Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
 


Останні новини
Останні новини
Спільнота м'ясної індустрії. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Завдяки цьому майданчику ми хочемо бути ще ближче до...

Спільнота пекарів та кондитерів. ДОЛУЧАЙТЕСЬ!
14.05.2020р.

Для Вас буде зібрано усі найсвіжіші та актуальні...

У 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн
10.03.2020р.

Про це свідчать дані Держстатистики

В Україні створюють породу «бройлерних» ягнят
05.03.2020р.

В Україні планується створити нову вітчизняну...

Опитування
Опитування

Якої інформації на нашому порталі Вам би хотілося бачити більше?

3649
25.05.2007р. |
Хто визначає безпечність фасованих вод в Україні?

Інститут колоїдної хімії і хімії води Національної академії наук України (НАНУ) не атестований Міністерством охорони здоров’я України на право проведення токсико-гігієнічних, медико-біологічних та інших досліджень щодо безпечності продукції для здоров’я людини. Цю інформацію в офіційному листі підтвердив Мінохорни здоров’я України. У зв’язку з цим результати проведених інститутом досліджень, зокрема, біотестів 30-ти марок фасованих вод, не можуть бути підставою для оцінки безпечності продукції для здоров’я людини, яку здійснює Міністерство охорони здоров’я.

За словами директора „Ліги виробників харчових продуктів” Геннадія Кузнєцова, деякі великі виробники фасованої питної води об’єднались, бо у них виникли сумніви з приводу юридичної і технічної компетентності людей, які цю інформацію поширюють. Було надіслано запити до Міністерства охорони здоров’я України, Держспоживстандарту, Національної академії наук і безпосередньо, директора інституту колоїдної хімії і хімії води НАНУ Владислава Гончарука, який представив  ЗМІ результати біотестів 30-ти марок фасованих вод. „У вересні ми проведемо невелике засідання з виробниками і визначатимемось, що робити далі”, – повідомив Г. Кузнєцов.

Як зазначено у листі-відповіді Міністерства охорони здоров’я України, Законом України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” визначено, що головний державний санітарний лікар України погоджує методи контролю і перевірок продукції стосовно її безпечності для здоров’я і життя населення, правила використання продукції підвищеної небезпеки. Перелік установ, організацій і закладів, уповноважених проводити відповідні досліди, також погоджують з головним державним санітарним лікарем України.

Водночас, методики біотестування фасованої питної води, яке було проведено  Інститутом колоїдної хімії НАНУ, на погодження до головного державного санітарного лікаря України не надходили.

Згідно з Законом України „Про метрологію і метрологічну діяльність” „Науково-технічний центр досліджень води Інституту колоїдної хімії і хімії води” акредитовано на технічну компетентність і незалежність з правом проведення вимірів показників об’єктів з його галузі до атестату акредитації №ПТ-0277/04 від 21 серпня 2004 р. до 20 серпня 2007 р., до якої входять контроль органолептичних, фізико-хімічних, токсикологічних і мікробіологічних показників води.

Однак, як зазначено в офіційному листі Державного комітету України з питань технічного регулювання і споживчої політики, інформації про метрологічну атестацію методики проведення вимірів води методом біотестування у комітеті немає. На запит Держспоживстандарту від 6 липня 2006 р. №5003-3-11/10стосовно представлення протоколів дослідження 30-ти марок фасованих вод, Інститут прислав лише копію вісника Національної академії наук України із статтею, у якій подано комплексну оцінку якості фасованих вод.

У відповідь Національна академія наук України підтвердила, що на основі Інституту колоїдної хімії і хімії води ім. О. В. Думанського НАНУ Держспоживстандартом України було створено науково-технічний центр дослідження води, якому доручено право на проведення аналізу води на хімічні, біологічні, радіологічні показники біотестування, на розроблення нових методів аналізу води з джерел, питної і фасованої води, а також технічний комітет стандартизації „Якість питної води”.

За останні роки інститутом проведено комплекс дослідів найпоширеніших в Україні марок фасованої негазованої води, результати яких опубліковано у науковому журналі НАН України „Вісник Національної академії наук” (2005 р., №3) і частково представлені на загальному зібранні відділення хімії НАН України і засіданні президіуму НАН України. Водночас, як стверджує НАНУ у листі, проведені Інститутом колоїдної хімії і хімії води ім. О. В. Думанського НАНУ досліди фасованої води не можна вважати офіційними – це лише інформація про результати науково-дослідних робіт.

За результатами біотестів 30-ти марок фасованих вод, здійснених Інститутом колоїдної хімії і хімії води НАНУ, до шкідливих (за індексом загальної токсичності) віднесли воду: „Кроха”, „НіРР”, „Добра вода”, „Трускавецька Заповідна”, „Небесна криниця”, „Апе-Голд”. За словами директора Інституту колоїдної хімії і хімії води (НАНУ) Владислава Гончарука, не є безпечними вода: San Benedetto, Evian, „Ордана”, „Йодіс”, „Старий Миргород”, „Джерела Боржомі”, „Остреч”, „Малятко”, „Бон Аква”, „Еден”, „Юрське джерело”, „Аква Сантал”, „Ремедія”, Vittel, „Еко-Вінні”, „Софія Київська”, „Оболонська-3”, Bon Boisson, „Трускавецька нова”, „Вінні”, „Еталон”. Безпечними, за результатами тестів Інституту, є фасована вода „Цілюща”, „Бебівіта” і „Моршинська”.

Ярина Гук

 

 

Теги та ключові фрази
фасована питна вода в україні, марки воді в україні, біотестування води, вода питна негазована вінні еко-сфера, біотестування води фото, води бонаква україна зв'язки з громадкістю, безпечними можна вважати три марки води, Інститут колоїдної хімії, безпечність води, біотестування(фото)
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
24.12.2010р.

Від проекту до здавання під ключ

Серед підприємств, здатних якісно виконати весь комплекс робіт – від проектування до здавання під ключ як невеличких забійних пунктів, переробних цехів, так і потужних м’ясокомбінатів, чільне місце посідає «Консорціум «Кентавр».

24.12.2010р.

Для якісної оцінки молока 1

Український ринок обладнання для аналізу молока представлений переважно продукцією закордонного виробництва. У нас її пропонують або дочірні підприємства, або компанії-представники чи дистриб’ютори. Для порівняння різновидів, функцій та можливостей аналізаторів молока проведено короткий огляд цього обладнання на українському ринку.

Більше статей за тегами

При використанні матеріалів посилання на www.harchovyk.com (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.