покоління (сокові концентрати та рослинні екстракти) широко застосовуються у багатьох галузях харчової промисловості: молочній, кондитерській, у безалкогольних напоях, морозиві тощо. Вони наділені низкою суттєвих переваг перед синтетичними добавками:

1). виробництво із натуральної сировини (овочі, фрукти, спеції);

2). відсутність Е-коду і наявність «чистої» етикетки;

3). декларування термінів «концентрат соку» та «екстракт» на відміну від, наприклад, «барвник»;

4). стабільність дозування та застосування не відрізняються від натуральних барвників, отриманих із аналогічної сировини;

5). повний спектр природних відтінків: червоний, жовтий, зелений, оранжевий, фіолетовий, а також квіткові варіації;

6). наявність корисних для здоров’я властивостей.

Одними із найпопулярніших продуктів із натуральними інгредієнтами та соковими концентратами є функціональні напої. Згідно з останніми дослідженнями агентства Zenith International, ринок функціональних напоїв у Західній Європі на 70% заполонили збагачені, частково спортивні, енергетичні та нутріцевтичні напої. Згідно з прогнозами, ринок функціональних напоїв у Західній Європі повинен досягнути 5,8 млрд літрів до 2010 року. Відповідно до класифікації компанії Zenith, до функціональних напоїв відносять не тільки продукти з користю для здоров’я, а й функціональні інгредієнти, які сприяють здоровому способу життя.

Усі функціональні напої, залежно від складу та впливу на здоров’я людини, поділяють на підгрупи:

1. Натуральні інгредієнти. Це напої, які складаються із натуральних інгредієнтів. Найпопулярніші вони в основному у Великобританії. У Німеччині, наприклад, в інноваційних напоях такого типу використовують вітаміни несинтетичного походження – із сокових концентратів та олії сої.

2. Органічні інгредієнти. На сьогодні їх у виробництві функціональних напоїв використовують небагато. Цей сегмент, переважно, формують фруктові та овочеві соки з різними смаками. Останні новинки у цьому сегменті представлені безалкогольними напоями на солодовій основі та лимонадами із органічно вирощених фруктів, з органічним цукром, без використання консервантів та штучних барвників.

3. Суперфрукти (фрукти, багаті на антиоксиданти). Окремі фрукти та ягоди, серед яких гранат, журавлина, чорниця, манго та асаї, завдяки високому природному вмісту антиоксидантів отримали назву суперфруктів. Такі фрукти захищають клітини людського тіла від негативного впливу кисню.

Загалом, збагачення напою функціональними інгредієнтами – це можливість створити продукт з додатковою користю для здоров’я.

 

 

 

 

 

Варто знати!

Небезпечні продукти з Е-кодом

Продукти з червоними та жовтими барвниками, наприклад тартразин Е102, часто спричиняють харчову алергію. Цей барвник використовують у цукерках, морозиві, кондитерських виробах, напоях. Барвник Е127 викликає токсичну дію, сприяє захворюванню щитовидної залози.

Речовини, означені кодами Е231 та Е232 шкідливі для шкіри. Ці добавки застосовують у виробництві різноманітних ковбас, м’ясних продуктів з тривалим терміном зберігання, у консервах.

Алергікам та астматикам не можна вживати антиокислювач Е311. Напади астми можуть також спровокувати добавки Е320 та Е321, які входять у склад деяких жирних продуктів та жувальних гумок. Антиоксидант Е320 також затримує воду в організмі та підвищує вміст холестерину. А це негативно впливає на роботу печінки та серцево-судинної системи.

Стабілізатори та згущувачі із кодом Е від 400 до 499 додають у продукти з пониженою жирністю – майонези та йогурти. Такі добавки спричиняють захворювання травної системи. Також їй нашкодити можуть продукти з добавками Е221–226, Е450, Е421–466 та інші.

Такі добавки як, Е171–173, Е320–322 шкодять печінці та ниркам. Ріст злоякісних пухлин провокують продукти з вмістом Е103, Е105, Е 123, Е 130, Е 143, Е 152 тощо. 

Дзвінка ПАСТЕРНАК
Теги та ключові фрази
біовітаміна, "чиста етикетка", рослинні концентрати натуральних функціональних інгредієнтів, Е-код( назва,вплив на здоровя), збагачення йогурту, збагачення соків, продукти з вмістом е, класифікація функціональних інгредієнтів, біовітамін чи шкідливий для людей, функціональні напої Це


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
23.09.2010р.

Розмаїття у кількості, стабільність – у якості

Компанія «Фудактів» давно працює на українському ринку інгредієнтів. Завдяки стабільно високій якості продукції й професіоналізму працівників компанія зуміла посісти провідні позиції на ринку та заслужила довіру клієнтів. Фахівці пропонують лише якісну продукцію, яка відповідає усім вимогам міжнародних і українських стандартів.

22.09.2010р.

Нове – добре забуте старе, але й дещо нове

Нині прянощі та спеції доповнюють смак продукту, визначають його аромат, впливають на смакові рецептори, а також позитивно впливають на травну систему, поліпшують обмін речовин. На нашому ринку цей сегмент продукції представлений в широкому асортименті від різних виробників. Одним з таких виробництв є компанія «Мілорд» (Росія). На українському ринку єдиним представником цього російського виробника спецій та прянощів є фірма «Тантал».

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.