Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3623
01.10.2009р. |
Пояснювальна записка до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Мінагрополітики розроблено законопроект для приведення у відповідність до вимог чинного законодавства щодо терміна спирту коньячного та на виконання вимог прийнятого Закону України «Про внесення змін до закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 21.05.2009 № 1389 - VІ, яким ліквідовано державну монополію на виробництво спирту коньячного і плодового, з метою збільшення використання кількості вітчизняної сировини для виробництва коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією.

Визначення терміна “спирт коньячний” - “спирт, отриманий шляхом переробки коньячних виноматеріалів за спеціальною технологією для подальшої багаторічної витримки в контакті з деревиною дуба” відповідно до статті 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” не відповідає терміну спирту коньячного, визначеним Законом України “Про виноград та виноградне вино” та національним стандартом ДСТУ 4700:2006 „Коньяки України. Технічні умови”, тому виникла необхідність приведення у відповідність до вимог чинного законодавства терміну спирту коньячного.

Виробництво коньяку України з коньячного спирту, отриманого шляхом переробки коньячних виноматеріалів за спеціальною технологією та витриманого в контакті з деревиною дуба, дає можливість виробнику збільшувати екстрактивність коньячних спиртів та коньяків шляхом додавання подрібненої деревини дуба, дубового грануляту та інших подібних речовин, що розцінюється як фальсифікація коньяку України.

Ліцензуванням діяльності суб`єктів підприємницької діяльності з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами згідно з чинним законодавством займається Державна податкова адміністрація України.

Атестація виробництва здійснюється з метою оцінки можливостей підприємства - виробника забезпечити їх відповідність обов'язковим вимогам, що встановлені чинними законодавчими актами України щодо забезпечення життя та здоров'я людей, охорони навколишнього природного середовища, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам. Це передбачено Положенням про атестацію виробництв, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 29.02.1996р. № 85.

Атестація виробництва Держспоживстандартом підтверджує технічні можливості суб’єкта господарювання виробляти безпечну продукцію та безпечні умови виробництва.

Однак, атестація виробництва спирту етилового, коньячного і плодового та алкогольних напоїв, не дає відповіді на питання, визначені Законом про дотримання суб’єктом господарювання технологічної дисципліни під час виробництва, використання власної сировини чи сировини вітчизняних виробників під час виробництва коньяку та алкогольних напоїв.

Відповідно до основних завдань Мінагрополітики формує та реалізує державну аграрну політику, організовує розроблення та здійснення заходів із забезпечення продовольчої безпеки держави, здійснює державне управління у сфері сільського господарства, садівництва, виноградарства, харчової і переробної промисловості.

Виходячи з цього, законопроектом внесена норма Порядку отримання висновку про наявність у суб’єкта господарювання, який звернувся за отриманням ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, повного технологічного циклу виробництва, включаючи викурку і витримку, а для виробництва коньяку також запасів сировини власного виробництва або запасів спирту коньячного, викуреного в Україні з виноматеріалів, вироблених з вітчизняної сировини, та його форми, які затверджує Кабінет Міністрів України.

Зазначена редакція норми Закону не містить контрольних функцій і не буде суперечити Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а відноситься до сфери ліцензування.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” спирт плодовий це спирт, отриманий шляхом

переробки яблучних виноматеріалів за спеціальною технологією для виробництва алкогольних напоїв за коньячною технологією.

Оскільки спирт плодовий виробляється за коньячною технологією шляхом переробки яблучних виноматеріалів, імпорт, експорт та оптова торгівля спиртом плодовим не може здійснюватися за умов імпорту, експорту та оптової торгівлі спиртом етиловим.

З метою конкретизації умов видачі підприємствам ліцензії на право імпорту та експорту спирту коньячного і плодового та критеріїв визначення цих підприємств законопроектом запропоновано здійснювати імпорт та експорт спирту коньячного і плодового виключно виробників спирту коньячного і плодового, які мають відповідну ліцензію.

Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є приведення у відповідність до вимог чинного законодавства технологічних вимог витримки коньячних спиртів, конкретизації умов видачі підприємствам ліцензій на виробництво виноробної продукції та право імпорту та експорту спиртом коньячним і плодовим.

З метою врегулювання зазначеного питання Мінагрополітики розробило проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Правові аспекти

Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не вимагає витрачання додаткових коштів із Державного бюджету України, а також не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

Позиція заінтересованих органів

Доопрацьований проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” надсилається на повторне погодження заінтересованим центральним органам виконавчої влади, Центральному комітетові профспілок України та Всеукраїнській асоціації роботодавців.

Регіональний аспект

Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” має загальнодержавний аспект.

Громадське обговорення

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” та аналізу регуляторного впливу зазначеного проекту Міністерство аграрної політики України оголошувало про його публікацію.

Повний пакет матеріалів до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб – сайті Міністерства аграрної політики України: www.minagro.kiev.ua

Прогноз результатів

З прийняттям законопроекту досягається:

- виконання вимог законодавства щодо підтвердження наявності у суб’єкта господарювання повного технологічного циклу виробництва, включаючи викурку і витримку, а для виробництва коньяку також запасів сировини власного виробництва або запасів спирту коньячного, викуреного в Україні з виноматеріалів, вироблених з вітчизняної сировини;

- запобігання використання виробниками подрібненої деревини дуба, дубового грануляту та інших подібних речовин для фальсифікації коньяку України;

- законодавче врегулювання питання імпорту та експорту спиртом плодовим.

В. о. Міністра аграрної політики України Ю.Я. Лузан

http://akcyz.com.ua/

Теги та ключові фрази
про регулювання обигу готивки, Закон Украины про державне регулювання виробництва та обигу спирта, закон про державне регулювання виробництва і обігу спирту скачать, закон украины про державне регулювання виробництва и обигу спиртных напитков и тютюневых выробив, пояснювальна записка до закону державний Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, коментар до закону про державне регулювання виробництва і обігу спирту, закон про україни про державне регулювання, закон україни про державне регулювання виробництва і обігу спирту, закон україни про врегулювання обігу алкоголю, пояснювальна записка до змін закону україни про міліцію 2013
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.