Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

4793
25.05.2007р. |
Занапащає людей не пиво…

За підсумками роботи виставки «Індустрія пива і безалкогольних напоїв-2006»

Тринадцята міжнародна спеціалізована виставка сучасного обладнання, технологій, матеріалів і готової продукції «Індустрія пива і безалкогольних напоїв-2006» визнається єдиним у галузі провідним спеціалізованим заходом. Про це неодноразово наголошували почесні гості та організатори під час урочистого відкриття експозиції та її огляду. Цього року вона відбулась 6-9 вересня в одному з найбільших павільйонів Національного комплексу «Експоцентр України».

Організатори виставки – спільне україно-німецьке підприємство «Агроінком» та галузева компанія «Укрпиво» – збирають щороку на ці покази близько ста представників пивобезалкогольного ринку нашої та інших країн. Серед них – лідери вітчизняного ринку напоїв, виробники і постачальники хмелю і солоду, а також технологічного і холодильного обладнання, машин, арматури, тари, упаковки, етикетки та іншої супутньої продукції. Постійними учасниками виставки є такі відомі підприємства і компанії, як «Оболонь», «Росинка», «Вулкаскот-Україна», «Карі Ентерпрайз», «Оріон Сервіс», «Крим-Пак», «Українська пивна компанія», UTSGrop, Simonazziтощо.

Кожна з виставок «Індустрія пива і безалкогольних напоїв» є певним рубежем, на якому підбивають підсумки, будують планина майбутнє. Компанія "Укрпиво", що об’єднує близько 80 відсотків виробників пива в Україні, а це – близько 40 підприємств, прогнозує збільшити у 2006 році виробництва пива на близько 12 відсотків, тобто до понад 260 млн дал. Про це під час огляду експозиції виставки розповіла генеральний директор компанії Галина Коренькова.

Обсяги виробництва пива, зауважив заступник міністра агрополітики України Іван Димчак, зростають останні п’ять років завдяки залученню великих, порівняно з іншими галузями, інвестицій, модернізації обладнання, маркетинговій політиці.

На думку аналітиків АПК, вітчизняний ринок пива заповнений лише на 70%, що дозволяє і далі розвиватися. Зараз в Україні в середньому споживається близько 45 літрів пива на душу населення в рік, що значно менше, ніж в європейських країнах і навіть в Росії.

На ринку бурштинового напою України діє понад 50 підприємств, де працює близько 200 тисяч людей. Але лідерство розділяють між собою чотири пивоварних холдинги, що становить близько 95 відсотків у загальному виробництві пива: «Сан Інтербрю Україна», «Оболонь», Baltik Bevereges Holding, «Сармат». Пивзаводи меншого масштабу виробляють кожен приблизно по 0,4 млн. дал пива на рік: АТ «Радомишль», «Пивзавод на Подолі», «Запорізький пивзавод №1», «Бердичівський пивзавод», «Микулинецький пивзавод «Бровар», «Уманьпиво», Лисичанський пивзавод, «Ніжинський пивзавод» та інші. Підприємства України випускають понад 400 найменувань своєї продукції.

В Україні експорт пива перевищує імпорт. За підсумками 2005 року з України було вивезено 26 095,2 тис. дал пива. У четвірці лідерів чільну позицію в рейтингу експортерів пива посідає компанія «Оболонь» – понад 80 відсотків від загального обсягу експорту в натуральному вираженні.

Конкурентна боротьба на українському пивному ринку посилюється з кожним роком. Лідери галузі нарощують обороти виробництва пінного напою, витісняючи слабких конкурентів. Конкуренція з боку таких потужних виробників, як «Сан Інтербрю Україна» і Baltik Bevereges Holding, створює стимул для роботи вітчизняних броварників у нових сегментах ринку.

Щоб зміцнити свої позиції на ринку, у даний час броварникам доводиться проводити більш агресивну маркетингову політику. По-перше, за рахунок виведення на ринок оригінальних сортів пива – наприклад, нефільтрованого, крижаного, безалкогольного, фруктового пива. По-друге, за рахунок розвитку окремих сегментів – пива в банках, як це зробили з Taller Ice на "Десні". Ринок завойовують і завдяки активній експансії в регіони. Якщо ще рік-два тому можна було говорити про превалювання в певному регіоні пива того чи іншого виробника, то зараз великі компанії постачають свою продукцію майже у всі області країни, продовжуючи відвойовувати ринок у дрібних місцевих пивзаводів.

