Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

4095
13.06.2007р. |
Стерилізація повітря – найкоротший шлях до зниження витрат у сировиробництві

Нині, як ніколи, у виробництві харчових продуктів великого значення набуває пошук нових рішень та технологій, адже споживачі бажають купувати „чисту” їжу, а в секторі продуктів харчування існує реальний ціновий тиск. Для процесу виготовлення та зберігання сиру, окрім ноу-хау, необхідні бездоганні гігієнічні умови та великі енергозатрати для створення сприятливого для дозрівання і збереження під час дозрівання сиру середовища. Саме тому час збереження та дозрівання – основний чинник витрат для виробництва сиру.

ФірмаTh. Vergeen & Znilev – один з провідних виробників у Нідерландах. У середньому 600 тонн сиру постійно зберігаються у камерах для дозрівання. Щоб забезпечити у камерах постійну температуру 12оС та відносну вологість повітря 85%, необхідні затрати енергії 89 кВт. Циркуляція повітря становить 75 000 м3/год.

Декілька років тому була інстальована іонізаційна установка у припливну систему вентиляції повітря. З припливним повітрям збагачене повітря подається у камери дозрівання і, отже рівномірно забезпечує всі відсіки іонами кисню, які завдяки процесам окислення спричиняють цілковите омертвіння мікроорганізмів – плісені, дріжджів та бактерій, які є у повітрі. Таким чином, осередки мікробів, здатних утворюватися у рідких та твердих відкладеннях навіть у бездоганних гігієнічних умовах, ізолюються і не можуть переноситися у інші відсіки та продукти харчування. Одночасно ці процеси окиснення нейтралізують небажані пахучі речовини у кондиційованому припливному повітрі.

Шляхом дезінфекції повітря у камерах завдяки іонізації, окрім кращої якості продукції, було значно зменшено енергозатрати. Так, температура дозрівання сиру була підвищена з 12оС до 15оС, оскільки стало можливим усунути небажане збільшення кількості мікробів внаслідок зростання температури. Необхідна для цього електроенергія складає лише 79 кВт. Водночас кратність повітрообміну була знижена до 56 500 м3/год.

Окрім цього, підвищення температури дозволило скоротити час дозрівання на 20%, а для сортів сиру з довготривалим дозріванням – навіть до 50%. Загальна економія електроенергії щодо скорочення періоду дозрівання на 30% складає 272 000 кВт/год. на рік, включаючи потребу у електроенергії для систем іонізації.

Також на скорочення витрат у виробництві вплинуло зниження використання засобів для боротьби з плісенню та заходи з очищення каналів кондиціювання та кондиціонерів.

Зрозуміло, що виникли затрати на капітальні вкладення для іонізаційних систем, а також на заходи з перебудови наявної системи вентиляції, однак, завдяки економії виробничих втрат, така система окупилася вже через 2,5 роки.

У підсумку констатуємо, що впровадження іонізаційних систем для дозрівання сиру – це покращення гігієнічних умов та якості продукції.

Важливо наголосити, що стерилізатори (іонізатори) повітря забезпечують неперервну стерилізацію цехів, робочих приміщень, холодильників та складів для неупакованих продуктів у багатьох галузях харчової промисловості. М’ясо, риба, ковбасні вироби, сир, зелень, фрукти, напівфабрикати та готові вироби зберігають свої споживчі властивості довгий час. У результаті, крім збереження продуктів від псування, очевидна економія електроенергії на підтримання температурного режиму та зниження втрат на сушіння продуктів. Також іонізоване повітря благодійно впливає на людину, створюючи відчуття перебування під відкритим небом. Тому застосування таких установок покращує умови роботи та береже здоров’я персоналу.

Матеріал надано
дилерським центром
компанії „Альянс-КМ”, м. Одеса.

 

Теги та ключові фрази
стерилiзацiя повітря, стерилизация повітря, як стерилизуют повiтря, стерелізація повітря, стерилізатор повітря, стерилізатор повітря, Стерилізація повітря на підприємстві, стерилізація повітря на біопідприемстві, стерилизация повітря у баклабор, шляхи зниження витрат
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
24.12.2010р.

Від проекту до здавання під ключ

Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».

24.12.2010р.

Для якісної оцінки молока 1

Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.