Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

2754
29.05.2007р. |
Бюро Верітас допоможе сертифікуватися
Нещодавно агентство РБК-Україна розповсюдило заяву експерта FAO Міжнародної організації продовольства Ірини Когут про неможливість продажів на європейському ринку продукції українських молокопереробних підприємств. Це підтверджує і Чорноморськерегіональне відділення міжнародного технічного товаристваБюро Верітас.

Низький рівень перероблення сировини для молочної промисловості і відсутність сертифікації за міжнародними стандартами становлять перешкоду для експорту продукції у країни Євросоюзу. Адже там харчова промисловість перебуває на високому рівні розвитку, за якістю та безпечністю продукції слідкують державні органи. Усі галузі харчової промисловості у світі вже перейшли від виробництва моносировинних продуктів до випуску продукції зі складним сировинним складом, а отже з підвищеним ризиком загрози здоров’ю людини.

Через це у розвинутих країнах ЄС жодне харчове підприємство не може продавати продукцію, попередньо не сертифікувавши виробництво за міжнародними стандартами. Найчастіше їх впроваджують через побудову системи менеджменту якості на підставі принципів НАССР(HazardAnalysisandCriticalControlPoint– Аналіз небезпек та критичні контрольні точки) і вимог ISO 22000:2005. HACCP – це система призначена для ідентифікації небезпечних факторів (біологічних, фізичних, механічних чи фізичних властивостей харчової продукції, які можуть вплинути на її безпечність) і встановлення заходів контролю. А міжнародний стандарт ISO 22000 спеціально розробили для гармонізації НАССР з іншими принципами розроблення та сертифікації системи менеджменту безпечності харчової продукції, затверджених у рамках Глобальної Ініціативи з безпечності продуктів харчування. Він визначає вимоги системи менеджменту безпечності продуктів харчування, які об’єднують загальні та ключові елементи, необхідні для організації безпечності продуктів харчування на всьому ланцюжку виробництва до кінцевого терміну їх споживання.

Молокопереробні підприємства як виробничі комплекси, що виготовляють продукцію тваринного походження, обов’язково повинні враховувати вимоги НАССР та ISO 22000:2005. Те саме стосується ветеринарних лабораторій як організацій, які контролюють якість і безпечність сировини для переробки.

За даними FAO в Україні відповідно до стандартів ЄС сертифікована лише одна лабораторія ветмедицини у Києві. Тож, навіть наявність у переробника міжнародних сертифікатів ще не означає, що його допустять на ринок Євросоюзу.

Тому, щоб захистити українського виробника, Україна має прийняти державну програму підтримки сертифікації підприємств харчової промисловості. А проконсультувати підприємця може, до прикладу, українська філія Міжнародного технічного товариства Бюро Верітас. Українське відділення пропонує послуги у сфері забезпечення якості, безпечності життєдіяльності, соціальної відповідальності та захисту навколишнього середовища.

Ксенія Федорів

 

Теги та ключові фрази
Чи обовязково сертифікуватися по системі НАССР винзаводу, молочні з складним сировинним складом, молочні продуктів з складним сировинним складом, ХАССП заява, b контакті
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
24.12.2010р.

Від проекту до здавання під ключ

Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».

24.12.2010р.

Для якісної оцінки молока 1

Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.