Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Замовити доставку напоїв
29.12.2020р.

Найнеобхіднішим продуктом життєдіяльності...

Favorite Food & Drinks – грандіозна подія у харчовій галузі
13.11.2020р.

Ваш продукт вартий визнання! Тому запрошуємо усіх...

Какую вкусную пиццу заказать домой или в офис?
18.09.2020р.

Толстая и мягкая, тонкая и хрустящая, классическая...

Унікальна можливість взяти участь одночасно у двох виставках
03.09.2020р.

Наша команда прийняла рішення про проведення...

FoodMaster & PrivateLabel-2020
08.07.2020р.

11-а Міжнародна бізнес-зустріч для розвитку співпраці...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

5208
25.05.2007р. |
Масло або... не масло
Нині споживачеві пропонують доволі великий асортимент вершкового масла. І практично на кожній етикетці написано, що це масло натуральне, певна річ, без вмісту інших добавок. Віднині продукт, виготовлений з молочного жиру, називатиметься „маслом”, а з додаванням рослинних жирів та інших добавок – „спредом”.

Фахівці Кримського регіонального науково-виробничого центру стандартизації, метрології і сертифікації стверджують, що нинішній споживач вчиться відрізняти справжнє масло від „підробки”. Стосовно цього поживного продукту діє міждержавний стандарт ГОСТ 37-91 „Масло коров’яче”, за яким встановлено вимоги до вмісту жиру в маслі. Технологічний прогрес дав змогу замінювати молочний жир гідрогенізованим жиром рослинного походження, який значно дешевший, ніж молочний. Для сумішей, як правило, використовують імпортні рослинні масла (наприклад, рафіноване, дезодороване і вибілене пальмове або кокосове масло).Їх застосування в харчовій промисловості офіційно дозволено Міністерством охорони здоров’я України. Вони мають ряд технологічних властивостей і якостей: стійкіші до окислення і менш схильні до гідролізу, порівняно з вершковим маслом;

- зневоднені, мають тривалий термін зберігання;

- мають нейтральний смак, знижують собівартість готових виробів.

Але, окрім низької ціни, запевняють фахівці, масло, яке отримали в результаті змішування молочного і рослинного жирів, має нижчий рівень холестерину (якого не містить рослинний компонент). На смак таке масло – трав’янисте з крихкою консистенцією та іншого, ніж справжнє масло, кольору.

Брак національного стандарту, який би враховував можливість такого технологічного нововведення, а також відповідних методик контролю якості готової продукції, дав змогу виробникам якийсь час випускати маслоподібний продукт у вигляді масла.

Щоб допомогти покупцеві розібратись, де натуральний продукт, а де його „копія”, з 1 липня цього року введено національні стандарти України ДСТУ 4399:2005 „Масло вершкове” та ДСТУ 4445:2005 „Спреди і суміші жирові”.

Згідно зі стандартами, масло віднині буде натуральним, а споживач знатиме, який продукт містить добавки.  Однією з причин такого розмежування стали також вимоги молочного союзу РФ  щодо чіткого термінологічний поділу масла, спредів і маргарину, а також сиру і сирних продуктів.  

Український твердий сир, який не міститиме жодних харчових добавок та сторонніх речовин, випускатимуть в такому асортименті: „Український”, „Львівський”, „Славутич”, „Буковинський”. М’які сири будуть представлені у ширшому асортименті, але у їх виробництві можна буде застосовувати лише компоненти класичного сироробства.

Асортимент вершкового масла буде таким: групи „екстра”, „селянське”, „бутербродне” і „топлене”. У виготовленні цих видів масел, згідно з новими нормами, заборонено застосовувати будь-які жири і вершки, окрім отриманих з коров’ячого масла.

Проте різноманіття спредів практично необмежене завдяки широкому асортименту ароматизаторів, емульгаторів, стабілізаторів, регуляторів кислотності, натуральних наповнювачів, молочної та рослинної сировини.

Окрім того, відповідно до нових стандартів, контролювати якість продукту будуть жорстко, досліджуючи на вміст антибіотиків, консервантів та інше. Для переходу на нові стандарти підприємствам дали три місяці.

Нові стандарти гармонізовані з європейськими і міжнародними нормами та правилами. У них використані єдині узгоджені критерії і методи оцінки якості продукції, її безпеки та ідентифікації. Це дозволить, передусім, захистити споживача від фальсифікованої продукції, а виробників – від недобросовісної конкуренції.

Однак на думку виробників, впровадження стандартів не гарантує повного зникнення „вершкового” фальсифікату.

„Не таємниця, що не менше 60% масла реалізується на ринку, де дрібних фальсифікаторів ніхто „не виловить”. А в цивілізованому роздрібі ціни піднімуться, що, безумовно, відлякає покупців”, – вважає комерційний директор ЗАТ „Галичина” Андрій Саломатін. 

Виробники ж вважають, що контроль за виконанням нових стандартів викличе зловживання з боку перевіряючих.

Представники Союзу молочних підприємств України вважають, що ціни на вершкове масло можуть зрости ненабагато, а на от спреди – будуть дешевші. Водночас, оператори стверджують, що масло подорожчає у 1,5–2 раза.

Згідно з новими правилами, упаковку старого зразка виробники можуть використовувати до 1 січня 2007 р. На транспортній тарі та в якісних посвідченнях на продукцію повинен вказуватись новий стандарт.

Оксана Сворик


Теги та ключові фрази
масло крихке.В чому причина, www.як відрізнити справжнє кокосове масло від підробки, якісне корвяче масло, ціни на натуральне масло коров'яче 83% жирності, ідентифікація вершкового масла, як відрізнити масло дсту від підробки, ЯКЕ МАСЛО ВЕРШКОВЕ ЯКІСНЕ, критерії ідентифікації масла вершкового, якісне посвідчення на масло вершкове, дистриб'ютори спредів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
24.12.2010р.

Від проекту до здавання під ключ

Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».

24.12.2010р.

Для якісної оцінки молока 1

Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.