Великою проблемою для вітчизняних броварників є гостра нестача хмелю і солоду – основних складових для виробництва пінного напою. З необхідних 3,4 тис. тонн виробляється 0,7 тис. тонн, що змушує підприємства експортувати хміль з Німеччини, Чехії, Словаччини. В Україні хміль вирощують у восьми областях: Житомирській, Київській, Волинській, Рівненській, Чернігівській, Львівській, Вінницькій, Хмельницькій. Однією з проблем хмільництва, як відзначають аналітики АПК, є відсутність технологічної бази. Виробництво таких видів пивоварної сировини, як хмельовий екстракт і гранули в Україні не освоєно. ВАТ «Укрхміль» побудував в Житомирі єдиний у країні гранулятор. І це при тому, що великі пивзаводи практично не використовують шишки хмелю, а вживають хмельові гранули або екстракт. За своїм складом і властивостям хміль не має аналогів. У сухому вигляді він складається з 18,5% гірких речовин, 0,5% хмельової олії, 3,5% дубильних речовин, 20% білка і 8% мінеральних речовин. Решту складають целюлоза й інші речовини.

За підсумками 2005 найбільша питома вага в імпорті екстракту хмелю належить компанії AG John Barth & Sohn – 56,34%. В імпорті хмелю (у т. ч. шишок хмелю) пальму першості утримує ця ж компанія (59,36%). До речі, зараз увізне мито на хміль складає 50%, але не менше, ніж 2,5 євро за кг.

Потреба української пивоварної галузі в солоді оцінюється на рівні 350-400 тис. тонн на рік. Великими виробниками солоду в Україні є Славутський солодовий завод, що належить компанії Soufflet Group, компанія Malteurop, ЗАТ «Оболонь», пивоварна група «Сармат».

Ринок мінеральної води за останні кілька років стабілізувався і спостерігається тенденція його зросту. Хоча, на думку експертів АПК, потенційна його ємність складає лише 40%. Середньостатистичний українець споживає в рік 11-15 літрів мінеральної води, що набагато менше від європейських показників. Лідери виробництва мінвод в Україні такі: ВАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», підприємство «Кока-кола», ЗАТ «Ерлан», НП «Галс», «Пивзавод Рогань», ВАТ «Свалявські мінеральні води», Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка», ЗАТ «Царичанський завод мінеральної води», ЗАТ «Новомосковський завод мінвод», ЗАТ «Пивзавод Оболонь». Частка імпорту мінводи складає, згідно зі статистикою, близько 5%, основними експортерами виступають ТМ «Оболонь», «Миргородська», «Моршинська».

Під час роботи виставки «Індустрія пива і безалкогольних напоїв-2006» відбулась низка семінарів для спеціалістів, паралельно відбувалась виставка Fast-Food-2006, присвячена всій інфраструктурі харчування, де були представлені фірми «Сладко», «Дригало», «Туркіневич» тощо.

А у вихідні, 9-10 вересня, кияни і гості міста мали змогу відгуляти «Свято пива», прорекламуватись на якому радо погодилися майже всі основні виробники пива та безалкогольних напоїв. Саме на цьому заході авторитетне журі визначило найкращі види пива, безалкогольних і слабоалкогольних напоїв, мінеральних вод та вручило нагороди переможцям.

Олесь Фолюш


Теги та ключові фрази
постачальники хмел ю, постачальники сировини на микулинецький пивзавод, мито на хміль, укрхміль екстракт, виробництво мінводи в украіні в 2012році, хмельовий екстракт, ЗАТ Холодильне обладнання на підприємстві "Оболонь", микулинецький пивзавод, скільки літрів пива виробляє сармат за 2011 рік, шукаю постачальників пива
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.04.2011р.

Приватному виноробу для благородних напоїв

Для багатьох професіоналів і аматорів виноробство стало стилем життя або цікавим хобі. Тож не дивно, що кількість невеликих господарств і виноробів-аматорів збільшується в усіх виноробних країнах і навіть у регіонах, де промислового виноградарства не існувало. Розвивається приватне виноградарство й виноробство і в Україні.

15.03.2011р.

Фрукти й овочі сонячної Македонії

Македонська компанія «ГЕНЕЛ» створена у 1993 р. Її структурний підрозділ «ГЕНЕЛ АГРО» експортує свіжі, заморожені і консервовані овочі та фрукти, молочні продукти (бринзу і сир) і вишукані македонські вина.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.