Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

5954
06.09.2007р. |
Новація в сфері копчення

Незважаючи на прогрес у сфері технології копчення, є підприємства, що не мають у своєму розпорядженні достатньо коштів для відновлення технологічного парку, але при цьому потребують підвищувати якість роботи. Проблема фінансування актуальна для багатьох підприємств країни. Виробниче підприємство “Технолог” з Харкова пропонує свій варіант вирішення проблеми.

Коптильні камери старого взірця не завжди можуть забезпечити стабільну якість продукту. Кінцевий результат роботи таких камер залежить від різних випадкових факторів. Виробниче підприємство „Технолог” освоїло випуск автоматизованих приводних димогенераторів для модернізації існуючих коптильних камер. Ця установка була представлена 15 березня у Києві на IV Міжнародній виставці устаткування для харчової і переробної промисловості „Укрпродмаш – 2006”. Димогенератор забезпечує стабільно рівномірну подачу диму в коптильну камеру і дає змогу здійснювати копчення у напівавтоматичному режимі.

Одержання димоповітряної суміші відбувається при тлінні коптильного матеріалу. Якість і склад коптильного диму досягаються шляхом створення оптимального сполучення кількості повітря, який подається в зону тління, швидкості відводу диму, температури, повноти згоряння, вологості, виду застосовуваної деревини.

Система електроспалювання здійснює розпалювання і підтримку тління. Оптимальну температуру підбирають залежно від розмірів і вологості коптильного матеріалу. Щільність диму (концентрація) регулюється наявними в димоходах шиберами.

Механічний перегрібач забезпечує завантаження і рівномірну подачу коптильного матеріалу. Попіл, що утворюється під час тління, перешкоджає згорянню матеріалу. Механічний перегрібач усуває попіл із зони тління.

Димогенератор забезпечує роботу камер різного завантаження і різної конструкції. Переважно коптильні камери вже мають у своєму складі агрегатний блок для примусового підсмоктування диму і циркуляції димоповітряної суміші. За відсутності такого блока (дуже актуально для стаціонарних камер) димогенератор комплектується системою примусової подачі димоповітряної суміші в коптильну камеру.

До складу димогенератора входить виносний блок керування. Оператор може задавати тимчасові параметри роботи всієї системи, регулювати інтенсивність утворення димоповітряної суміші, керувати завантаженням і вивантаженням матеріалу. Інтенсивність утворення димоповітряної суміші варіюється встановленням оптимального рівня розжарення ТЕНів і вибором оптимального режиму роботи механічного перегрібача. Енергонезалежний таймер дає змогу зберігати останні задані налаштування необмежений час і неодноразово їх використовувати.

Інтенсивність і рівномірність утворення димоповітряної суміші залежить від розмірів і однорідності коптильного матеріалу. При використанні матеріалу з різною величиною фракції і при використанні дрібнодисперного матеріалу спалювання відбувається менш рівномірно і може супроводжуватися горінням. Дим, що утвориться при згорянні деревини з великим полум’ям, містить менше корисних компонентів і більше насичений вуглекислим газом. Змінюються також його технологічні властивості: з'являється неприємний присмак, що нагадує запах гару. Система вогнегасіння шляхом дозованого впорскування води в зону горіння ефективно перешкоджає займанню коптильного матеріалу.

При холодному копченні може виникнути необхідність у стабілізації низької температури диму. Для стабілізації температури димоповітряної суміші при холодному копченні в комплект постачання може входити охолоджувач проточного типу або охолоджувач на базі холодильного агрегату.

По закінченні процесу копчення перегрібач усуває залишки попелу і незгорілого матеріалу з зони тління, а система скидання диму видаляє залишки димоповітряної суміші з димарів.

У складі димоповітряної суміші завжди присутні дрібнодисперсні частинки попелу, сажі, водяної пари. Крім того, у димі містяться кислоти з неприємним смаком і запахом, особливо мурашина і пропіонова. Для очищення диму від шкідливих домішок димогенератор комплектується системою водяного очищення диму. Ознакою гарних коптильних властивостей диму є його світлий колір, оскільки найароматніші компоненти утримуються саме в газоподібній фазі. Встановлено, що основу аромату коптильного диму складають гваякол, метилгваякол, пірокатехин, сирінгол, ванілін, метилциклопентадіон.

Невід'ємним чинником успіху при копченні є склад і розмір фракції коптильного матеріалу. На виставці у Києві була представлена також нове модернізоване устаткування для одержання коптильної тріски. Устаткування призначене для одержання коптильної тріски з бруса і гілок. Є можливість підбирати оптимальну величину фракції коптильного матеріалу в межах 1,5...2 х 2...15 х 3...20 міліметрів. Оснащення виробництва цим устаткуванням дає змогу отримувати коптильний матеріал одного розміру, створювати коптильні суміші і надавати продукту неповторних смакоароматичних властивостей.

 

Виробниче підприємство «Технолог» вже понад п’ятнадцять років спеціалізується на виробництві харчового устаткування промислового призначення. Географія постачань охоплює підприємства Росії, Білорусії, Грузії, Молдови, Ізраїлю, Польщі, Болгарії.

Для оснащення коптильного виробництва підприємство випускає також коптильно-варильні камери, вакуумні м’ясомасажери і парогенератори. Устаткування відзначається надійністю, простотою настроювання та експлуатації. Індивідуальний підхід до виконання замовлень дає змогу проектувати устаткування, оптимальне для технологічного процесу замовника.

В’ячеслав Йовик

Теги та ключові фрази
як замаринувати сало для копчення форум, як замаринувати мясо для копчення, Як маринувати мясо для копчення, маринування та копчення голубів, як замаринувати сало для копчення, як маринувати сало для копчення, як замаринувати сало, як правильно замаринувати шинку, як маринувати сало для копчення,
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.