Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

4279
18.07.2007р. |
Гігієна виробництва: чи варто економити?

Гігієна харчового виробництва – одна із тем, що постійно постає на різних  семінарах, форумах, виставках, колоквіумах тощо. Гігієна виробництва – не самоціль. Це лише спроба виділитися серед інших гравців ринку, зробити вищою якість продукції, а й засіб підвищення загального рівня культури виробництва. 

Запозичимо трохи досвіду від сусідів із Польщі – компанії CHIMTECSp.z.o.o. Наш сучасний стан гігієни виробництва був там ще 10–15 років тому. Розповідає спеціаліст компанії «Агротехновіт» Руслан Ісаков.

Світовий досвід показує: що вища якість продукту, що вона стабільніша, то ліпше почуває себе виробник в умовах ринкової економіки. Це правило вже опанувало більшість підприємств в Україні, які хоч трохи планують своє існування на наступні роки. Але, на жаль, більшість підприємств харчової галузі все ще не приділяє уваги дрібницям на виробництві, що допомагають підприємству виділитись серед багатьох інших. Певно на більшості підприємств вже високо контролюють якість вхідної сировини та напівфабрикатів, пакування, умов транспортування та зберігання продукції, багато часу приділяють роботі з торгівлею, але зовсім нечасто зустрінеш підприємство, що, попри підвищення загальної собівартості продукції, витрачає кошти на гігієну виробництва за західними стандартами.

Звичайно, ми не пропонуємо вам віддавати левову частку доходів компаніям-постачальникам мийних та дезинфікуючих засобів. Ми лише намагаємося звернути вашу увагу на таке: навіть при збільшенні фінансових витрат на гігієну виробництва можна значно заощадити на тому, що візуально не має матеріальної ціни – добре ім’я або «гудвіл».

Окрім цього, при правильному виборі постачальника мийних і дезинфікуючих засобів у вас з’являється можливість значно скоротити витрати на підтримку виробничого обладнання, його постійну заміну, а також збільшити довіру робітників до керівництва підприємства. Наведемо лише декілька прикладів.

Нарешті Ваш технолог наважився, окрім класичних каустика і хлорки, спробувати професійні мийні та дезинфікуючі засоби. Кому надати перевагу? Найбільшому виробнику у світі чи місцевому НДІ, що виробляє мийні засоби на своїй території? Розглянемо спочатку перспективи співробітництва з найбільшими виробниками у світі (їх представництвами). Щодо асортименту продукції та стабільності поставок, то тут не маємо жодних зауважень. Світовий досвід є світовий досвід. Щодо якості продукції, то тут треба зробити акцент на те, що продукція може постачатись із різних заводів-виробників, які розкидані по всьому світі. Один і той самий мийний засіб виробництва Китаю зовсім не те саме, що засіб виробництва Німеччини. Будьте уважні! Окрім того, якщо у вас не одне із найбільших підприємств галузі або воно не входить до складу великого холдінгу, то шанси отримати знижку на їхню продукцію та високоякісний сервіс у вас невеликі. Крім того, від вас вимагатимуть певних мінімальних (для них) обсягів закупівель продукції, що також навряд чи задовольнить вас.

А якщо податися до вітчизняних розробників мийних засобів. Вони також пропонують певний асортимент хімічної продукції. Після вдалих випробувань та можливого приїзду співробітника на ваше підприємство починається кропітка праця з налагодження цілої схеми миття та дезинфекції, що повинна охоплювати всі аспекти виробничої практики підприємства. Але замість того, щоб запропонувати окремий мийний засіб для алюмінієвих або мідних танків (а це, насамперед, дуже активні метали) та окремий засіб для нержавійки (найменш вибагливий), вам пропонують використовувати один і той самий засіб, але з різними концентраціями. Мабуть, не треба нагадувати про те, що іноді зразки можуть бути відмінної якості, а промислова партія – зовсім інакшою. Але ви вже заплатили за партію засобів і мусите їх довикористати. Крім того, трапляються випадки, коли замість миючого засобу, що пройшов випробування на вашому підприємстві, вам пропонують його «замінник», тому що протестований засіб надійде у виробництво, наприклад, лише восени. Але ж вам необхідно мити обладнання зараз, і ви вирішуєте взяти інший засіб. В результаті поверхня алюмінію зіпсована (потемніла назавжди) або замість того, щоб цей засіб відмивав рештки продукції, він, навпаки, додається до стін танків. Що робити? Звертатися в суд? Чи нарешті припинити експерименти і почати нормально працювати, а проблеми миття та дезінфекції віддати на вирішення професіоналам? Вирішувати вам.

Мабуть, тому більшість підприємств харчової промисловості Польщі звернули свою увагу на тих виробників мийних і дезинфікуючих засобів, що мають великий досвід у їх виробництві, із розгалуженою мережею сервісних інженерів-технологів, стабільною якістю та широким асортиментом продукції. Саме до них належить польський виробник CHIMTECSp.z.o.o. Ось лише деякі засоби, які він випускає:

-високоефективні добавки до каустичного розчину для CIP-миття, що дасть змогу використовувати лужний розчин багаторазово, підвищують його проникну здатність, зменшують температуру застосування та концентрацію каустику.

-лужні мийні засоби, що замінюють каустик та підвищують загальний рівень миття, в т. ч. і для алюмінієвих поверхонь.

-лужні мийно-дезинфікуючі засоби, що надають можливість економити час та споживання води (актуально в сезон).

-кислотні мийні засоби, що не потребують гарячої води, можуть використовуватися багаторазово, високоефективні та прості у визначенні концентрації.

-кислотні мийно-дезинфікуючі засоби, що також надають можливість значно заощаджувати при регулярному їх використанні (актуально для миття молоковозів).

-кислотні дезінфектанти на основі перекису водню та надоцтової кислоти, що повністю (100%) розпадаються.

Серед цікавих засобів слід також виділити добавки в пляшкомийну машину, за допомогою яких можна уникнути повторного миття пляшки, а також стабілізатори жорсткості води для запобігання виникнення відкладень на стінках теплообмінників.

Фірма також надає консультативну підтримку, навчає персонал, постачає системи центрального автоматичного миття, мобільні пінні установки для миття вертикальних поверхонь тощо.

Руслан Ісаков,
компанія «Агротехновіт»

Теги та ключові фрази
гiгiена продавуч хлiба, характеристика дезінфікуючих мийних засобів виробництв, гiгiена виробництва хлiба, гігієна при виробництві хліба, гігіена виробництва, дезинфекція на молокозаводах надоцтова кислота, Гігієна виробництва, засоби гігієни на виробництві, кислотний мийно-дезінфікуючий засіб, гігієна у виробництві
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
04.01.2011р.

Крокуємо у ногу з часом

«Структура ринку молочних інгредієнтів за останні 3–4 роки фактично не змінилася. Так, на ринку з’являються нові виробники, нові продукти, але їхня частка не настільки велика, щоб кардинально змінити ситуацію. Лідерство на ринку України, як і раніше, належить закордонним компаніям-виробникам, які націлені на інновації та новітні технологічні рішення і відіграють роль провідного «локомотива» молочної галузі», – розповіла кандидат технічних наук, заступник директора з науки та зовнішньоекономічних зв’язків компанії «Продсервіс» Тамара Ілляшенко.

04.01.2011р.

Особливості виробництва ковбас

Для кожного виду ковбасних виробів є певний процес виготовлення, затверджено технологічні інструкції та рецептури. Суворе дотримання рецептів, технології та санітарного режиму процесу є обов'язковою умовою одержання високоякісних ковбасних виробів.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.