Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3722
30.05.2007р. |
У Польщі упаковка іноді ... придумує продукт. Репортаж з міжнародної експозиції Taropak 2006 (Познань)
Після вступу Польщі до Європейського Союзу ринок упаковки настільки стрімко розвивається, що дивує навіть фахівців галузі. Хоча „ривок” уперед має зрозумілі та об’єктивні причини: в країну прийшов іноземний капітал, розширилися ринки збуту, впроваджено багато надсучасних технологій. Нині у Польщі близько 15 фабрик займаються лише виробництвом гофрованого картону – а цього матеріалу потребують чи не всі галузі промисловості.

Упаковкадля харчових продуктів, посідає далеко не останні позиції серед інших видів упаковки. В цьому можна було переконатися, оглянувши стенди міжнародної виставки виробників та дистриб’юторів упаковки, технологій, пакувального обладнання Taropak 2006.

Організаторами цьогорічного заходу та додаткової програми стали Головний дослідницько-конструкторський центр упаковок, Польська пакувальна палата, Польська друкарська палата, галузеві видавництва.

Цього року організатори Taropakта PolagraFoodзареєстрували близько 42 тис. гостей з 48 країн cвіту. Свої вироби на експозиції представляли 767 фірм з 30 країн світу. Найбільше, звичайно, було польських учасників – загалом 496 стендів. Велика група експонентів приїхала з Німеччини, Італії, Австрії, Бельгії, Білорусі, Китаю тощо.

Близько 319 експонентів пропонували машини та обладнання для пакування. 30 учасників пропонували упаковку з картону, скла, дерева, металу і штучних виробів. Логістичну галузь представляли 85 експонентів. Іноземні учасники становили 30% від загальної кількості експонентів. Під час виставки було презентовано 90 новинок. Організатори повідомили, що з 2006 року Taropak буде відбуватися щодва роки.

Пакування товарів та харчових продуктів дуже сильно впливає на розвиток поліграфічного ринку. Тому Польська друкарська палата разом з виставковим центром організувала IVполіграфічну конференцію „Упакування: нині і завтра польської поліграфії”. Конференція була цікавою, передусім, для поліграфістів-практиків, графіків і проектантів задрукованої упаковки, технологів та друкарів, представників харчових фірм.

Товариство польських паперовиробниківзаймається промоцієюкартонної  упаковки як найекологічнішої, найдовговічнішої та найдешевшої. На конференції  „Ринок гофрованої упаковки: розвиток і перспектива”, одним з організаторів якої було Товариство, обговорювалися різні теми, „Атрибути упаковки з паперу, гофрованого картону – практика і конкуренційні переваги”.

Польська пакувальна палата, в яку входять виробники і дистриб’ютори пакувальних матеріалів, упаковки, пакувального обладнання організувала цикл інформаційно-промоційних та навчальних заходів. Палата була заснована 12 років щоб об’єднати пакувальників для лобіювання власних інтересів. Нині її членами є понад 100 підприємств. Чи не найважливішим напрямом роботи є співпраця зі закордонними фірмами, особливо із східним ринком. Дуже добрі контакти налагоджені, зокрема з Україною.

Основні функції Палати – навчальна та комунікаційна. На різноманітних семінарах, школах, конференціях експерти розповідають про нові вимоги до виробництва, вчать працювати ефективніше. Палата налагодила контакти з різними дипломатичними службами, тож може допомогти польському виробнику вийти на іноземні ринки. У планах організаторів – залучити до участі в роботі Палати користувачів упаковки, які б змогли зорієнтувати пакувальників у практичному напрямі.

У межах виставки оголосили результати IIIзагальнопольського конкурсу упаковки PakStar 2006, організованого Головним дослідницько-конструкторським центром упаковок, Польською пакувальною палатою, компаніями «Міжнародний Познанський Ярмарок» та „Галузевий інтернетний сервіс”. Як відзначили організатори, конкурс має на меті показати польським виробникам нові можливості для реклами своїх виробів, технічні досягнення, а крім того, спонукати до участі у міжнародних конкурсах упаковки.

Нагороди вручили виробникам упаковки для найрізноманітніших виробів. Серед харчової упаковки нагородами відзначили фірми AGROS NOVA Sp. z o.o. (м. Варшава) та OWENS ILLINOIS Polska S.A. (м. Ярослав), за скляну пляшку для джему під назвою „Łowicz Czeko Dżemi”. Головний фахівець d/s проектів Європейського Союзу Олександр Совтан розповів, що цей виріб відзначили за декількома критеріями. Насамперед, маленька скляна пляшка призначена для нового у Польщі продукту – джему з шоколадом; вона вигнута посередині так, щоб маля могло обхопити її рукою. Пляшка покрита термозбіжною етикеткою, на якій текст і реклама займають 100% поверхні.

Крім того, нагороду отримала фірма Coffee Service J.V. Sp. z o.o. з Варшави за стоячі пакети (Дой-пак) для харчових продуктів. В цю упаковку фасуватимуть новий продукт на польському ринку – тушену капусту, мариновані огірки та інші овочеві страви. За словами Олександра Совтана, ці упаковки попри свою зручність, мають ще «сімейний» характер: коли декілька пакетів різного розміру стоять поруч, то нагадують родину.

Фірми AGROS NOVA Sp. z o.o. i CZTERYCZWARTE Sp. z o.o. (м. Варшава) отримали нагороду за етикетку тертоклеючу типу sleeve до скляних пляшок лінії продуктів для дітей PYSIO Banana Bum.

Що ж до нових технологій пакування на польському ринку, то, за словами Олександра Совтана, найпопулярнішими є асептичний метод, завдяки якому запакований продукт може зберігатися декілька тижнів чи місяців. Не менш запотребуваним є пакування у газових сумішах, таке, наприклад, як для чіпсів.

Яким бачать поляки український ринок? Олександр Совтан впевнений, що  пакувальний та й харчовий ринки України розширюються. Бо ж щороку на Taropakдо Познаня приїжджає щораз більше українців. Виробники купують закордонні технології виробництва продуктів, збільшують асортимент, а отже, більше потребують різноманітної упаковки.

Загалом, на думку пана Совтана, ринок упаковки завжди повинен випереджувати ринок готових продуктів на 2%. Іноді упаковка показує, як осучаснити товар або ж навіть, спонукає до того, щоб придумати абсолютно новий продукт.

Показовим є те, що відзначені у конкурсі Pakstar продукти можуть подаватися на європейський конкурс упаковок Eurostar або ж на всесвітній конкурс упаковок Worldstar.

А взагалі, врахувавши сучасні реалії світової економіки, фахівці вже визначили роль і напрями розвитку сучасної упаковки. Грамотний пакувальник повинен намагатися мінімізувати використання матеріалів та енергоресурсів у своїй справі. Важливе значення має безпечність пакування для людини та навколишнього середовища, цивілізоване поводження з відходами. А основне – виготовити упаковку максимально зручною для покупця товару чи продукту.

Уляна Чуба


Теги та ключові фрази
упаковка сетка польща, виробники упаковки в польщі, беспечність упаковки, кто придумує новий товар, польські продукти дистриб'ютори, OWENS-ILLINOIS UKRAINE
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.