Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3054
30.05.2007р. |
103 роки наукового досвіду. Підсумки другої міжнародної науково-практичної конференції „Харчові технології – 2006”

Вже не перший рік науковці Одеської національної академії харчових технологій співпрацюють із підприємствами галузі – допомагають впроваджувати у виробництво сучасні технології, нові види продукції, тари та упаковки, розробляють режими пастеризації та стерилізації плодово-овочевих, м’ясних та рибних консервів. Тож і успіхом на ринку відомі торгові марки завдячують науковцям ОНАХТ.

Накопичені знання науковці, звичайно, „виносять на люди”, беручи участь у повноцінному науковому полілозі. Так, 26 вересня, в стінах Академії відбулася VIМіжнародна науково-практична конференція „Хлібопродукти-2006”, про яку ми писали в минулому номері. А наступною нагодою для наукового обміну стала II Міжнародна науково-практична конференція „Харчові технології – 2006”, яка відбувалася 17–19 жовтня. Організатори заходу – Міністерство освіти та науки України, Міністерство аргарної політики України, Одеська обласна держадміністрація та, власне, Одеська національна академія харчових технологій.

Відкриваючи конференцію, ректор академії Богдан Єгороввідзначив, що більш ніж на третину якість нашого життя і здоров’я безпосередньо залежить від якості харчування. Про неї, власне, і дбають харчовики. Харчова промисловість за відсотком валового національного продукту посідає друге місце в економіці України. Тому і потребує відповідного кадрового, науково-технічного та технологічного забезпечення. Окрилює і, одночасно, насторожує майбутній вступ країни у СОТ, ЄС та інші міжнародні організації. Нині вітчизняним харчовикам вдалося майже повністю витіснити іноземних конкурентів з ринку готових продуктів.

Історично академія стала центром з підготовки фахівців і розвитку наукових досліджень зі зберігання та переробки зерна. І лише наприкінці 60-х років минулого століття почали готувати інженерів-технологів та механіків для харчової промисловості. Нині ж на кафедрах академії в основному займаються розробкою і вдосконаленням технології виробництва для м’ясо-молочної, виноробної та хлібопекарної галузей.

У 2002 р. ОНАХТ отримала Державну премію України за цикл праць „Наукові основи технології отримання рослинних та біополімерних комплексів – харчових волокон та їх використання у лікувально-профілактичному харчуванні”.

У 2004 році Асамблея ділових кіл Європи відзначила колектив академії нагородою „Європейська якість” за досягнення європейських стандартів у наданні освітніх послуг. Того самого року в числі 14 українських вищих закладів академію прийняли у міжнародну організацію – Асоціацію європейських університетів, а в 2005 році в Європейську федерацію харчової науки і технологій.

Кафедра технологічного обладнання харчових виробництв розробила нову безаналогову теорію протирання рослинної сировини та гамма-машин, які випускаються серійно. Ця конструкція захищена 32 патентами. Нині виготовлено понад 5000 машин, які встановлені на консервних заводах та харчових підприємствах, розроблені технологія і обладнання для вилучання сусла з грон винограду при виготовленні легких столових та шампанських вин.

У перший день конференції презентувалися цікаві різнопланові доповіді. Зокрема, професор Олександр Чагарівський розповів про тенденції ринку кисломолочних продуктів, який нині розвивається головним чином за трьома напрямами: пошуки зручної, сучасної упаковки, створення оздоровлювальних продуктів та урізноманітнення смаків. Ринок кисломолочних продуктів багато обіцяє для виробника, бо ж деякі споживацькі ніші досі не заповнені, як-от сектор продуктів для вагітних жінок чи для літніх людей. Багато в чому на ринок буде впливати зміна світогляду споживачів. У тих, хто багато читає, замислюється над власним здоров’ям, будуть змінюватися смаки, впевнений професор Чагарівський.

Професор ЄвгенійШольц-Куліков коротко окреслив основні соціально-політичні проблеми, що перешкоджають розвитку ринку вина та винограду. Серед них – відсутність культури споживання, «тяганина» із законами, роздрібнювання великомасштабних підприємств. Боляче, що виноробство нині слугує для збагачення деяких недобросовісних та непрофесійних людей. Вражають масштаби фальсифікації благородного напою, який до того ж, змушений вести нерівну боротьбу з горілкою та порошковим вином.

Людмила Філіпова, заступник директора з науки НДПКІ „Консервпромкомплекс” розповідала про проблеми дитячого харчування і шляхи їх вирішення. Накопичення технологічного, радіоактивного та хімічного забруднення біосфери викликає неминучі значні зміни хімічного складу сировини рослинного та тваринного походження. Неякісні харчові продукти – основне джерело надходження в організм дитини радіонуклідів, пестицидів, нітратів, солей важких металів.

Інститут „Консервпромкомплекс” створив понад 400 видів продукції дитячого харчування. Основні напрями роботи науковців: створення спеціальних продуктів із зміненим складом та властивостями для корекції ослаблених та хворих функцій організму, збагачення традиційних продуктів різноманітними добавками для зміцнення захисних сил дитини та матері та створення нових продуктів з максимальним використанням корисних добавок.

Упродовж 18–19 жовтня працювали чотири секції конференції: „Актуальні проблеми розвитку у консервуванні”, „Актуальні проблеми розвитку у виноробстві”, „Сучасні проблеми розвитку молочної промисловості”, „Сучасні проблеми розвитку м’ясної промисловості”, на яких було презентовано 119 доповідей на різну тематику.

На жаль, в межах журналістського тексту неможливо, та й непотрібно переповідати зміст усіх доповідей. Для загального ознайомлення з ними академія традиційно випустила збірник тез усіх виголошених доповідей. А про нагальність та потрібність конференції свідчив зал, переповнений студентами, викладачами та іноземними гостями.

Уляна Чуба


Теги та ключові фрази
наукові конференції 2014 харчові технології, науково-практична конференція в академії харчових технологій, наукові статті харчові волокна, егоров богдан одесса, готові науково досдідницкі статті в харчовій технології, готові науково дослідницкі статті в харчовій технології, онахт премія 2002 г харчові волокна, харчові технології журнал, наукові журнали з харчових технологій, наукові статті про харчові технологіі
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.